آمار کروناویروس: ردیابی اپیدمی در نیویورک


از روزهای اولیه شیوع بیماری ، WNYC / Gothamist News از داده ها برای شکل دادن به پوشش Covid-19 ما استفاده کرده است. ما صفحه آمار Covid-19 خود را دوباره طراحی کرده ایم تا بر مهمترین معیارهای سال دوم همه گیری تمرکز کنیم: واکسن ها ، فرم ها و آخرین روندهای شهر نیویورک.

در اینجا می توانید نسخه آرشیو شده طرح اصلی را پیدا کنید. WNYC / Gothamist از جک دوبکین ، کلاریسا دیاز و جک گوتهر کوهن به خاطر تلاش های فوق العاده آنها برای حفظ این صفحه آمار در 16 ماه اول خود قدردانی کرد.

اینجا مدارس Kovid Tracker for NYC را بررسی کنید.

معیارهای متفاوتی در این صفحه می خواهید؟ لطفاً هر گونه س questionsال یا نظری را به [email protected] ارسال کنید.

گرایش های اخیر

این نمودارها آمار اولیه بیماری نیویورک در 90 روز گذشته را نشان می دهد. تابستان امسال ، انتشار واکسن باعث افزایش عفونت ها ، میزان مثبت ، بستری شدن و مرگ و میر به کمترین میزان از زمان شروع قرنطینه همه گیر در مارس 2020 شد. در 14 آگوست ، این شهر میلیون ها مورد را ثبت کرد. هم بستری و هم فوت بیماران در بیمارستان افزایش یافته است.

این نقشه نشان می دهد که کروناویروس اخیراً کجا رشد کرده است ، بر اساس میزان مثبت بودن قضاوت شده است. میزان مثبت بودن تعداد آزمایش هایی که عفونت را نشان می دهند اندازه گیری می کند. مثبت بودن بالا می تواند توضیح دهد که کجا ویروس به سرعت در حال گسترش است ، اما با میزان عفونت / انتقال یکسان نیست. نرخ مثبت بالا – بالای 5 – – همچنین ممکن است مکانهایی را نشان دهد که فقط آزمایشات لازم برای رسیدگی به موارد جدی را دارند اما موارد خفیف را ندارند. از 23 سپتامبر ، مثبت در بسیاری از نقاط شهر افزایش یافته است. شهردار در 2 اوت گفت که شهر دیگر از مثبت برای هدایت تصمیمات سیاست استفاده نمی کند.

این نقشه بستری شدن COVID-19 در 28 روز گذشته را نشان می دهد. نرخ بستری شدن در بیمارستان در مناطقی از شهر که افراد کمتری واکسینه می شوند بیشتر است.

بیشتر داده های شهر نیویورک در فواصل سه روز منتشر می شود. اطلاعات روزهای اخیر معمولاً موقت هستند. با رسیدن ارتفاعات جدید ، دپارتمان ارقام قدیمی تاریخ را تجدید نظر می کند ، بنابراین اعداد هر تاریخ ممکن است در طول زمان کمی تغییر کند.

تزریقات

معافیت گله زمانی اتفاق می افتد که یک بیماری عفونی به دلیل ایمنی پایین جامعه دیگر نمی تواند گسترش یابد. این هدف برای کووید -19 ناشناخته است ، اما برخی کارشناسان می گویند زمانی می توان به این هدف دست یافت که 70-85 درصد از مردم در یک محله ، شهر ، ایالت یا کشور همسایه عاری از عفونت باشند. شهر نیویورک آمار واکسیناسیون را در وزارت بهداشت و وب سایت وزارت بهداشت ارائه می دهد.

کمپین واکسیناسیون شهر نیویورک با اختلالات اولیه شروع شد ، بیشتر به دلیل شرایط بد آب و هوا و عرضه محدود واکسن های مدرن و Pfizer. توزیع دیجیتالی و دسترسی نابرابر به سیستم قرار ملاقات آنلاین برای سالمندان در نیویورک ، که مقامات برای عکسبرداری ترجیح می دادند ، مانع پیشرفت شد. Rollout در روزهای اولیه خود بر روی کدپستی غنی و کم تنوع تمرکز دارد. نرخ واکسیناسیون هنوز در گاوهای گوناگون بسیار متفاوت است – از 40 درصد در برخی از مناطق بروکلین تا 100 درصد در ماماها. ارقام منتشر شده توسط این شهر نشان می دهد که نیویورک واکسینه شده تنها 1 درصد از کل موارد واکسینه شده کووید و مرگ و میر ثبت شده بین ژانویه تا اواسط ژوئن را شامل می شود.

عکسهای روزانه در اواخر فوریه در حال افزایش است ، جانسون و جانسون در 27 فوریه نیز تا حدودی توسط مقام واکسن هیجان زده شده است. تعداد پذیرفته شدگان جدید پس از پایان ماه مارس افزایش یافت زیرا مدارک جدید برای افراد 50 ساله ، هزاره ها و سپس بالای 16 سال باز شد. یک جهش مشابه در 10 مه پس از رسمی شدن واکسیناسیون برای نوجوانان رخ داد.

در 16 آگوست ، نیویورکی ها واجد شرایط دوز سوم واکسن نقص ایمنی COVID-19 شدند. و در 22 سپتامبر ، سازمان غذا و دارو واجد شرایط بودن برای افراد مسن ، افرادی که در معرض بیماری جدی هستند و افرادی که شغل آنها در معرض این ویروس است ، مانند معلمان و کارکنان مراقبت های بهداشتی ، واجد شرایط بودن را افزایش داد.

پس از هر دور افزایش ظرفیت ، تقاضا افزایش یافته و سپس کاهش می یابد. این الگو معمولاً برای مبارزات واکسن است. افراد بسیار کنجکاو به سرعت عکس می گیرند ، فقط تردید می کنند و باعث می شوند افراد دسترسی کمی به محل واکسن داشته باشند یا هیچ دسترسی نداشته باشند. توقف فدرال واکسن جانسون و جانسون (13 تا 23 آوریل) همچنین به کاهش علت (لخته شدن خون اضافی) در نهایت بسیار نادر است. در 12 ژوئیه ، FDA واکسن جانسون و جانسون را با تعداد کمی از موارد سندرم گیلن بار ، یک اختلال عصبی مرتبط کرد. مانند لخته های خون غیر معمول ، Guillain-Barr rare نادر است ، از 100 میلیون دوز واکسن جانسون و جانسون تنها 100 مورد وجود دارد.

نظرسنجی های ملی نشان می دهد که اعتماد به واکسن های جانسون و جانسون کاهش یافته اما برای عکس های Pfizer و Modern همچنان بالا است.

از آنجا که عکس های جدید اوایل تابستان امسال داده شد ، تعداد افرادی که اولین عکس های خود را انجام می دهند از 8200 نفر در 10 ژوئیه به بیش از 13400 در هفته 14 سپتامبر کاهش یافته است. زمان نشان می دهد که چگونه مشوق های نقدی ، دستورات و سایر تصمیمات سیاستی بر میزان واکسیناسیون و ترس عمومی از رشد دلتا تأثیر می گذارد. تا 24 آگوست ، بیش از 100،000 نیویورکی برای اولین ضربه خود یک کارت نقدی پیش پرداخت 100 دلاری دریافت کرده اند.

اگرچه مقامات شهری ، ایالتی و فدرال واکسن کووید -19 را برای میلیون ها نفر ارائه کرده اند ، اما تفاوت های زیادی برای برخی از جمعیت های عمده باقی مانده است.

به طور متوسط ​​، حدود 79 درصد از مردم نیویورک بالای 55 سال کاملاً واکسینه شده اند. اما هنوز هم حدود 12 درصد از انگلستان کمتر است. نیویورک قدیمی بسیار عقب تر است: کمتر از 60 درصد افراد بالای 85 سال کاملاً واکسینه شده اند. مردم نیویورک سیاه واکسینه می شوند ، در حالی که نیویورک اسپانیایی نرخ واکسیناسیون بالاتری نسبت به سفیدپوستان دارد.

بر اساس آخرین آمار شهری ، حدود 69 درصد از کودکان 12 تا 17 ساله حداقل یک دوز واکسن کووید -19 دریافت کرده اند. کودکان زیر 12 سال معلول هستند.

نیویورک در موج اول و دوم کروناویروس خود در معرض مواجهه طبیعی زیادی قرار گرفت. این با حفاظت ارائه شده از طریق ارائه واکسن برای جلوگیری از بهبود طبیعی ، موارد ، بستری شدن و مرگ همراه است.

بر اساس مطالعات اولیه ، انتظار می رود ایمنی طبیعی و مبتنی بر واکسن ماه ها ، اگر نه سالها ، دوام بیاورد. اما به احتمال زیاد اشکال جدیدتر از بهبود طبیعی مشاهده شده در داروهای قبلی جلوگیری می کنند ، در حالی که احتمال زنده ماندن بیماریهای مبتنی بر واکسن بیشتر است.

فرم

ویروس ها مانند هر میکروارگانیسم یا ارگانیسم دارای ژنوم جهش می یابند. تا زمانی که میزان عفونت به صفر نرسد ، اشکال ویروس کرونا تهدیدی دائمی برای افراد واکسینه نشده خواهد بود.

نوع دلتا در ماه های اخیر حاکم بوده است ، در حال حاضر 99 درصد از کل موارد طبقه بندی شده بین 5 سپتامبر و 11 سپتامبر را شامل می شود. این شهر همچنین فرم B.1.621 سازمان بهداشت جهانی با نام “mu” را در ردیابی خود قرار داده است. این تنش کلمبیایی است که نوعی علاقه در اروپا محسوب می شود.

تا کنون ، واکسن کووید -19 در مطالعات آزمایشگاهی توانسته است همه اشکال را خنثی کند ، اگرچه تحقیقات جدید نشان می دهد که ممکن است در برابر عفونت های ناشی از شکل دلتا م asثر نباشند. برای افرادی که دوره کامل واکسیناسیون را گذرانده اند بستری شدن و مرگ در بیمارستان کمتر است.

اپیدمی نیویورک در طول زمان

این نمودارها نشان می دهد که چگونه موارد و بستری شدن در بیمارستان در هر منطقه و شهر توسعه یافته است.

همه گیری کووید -19 در نیویورک ، نیوجرسی و کانکتیکات

خارج از پنج منطقه ، بخشهایی از نیویورک بیشتر از موج دوم ایالت مورد حمله قرار گرفتند ، الگویی که در نیوجرسی و کانکتیکات نیز صدق می کند. موارد و مرگ و میرها در هر سه ایالت به طور چشمگیری کاهش یافته است زیرا واکسن ها به طور گسترده در دسترس قرار گرفته اند ، اگرچه موارد قبلی در حال ظهور مجدد هستند. از 23 سپتامبر ، انتقال شهرستانها در همه شهرستانها در منطقه سه ایالت بالا است ، و کل منطقه را برای محدود کردن پوشش داخلی داخلی بالاتر از حد CDC قرار می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *