آلودگی پلاستیکی در اقیانوس در حال افزایش است – این کاری است که می توانید در مورد آن انجام دهید


پایداری بخشی جدایی ناپذیر از چشم انداز نام تجاری HUM است. این ارزشی است که ما به دنبال پیشبرد آن از طریق ابتکارات و استراتژی های جدید با افراد همفکر هستیم.

همانطور که در روز زمین 2021 اعلام کردیم ، HUM بسته بندی خود را به 100 درصد پلاستیک متصل به اقیانوس تغییر می دهد تا آلودگی پلاستیک و تأثیر خود ما بر محیط زیست را کاهش دهد.

ما در حال حاضر خوشحالیم که همکاری جدید خود را با بنیاد Surfrider ، یک سازمان غیر انتفاعی مردمی که به محافظت از اقیانوس ها ، موج ها و سواحل ما برای همه مردم از طریق یک شبکه قدرتمند از فعالان اختصاص داده شده است ، اعلام کنیم. با هم ، ما آگاهی از خطرات آلودگی پلاستیک و راه هایی که می توانید برای ایجاد تغییرات مثبت انجام دهید را افزایش می دهیم.

در مورد مضرات مختلف آلودگی پلاستیکی و نحوه حفاظت از اقیانوس ها و به طور کلی محیط زیست بیشتر بدانید.

آلودگی میکروپلاستیک در تمیز کردن ساحل Surfrider

آلودگی پلاستیکی چیست؟

آلودگی پلاستیکی شامل تجمع مواد پلاستیکی در محیط است که می تواند بر منابع طبیعی ، حیات وحش و سلامت انسان تأثیر منفی بگذارد. پلاستیک ها زیست تخریب پذیر نیستند ، به این معنی که تقریباً همه پلاستیک هایی که تا به حال ساخته شده اند هنوز به نوعی – عمدتا به شکل آلودگی – وجود دارند.

تولید مداوم پلاستیک اولیه همراه با تجمع فزاینده این مواد عواقبی را در پی دارد که به مرور زمان با هم ترکیب می شوند – به همین دلیل مهم است که در مورد این مشکل بیشتر بیاموزیم و در مورد آن اقدام کنیم.

چرا آلودگی پلاستیکی در اقیانوس اهمیت دارد؟

این که بدانید آلودگی پلاستیکی اقیانوس یک مشکل جدی است یک چیز است ، اما مواجهه با آمار واقعی پشت این مشکل چیز دیگری است.

در اینجا برخی از حقایق و ارقام وجود دارد که ممکن است شما را شگفت زده کند:

 • اقیانوس 71 درصد از سطح زمین را اشغال کرده و بیش از 96 درصد از منابع آبی آن را در اختیار دارد. با این حال ، سالانه 8 میلیون تن پلاستیک وارد اقیانوس می شود که 80 درصد زباله های دریایی را تشکیل می دهد و زندگی و بقای گونه های اقیانوس را تهدید می کند.
 • وقتی پلاستیک وارد محیط طبیعی می شود ، به جای تجزیه بیولوژیکی ، تجزیه شده یا به قطعات کوچکتر و کوچکتر تجزیه می شود – حتی کوچکتر از آنچه با چشم غیر مسلح قابل مشاهده است. این میکروپلاستیک ها سپس وارد هوا ، خاک و حتی آب ، غذا و بدن می شوند.
 • هنگامی که میکروپلاستیک ها در بدن تجمع می یابند ، دانشمندان معتقدند که می توانند خطرات سلامتی مانند اختلالات غدد درون ریز و عدم تعادل هورمونی ، خطرات برای اندام های حیاتی و سیستم عصبی ، نقص سیستم ایمنی ، مشکلات باروری و موارد دیگر را ایجاد کنند.

همانطور که می بینیم ، جریان فعلی آلودگی پلاستیکی پایدار نیست ، زیرا یک اثر دومینو ایجاد می کند که محیط زیست ، عرضه جهانی غذا و آب و سلامتی خود را تهدید می کند. بر اساس گزارش سال 2020 ، در صورت عدم انجام اقدامات شدید ، انتظار می رود تا سال 2040 میزان آلودگی پلاستیکی در اقیانوس سه برابر شود.

خبر خوب این است که نجات اقیانوس ها و کاهش مشکل آلودگی پلاستیکی نه تنها امکان پذیر است ، بلکه اگر در حال حاضر اقدامی انجام دهیم قابل دستیابی است. سازمانها و افراد حق دارند با ایجاد تغییرات وسیع که می توانند نتایج قابل توجهی را به همراه داشته باشند ، وضعیت را تغییر دهند.

