آب شدن باندهای دو فرودگاه در انگلیس به دلیل گرمای هوا!


به گزارش فارس، وزارت دفاع انگلیس اعلام کرد که نیروی هوایی این کشور پروازهای خود در برخی پایگاه های هوایی را به دلیل گرمای شدید لغو کرده است.

وزارت دفاع انگلیس با انتشار پیامی در توئیتر در خصوص پایگاه هوایی بریز نورتون در جنوب شرق این کشور نوشت: به دلیل گرمای بیش از حد، ایمنی پرواز همچنان اولویت اصلی نیروی هوایی ارتش است و هواپیماها به پایگاه های هوایی جایگزین منحرف خواهند شد. برای فرود و پرواز استفاده می شود.

اسکای نیوز همچنین گزارش داد که تمامی پروازهای این پایگاه هوایی به دلیل ذوب شدن باند فرودگاه ناشی از گرمای سوزان متوقف شده است.

این کانال خبری اضافه کرد که مشکل مشابهی در فرودگاه دیگری در انگلیس به وجود آمد. در اوایل ماه جاری، پایگاه هوایی کورنول به دلیل گرمای شدید تمام پروازها را به حالت تعلیق درآورد. این پایگاه هوایی برای تعمیر و نگهداری هواپیما استفاده می شد.

گرمای بی سابقه در اروپا مشکلات زیادی را برای ساکنان این قاره به همراه داشت. موج گرمای بی سابقه در هفته گذشته بیش از 1000 نفر را در هفته گذشته در غرب اروپا کشته است.

پایگاه ال پایس گزارش داد که موج گرما در اسپانیا بین 10 تا 15 جولای منجر به مرگ 360 نفر شد. در همین حال، بر اساس آمار دولت اسپانیا، ماه گذشته بیش از 800 نفر در این کشور به دلیل گرما جان خود را از دست دادند.

وب سایت پراودا نوشت که پنجشنبه گذشته دمای بی سابقه 108 درجه فارنهایت در فرودگاه مادرید-باراخاس که فرودگاه اصلی شهر مادرید است ثبت شد. در بخش هایی از اسپانیا دمای هوا حتی به 110 تا 113 درجه فارنهایت رسیده است.

روز جمعه رسانه ها گزارش دادند که یک کارمند پزشکی در حین کار در مادرید روی زمین افتاده و پس از انتقال به بیمارستان، اعلام شد که وی بر اثر حرارت بدن و گرمازدگی جان خود را از دست داده است. این مرد یکی از 123 نفری بود که روز جمعه به دلایل گرما جان باختند.

در پرتغال، جایی که شهر پینائو روز جمعه دمای بالای 116 درجه فارنهایت را ثبت کرد، وزارت بهداشت روز شنبه اعلام کرد که 659 نفر در هفته گذشته بر اثر گرما جان خود را از دست دادند.

در انگلیس، دولت برای دوشنبه و سه شنبه هشدار گرمای بی سابقه ای صادر کرد. منابع خبری از پیش بینی گرم ترین روزها در انگلیس خبر می دهند. اسکات دانکن، کارشناس هواشناسی در توییتی نوشت: «مکان‌های کمی روی زمین وجود دارد که در آن‌ها روزهای دوشنبه و سه‌شنبه به اندازه انگلستان و فرانسه گرم باشد».