آلودگی هوا باعث تعطیلی ادارات و بانک ها در استان مرکزی شد


به گزارش فارس، بر اساس مصوبه کارگروه اضطرار آلودگی هوا، وضعیت خطرناک هوای استان مرکزی روز پنجشنبه 25 تیرماه برای دومین روز متوالی ادارات، بانک ها و مراکز غیر خدماتی را تعطیل کرد. .

بر اساس تصمیم کارگروه حوادث غیرمترقبه آلودگی هوا، با در نظر گرفتن وضعیت فعلی ریزگردها و روند صعودی فعلی و با وجود احتمال بهبود موقت هوا در صبح فردا (پنجشنبه) و با در نظر گرفتن وضعیت جوی. پیش بینی می شود با توجه به شدت آلودگی فعلی و تامین سلامت شهروندان، 16 تیرماه امسال ادارات، بانک ها، مهدکودک ها، مدارس و دانشگاه های استان مرکزی و همچنین مدارس بخش خصوصی و دولتی تعطیل شوند.

بر اساس تصمیم این کارگروه، دستگاه های خدمات رسان، امداد و نجات و جایگزینی فردا (پنجشنبه) به کار خود ادامه می دهند.

ممنوعیت مسابقات ورزشی و ممنوعیت فعالیت های ساختمانی که باعث ایجاد گرد و غبار می شود، توصیه به محدودیت استفاده از وسایل نقلیه تک سرنشین و توصیه به همه مردم برای مراقبت از خود و عدم مراجعه به مکان های غیر سرپوشیده، ممنوعیت فعالیت هایی که باعث افزایش آلودگی هوا می شود مانند سوختن. برگ درختان توصیه هایی برای کاهش حضور بیماران قلبی عروقی و تنفسی، خردسالان، سالمندان، زنان باردار، شیمیدان های جانباز در محیط های باز و بسته و همچنین در مراکز آمادگی اورژانس و مراکز درمانی، جلوگیری از حمل تجهیزات آلودگی آشکار، تعطیلی موقت معادن و صنایع آلاینده جوی (طبق فهرست اعلام شده بوم شناسی)، ممنوعیت مصرف سوخت مایع در کلیه صنایع از جمله نیروگاه ها، افزایش جابجایی خودروها بدون معاینه فنی توسط مقامات مسئول از جمله مصوبات کارگروه کاهش آلودگی هوای استان مرکزی.