آمادگی پلیس برای برگزاری مراسم ارتحال حضرت امام(ره)


به گزارش ایسنا،سردار حسین رحیمی در جلسه هماهنگی مراسم ارتحال بنیانگذار انقلاب اسلامی که بعد از ظهر امروز در کلانتری شهید مصطفی خمینی برگزار شد، خاطرنشان کرد: قرارگاه انتظامی ترافیکی و امنیتی روح الله فراجا در فرماندهی انتظامی تهران بزرگ از امروز کار خود را شروع کرده است. تلاش ما این است که مراسم سی و سومین سالگرد درگذشت امام خمینی(ره) در امنیت و آرامش کامل برگزار شود. پیش‌بینی ما این است که از ۱۰ استان مختلف و اطراف تهران ۱۱۰ تا ۱۵۰ هزار نفر برای این مراسم حضور پیدا کنند.
وی ادامه داد: برای تمام اتوبوس‌ها پارکینگ پیش‌بینی شده و ۱۷ پارکینگ با همکاری شهرداری و پلیس راه و راهور برای این کار در نظر گرفته شدند. در تمام ورودی‌ها بنرهای راهنمایی وجود دارد.

وی افزود: همچنین بالغ بر ۲۰ هزار نیرو برای تامین امنیت مراسم پیش‌بینی شده‌است.

رحیمی ادامه داد: از استان‌های همجوار غربی و شرقی و قم نیز همکاری لازم وجود خواهد داشت. از الان کارها و اقدامات ویژه شروع شده است.

رییس پلیس پایتخت اضافه کرد: تیم‌های عملیاتی و تجسس کلانتری و نامحسوس و گروهان ضربت امنیت تهران و پایتخت آمادگی کامل برای برگزاری مراسم ایام سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) را دارا هستند. همچنین بالغ بر ۸۵ ایستگاه ایست و بازرسی امنیت برای برقراری امنیت شبانه در تهران وجود دارد.

در جریان این مراسم رییس پلیس فتا، معاون فناوری ارتباطات پلیس، رییس پلیس غرب تهران و … گزارشی از فعالیت‌های خود برای برگزاری این مراسم را ارائه کردند.