آخرین وضعیت مناطق زلزله زده هرمزگان 7 ساعت پس از زلزله


به گزارش ایسنا، دکتر یعقوب سلیمانی که به همراه مدیرعامل جمعیت هلال احمر هرمزگان از مناطق زلزله زده بازدید کرد، ضمن تشریح اقدامات این جمعیت در زمان وقوع زلزله در استان، اظهار کرد: زلزله صبح امروز هرمزگان 20 پس لرزه داشت. . ، و 7 دقیقه پس از وقوع زمین لرزه تیم های ارزیاب جمعیت هلال احمر استان وارد منطقه حادثه شدند.

وی با بیان اینکه در دقایق ابتدایی پس از حادثه ارزیابی تلفنی نیز در منازل هلال انجام شد، افزود: تاکنون 23 نقطه روستایی و شهری مورد ارزیابی قرار گرفته است و بر اساس گزارش تیم ارزیاب، روستاهای سایه خوش، دژکان و کوشک به ترتیب بیشترین میزان خسارت را دارند که زلزله را دیده اند.

دبیرکل جمعیت هلال احمر تصریح کرد: بلافاصله پس از گزارش تیم های ارزیاب اعزامی، هلال احمر استان های گرمزگان، بوشهر، فارس، سیستان، بلوچستان و کرمان به حالت آماده باش درآمده و تقویت و تکمیل کمک های خود را انجام دادند. شاخه ها. در دستور کار مرکز منطقه قرار گرفت.

سلیمانی ادامه داد: در حال حاضر کمپ اقامتی موقت در ورزشگاه خلیج شهر بندرعباس راه اندازی شده و تجهیزات اورژانسی از برخی استان ها به منطقه ارسال می شود.

به گفته دبیرکل هلال احمر، با توجه به حضور نیروهای ضربتی از استان های هرمزگان، فارس و بوشهر در مناطق زلزله زده، 27 گروه عملیاتی شامل 105 امدادگر در منطقه زلزله زده هرمزگان مستقر هستند. همچنین 25 خودروی عملیاتی، 3 بالگرد و 4 گروه سگ یاب برای انجام عملیات جستجو و نجات و همچنین امدادرسانی به حادثه دیدگان در منطقه حضور دارند.

به گزارش پایگاه خبری جمعیت هلال حمار، وی با اشاره به اینکه 600 چادر در منطقه برپا شده و حدود 70 درصد خانواده های آسیب دیده چادر امدادی دریافت کرده اند، افزود: همچنین 4 هزار تخته فرش و 5 هزار تخته پتو در منطقه توزیع شده است. و 1000 بسته غذایی که به منطقه نیز می رود و طی ساعات آینده بین زلزله زدگان توزیع می شود.