پروبیوتیک HUM Gut Instinct در یک بطری پلاستیکی مقاوم با اقیانوس

تعهد HUM برای کاهش آلودگی پلاستیک

با انتقال ما به استفاده از بسته بندی پلاستیکی فقط برای اقیانوس ، هدف کوتاه مدت ما این است که معادل 6 میلیون بطری را تا پایان سال از آلودگی نجات دهیم. تا آگوست 2021 ، خوشحالیم که اعلام کنیم که 3 میلیون و 810 هزار و 773 بطری ذخیره کرده ایم و در مسیر رسیدن به این مرحله هستیم.

سپس تا سال 2025 تلاش می کنیم:

 • جلوگیری از ورود معادل 50 میلیون بطری آب به اقیانوس
 • استفاده از پلاستیک های اولیه را کاملاً رها کرده و پلاستیک های یکبار مصرف را در زنجیره تامین ما به طور کامل حذف کنیم

پلاستیک متصل به اقیانوس در شعاع 30 مایلی خط ساحلی قرار دارد ، جایی که زیرساخت های رسمی برای بازیافت وجود ندارد و بنابراین خطر آلودگی اقیانوس ها زیاد است. به زبان ساده ، مردم محلی در جمع آوری این زباله دخیل هستند ، که پس از آن با دقت پردازش می شود تا مواد اولیه ایجاد شود. نتیجه: بطری های پلاستیکی قابل بازیافت از اقیانوس ، که نیاز به تولید پلاستیک بکر را کاهش می دهد.

از آنجا که می دانیم بیشتر پلاستیک تولید شده ما در اکوسیستم باقی مانده است ، تغییر ما در استفاده از پلاستیک محدود به اقیانوس با استفاده از مواد بازیافتی به جای پلاستیک جدید در بسته بندی ، ردپای ما را کاهش می دهد.

در عین حال ، ما مشتاق هستیم که با بنیاد Surfrider همکاری کنیم تا تعهدات و اهداف توسعه پایدار خود را به سطح بعدی برسانیم.

چرا ما با Surfrider کار می کنیم

با توجه به علاقه مشترک ما در محافظت از اقیانوس در برابر آلودگی پلاستیکی ، طبیعی است که برای دستیابی به این اهداف مشترک ، با بنیاد Surfrider متحد شویم.

شبکه ملی Surfrider از طریق تمیز کردن ساحل ، آزمایش آب و سایر برنامه ها و فعالیت ها ، داوطلبان را در جوامع سراسر کشور مشارکت می دهد تا به آموزش مردم کمک کند و در نهایت سیاست ها را برای حفاظت از منابع طبیعی ما در سال های آینده تغییر دهد.

مری هربرانسون ، مدیر مشارکت Surfrider می گوید: “تأثیر ترکیبی ایجاد شده توسط شبکه فعال Surfrider نیرویی است که مردم باید ایجاد کنند تا بهتر تغییر کند.” فلسفه HUM مبنی بر این که افراد را قادر می سازد “از درون شروع کنند” یک ابزار م effectiveثر است که به همه ما کمک می کند تا ردپای خودمان را در مورد محیط و راه هایی که می توانیم راحت تر قدم برداریم در نظر بگیریم و درک کنیم. بنیاد Surfrider مفتخر است که این همکاری جدید را با HUM Nutrition برای افزایش آگاهی از تهدیدات اقیانوس ها ، امواج و سواحل ما آغاز می کند و ما مشتاقانه منتظر مشارکت جوامع خود در اقدام و حفاظت هستیم. “

زنی که درب بطری ها را در دست دارد که در نهایت به آلودگی پلاستیکی در اقیانوس تبدیل می شود

چگونه می توان آلودگی پلاستیکی را برای مواجهه طولانی مدت کاهش داد

در اینجا چند نکته در مورد چگونگی مبارزه با آلودگی پلاستیک برای محافظت از اقیانوس ، سیاره و یکدیگر آمده است:

این توصیه بسیار ساده است ؛ پس از همه ، شما قبلاً اولین قدم را با خواندن این پست برداشته اید!

1. درباره بحران آلودگی پلاستیک بیشتر بدانید

هرچه بیشتر بفهمید آلودگی پلاستیک چگونه بر محیط زیست ، زندگی دریایی و سلامتی شما تأثیر می گذارد ، بیشتر احتمال دارد که در ابتکارات توسعه پایدار خود گامی به جلو بردارید. همچنین می تواند به شما انگیزه دهد تا یافته های خود را با دیگران به اشتراک بگذارید تا تأثیر هیجان ، آگاهی و فعالیت ایجاد شود.

البته پوشش مقیاس این موضوع در یک پست غیرممکن است. با این حال ، ما شما را تشویق می کنیم تا حقایق و ارقام اضافی آلودگی را بخوانید و منابع معتبری مانند Surfrider را برای پیگیری تحولات و کسب اطلاعات بیشتر جستجو کنید.

2. استفاده از پلاستیک یکبار مصرف را کاهش دهید

روشهای بی شماری برای ادغام این توصیه در زندگی روزمره وجود دارد. اگرچه آنها ساده هستند ، اما توجه داشته باشید که این عادات می توانند تأثیر زیادی در طول زمان داشته باشند.

در اینجا برخی از نکات ما برای محدود کردن استفاده از پلاستیک یکبار مصرف ذکر شده است:

 • سعی کنید هنگام حمل مواد غذایی و سایر سفرهای خرید ، کیف های قابل استفاده مجدد برای خود داشته باشید.
 • در صورت امکان ، محصولات و محصولات عمده را در بسته بندی شیشه ای یا آلومینیومی در مقایسه با پلاستیک خریداری کنید. حتی می توانید کیسه های غذایی چندبار مصرف برای ذخیره میوه و سبزیجات تازه خریداری کنید. برداشتن چیزهای خشک از سطل زباله نیز به همین ترتیب است. (پاداش: احتمالاً حتی در این فرآیند پس انداز خواهید کرد!)
 • برای کاهش ردپای پلاستیکی و کربنی در بازار کشاورزان محلی خود خرید کنید.
 • برای هیدراتاسیون روزانه یک بطری آب قابل استفاده مجدد انتخاب کنید. برای خرید آب تمیز بدون خرید بطری های یکبار مصرف روی فیلتر آب سرمایه گذاری کنید.
 • در صورت امکان ، نی های پلاستیکی را کنار بگذارید یا آنهایی را که قابل استفاده مجدد هستند بخرید.
 • پلاستیک موجود در خانه خود ، مانند کیسه های یکبار مصرف ، پلاستیک و سایر موارد را تجزیه و تحلیل کنید. در صورت امکان آنها را با جایگزین های قابل استفاده مجدد ، قابل شستشو و غیر پلاستیکی جایگزین کنید.
 • از برندهایی که ابتکارات زیست محیطی را اتخاذ کرده و حمایت خود را از اقدامات خود اعلام می کنند ، حمایت کنید. به طور مشابه ، با مارک های مورد علاقه خود تماس بگیرید تا آنها را تشویق به اولویت بندی توسعه پایدار کنند.

3. در مقیاس بزرگتر درگیر شوید

و نکته آخر: در اینجا می توانید فعالیت خود را به سطح جدیدی برسانید تا تغییرات جدی به عنوان یک تیم ایجاد شود:

 • با پیوستن به بخش پاکسازی با بخش Surfrider محلی خود ، آلودگی پلاستیکی را در ساحل یا آبراه محلی خود کاهش دهید. با دنبال کردن حساب اینستاگرام ما ، از تمیز کردنهای بعدی HUM x Surfrider مطلع شوید و دوستان خود را بیاورید یا در رویدادهای نزدیک خود موارد جدیدی ایجاد کنید! اگر ساحل سر یا سرفایدر در نزدیکی خود ندارید ، همچنان می توانید با پاکسازی حوضه محلی خود و گزارش نتایج خود به پایگاه داده Surfrider ، نقش خود را ایفا کنید.
 • از سیاست ها و قوانین حمایت کنید که با تماس با مقامات منتخب خود در مورد مسائل مربوط به آلودگی اقیانوس و ضایعات پلاستیکی در منطقه شما به کاهش آلودگی پلاستیک کمک می کند. Surfrider این کار را به راحتی از طریق رایانه در مرکز اطلاع رسانی اقدام انجام می دهد.
 • مثال زدن. به بررسی بحران آلودگی پلاستیک بپردازید و آنچه را که آموخته اید با دوستان و خانواده به اشتراک بگذارید!

همانطور که می بینید ، راه های زیادی وجود دارد که همه ما می توانیم در کاهش آلودگی پلاستیک نقش داشته باشیم. به لطف Surfrider ، ما مشتاقانه مشتاق یادگیری و الهام بخشیدن به جوامع خود هستیم و از شما دعوت می کنیم تا به جنبش بپیوندید.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *