آنچه هر پدر و مادری باید در مورد حساسیت کودکان و مواد غذایی بدانند


همه ما باید کودکان را ایمن نگه داریم. در اینجا شش نکته مهم وجود دارد که همه والدین باید در مورد حساسیت غذایی بدانند.

این مادر چه می خواهد بداند - حساسیت غذایی

چند سال پیش ما در تعطیلات خانوادگی بودیم ، جایی که اولین شام خود را در خانه ای اجاره ای در ساحل خوردیم ، وقتی مشکلی پیش آمد.

اخیراً مشخص شد یکی از این نوجوانان به طیور حساسیت دارد. پیتزایی که ما پختیم شامل مواد مرغ نبود ، اما بعد از ظهر خارش داشت. مقداری بنادریل را گرفت ، اما لب هایش شروع به تورم کرد. سپس گفت که در بلع مشکل دارد.

خانه ما در یک شهر ساحلی خواب آلود بود. ما هیچ ایده ای نداشتیم که نزدیکترین مرکز اورژانس یا بیمارستان کجا باشد. والدین او با 911 تماس گرفتند. اگرچه آنها قبلاً هرگز از قلم EpiPen استفاده نکرده بودند ، اما آنها دو عدد را جمع آوری کردند. اولی را به او دادند و منتظر آمبولانس بودند.

چیزی که در آن لحظه متوجه شدم

پیراپزشکان از شخصی خواستند در انتهای مسیر تاریک بایستد تا بداند کجا باید بچرخد. من و شوهرم داوطلب شدیم. وقتی مدت زیادی منتظر آمدن کمک بودیم ، ترسیدم.

من می دانستم که ترس چیزی است که بسیاری از والدین هر روز وقتی فرزندان خود را به مدرسه می فرستند با آن زندگی می کنند ، علاوه بر نگرانی های معمول از سرخوردگی و دل شکسته ، برخی از والدین نیز از این می ترسند که فرزندشان عکس العمل تهدید کننده ای برای زندگی داشته باشد. چیزی به ظاهر خوش خیم مانند یک تکه پیتزا یا یک کوکی. من از قبل اونو می دونستم. اما در آن لحظه من آن را احساس کردم. (پایان خوش: او را به بیمارستان منتقل کردند و کاملاً بهبود یافت.)

به عنوان یک مادر ، من با والدینی که دارای فرزند مبتلا به آلرژی غذایی هستند ، ابراز همدردی می کنم. و به عنوان یک متخصص تغذیه ، من درک می کنم که چقدر این می تواند پیچیده باشد: گیج کردن برچسب محصولات ، لیست پیچیده مواد تشکیل دهنده ، خطرات تماس متقابل. اما وقتی عزیز شما واکنش آلرژیک شدیدی داشته باشد ، واقعاً به خانه برمی گردد.

چرا برای همه ما مهم است

حتی اگر فرزند شما به غذا حساسیت ندارد ، این احتمال وجود دارد که یکی از دوستان یا اعضای خانواده او باشد. در ایالات متحده ، هر سیزدهمین کودک از حساسیت غذایی رنج می برد– این معادل حدود دو کودک در هر کلاس مدرسه است!

حتی اگر شخصاً از آلرژی غذایی رنج نمی برید ، اقدامات شما می تواند چنین خانواده هایی را تحت تأثیر قرار دهد. حقیقت این است که همه والدین باید اصول اولیه آلرژی غذایی را درک کنند تا بتوانیم از همه کودکان محافظت کنیم. در اینجا مواردی است که همه والدین باید در مورد آلرژی به نوزاد و مواد غذایی بدانند:

کودکان و IBS

1. واکنش آلرژیک چگونه است؟

حتی اگر کودک قبلاً علائم (یا علائم بسیار خفیف) را تجربه نکرده باشد ، می تواند به سرعت به یک واکنش شدید تبدیل شود. بنابراین ، مهم است که در اولین علائم آلرژی اقدامات لازم را انجام دهید.

علائم واکنش آلرژیک خفیف عبارتند از:

 • کندوها
 • قرمزی پوست
 • خارش در دهان یا زبان
 • عطسه
 • درد شکم
 • تهوع و استفراغ

علائم واکنش آلرژیک شدید عبارتند از:

 • تورم لب ، زبان و گلو
 • مشکل بلع
 • خس خس کردن
 • احساس ضعف
 • درد قفسه سینه

2. نحوه استفاده از قلم EpiPen

تزریق کننده های آدرنالین مانند EpiPens حاوی داروهایی هستند که واکنش آلرژیک را درمان می کنند و می توانند جان افراد را نجات دهند! اگر کودکی با حساسیت غذایی در خانه دارید ، مطمئن شوید که والدین قلم EpiPen را نزد خود گذاشته اند (یا برای بچه های بزرگتر که خودشان آورده اند).

در واقع ، استفاده از قلم آسان است – و دانستن نحوه استفاده از آن در زمان اضطراری زمان و استرس ارزشمندی را ذخیره می کند. چند دقیقه وقت بگذارید این ویدیوی سریع را تماشا کنید برای یادگیری نحوه

اگر با کسی که واکنش نشان می دهد تنها هستید ، ابتدا قلم را بدهید و سپس با 911 تماس بگیرید. اگر با دیگران هستید ، از فردی بخواهید که 911 را در حالی که قلم را می دهید ، صدا بزند. به خاطر داشته باشید که EpiPen تا زمانی که فرد قادر به دریافت درمان نباشد ، از وقت شما استفاده می کند. حتی اگر قلم به کودک داده شود ، کودک همچنان باید به بیمارستان برود زیرا ممکن است واکنش نشان داده شود و ممکن است به داروهای اضافی نیاز داشته باشد.

3. نحوه حفاظت از کودکان

اگر کودکی با حساسیت غذایی دارید ، مطمئن شوید که دقیقاً می دانید به چه چیزی حساسیت دارد ، چه کارهایی می تواند انجام دهد و چه کاری نمی تواند انجام دهد. بدیهی است که کودکان بزرگتر در خواندن برچسب و صحبت کردن بهتر عمل می کنند ، اما کودکان کوچکتر ممکن است این کار را نکنند. اگر شک دارید ، همیشه با والدین کودک تماس بگیرید – یا از قبل بپرسید که داشتن چه چیزی امن است.

4. نحوه خواندن برچسب مواد غذایی برای آلرژی

FDA نیاز دارد که تولید کنندگان مواد غذایی آن را آلرژن های اصلی غذایی می نامند: شیر ، تخم مرغ ، صدف ماهی ، آجیل درختی ، بادام زمینی ، گندم و سویا (و از سال آینده – کنجد). آنها باید روی برچسب ها در یکی از دو مکان ظاهر شوند:

 • در پرانتز ، نام ماده زیر است: “آب پنیر (شیر)”
 • بلافاصله یا در کنار فهرست مواد موجود در عبارت “حاوی” ، به عنوان مثال: “حاوی گندم ، شیر و سویا”

همچنین می توانید عباراتی مانند “ممکن است حاوی گندم و سویا” یا “فرآوری شده در گیاهی باشد که از بادام زمینی نیز استفاده می کند” را مشاهده کنید. این اظهارات به منظور هشدار در مورد تماس متقابل است که در صورت آلوده شدن یک ماده غذایی یا نوشیدنی به مواد حساسیت زا رخ می دهد زیرا بر روی یک تجهیزات (یا به سادگی در یک منطقه) پردازش می شود. برخی افراد از محصولاتی با چنین هشدارهایی اجتناب می کنند ، در حالی که برخی دیگر چنین نمی کنند.

4. قوانین مدرسه و اردوگاه شما چیست

در مدارس ، اردوگاه ها و دیگر مکان هایی که کودکان در آنجا جمع می شوند ، سیاست حمایت از کودکان وجود دارد. قبل از بسته بندی ناهار یا میان وعده – یا ارسال جشن تولد یا تعطیلات – مطمئن شوید که آیا محدودیتی برای بسته بندی یا ارسال آن دارید. در صورت وجود ، آنها را جدی بگیرید.

طرز تهیه لعاب صورتی طبیعی

5. چگونه همه کودکان را شامل شود

همه کودکان باید احساس کنند که بخشی از سرگرمی هستند. اگر در حال برگزاری رویدادی هستید ، از والدین خود در مورد آلرژی غذایی بپرسید و بدانید که چه چیزی می توانید ارائه دهید – یا از قبل به آنها اطلاع دهید تا بتوانند یک درمان ایمن برای فرزند شما ارسال کنند (و اگر ترجیح می دهند با خود بیاورند ناراحت نشوید. خود چیزی!) اگر از نانوایی محلی خوراکی دریافت می کنید ، از آنها در مورد مواد حساسیت زایی که در محل کار خود استفاده می کنند بپرسید. برای مهمانی های جشن یا “ترفند یا درمان” ، از این لیست 20 خوشمزه که حاوی مواد حساسیت زای اصلی نیستند استفاده کنیدبه یا به فکر جشن گرفتن با اقلام غیر خوراکی مانند برچسب یا سایر نمادها باشید.

ندای مادر برای حساسیت غذایی به همدلی - غذای یک مادر واقعی

6. اینکه خانواده ها مستحق درک و همدلی هستند

همه والدین نگران امنیت فرزند خود هستند. اما تصور کنید که ممکن است به دلیل گاز گرفتن کوچک و تصادفی غذای اشتباه ، جان فرزند شما در خطر باشد. بنابراین اگر از سیاست بادام زمینی مدرسه خود ناراحت هستید یا از اینکه مادرتان در کیک هایی که برای مهمانی آورده اید درخواست مواد می کند ، ناراحت هستید ، خودتان را جای آنها بگذارید. در اینجا یک مقاله قوی وجود دارد که دوستم در مورد نحوه احساس کودک مبتلا به آلرژی غذایی تهدید کننده زندگی نوشت: فراخوان مامان برای حساسیت غذایی به همدلیدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *