آن سگ بی گناه آمریکایی!


حسین شریعتمداری مدیرمسئول روزنامه کیهان در مطلبی با عنوان این سگ بی گناه آمریکایی! نوشت:

1- دوازده سال پیش (اکتبر 2009) حکایتی بر اساس واقعیت های نیویورک در خروجی یکی از سایت های اینترنتی منتشر شد و در کمتر از 36 ساعت به پربیننده ترین مقاله با میلیون ها بازدید تبدیل شد. تعداد زیادی از چندین میلیون کاربر آمریکایی که این جوک را دیدند در قسمت نظرات کاربران -نظرات- با عناوینی مانند “بهترین”، “آشکارکننده ترین” و “شوخی برگرفته از واقعیت تلخ” به آن اشاره کردند. از این ترجمه فارسی، این لطیفه پرمخاطب را در ابتدای یکی از یادداشت های کاهان قرار داده ایم و تکرار آن را امروز بی مناسبت نمی دانیم. خواندن
مردی در پارک مرکزی نیویورک در حال قدم زدن بود که ناگهان متوجه شد سگی به دختر کوچکی حمله کرده و می‌خواهد او را از هم جدا کند. مرد به سوی آنها که چند ده متر دورتر بودند می‌آید و با سگ درگیر می‌شود، پس از کشمکش سگ را می‌کشد و دختر را نجات می‌دهد در حالی که چند تکه از لباس‌هایش پاره شده بود.
مردمی که سرگردان بودند و صدای گریه آمیخته با التماس دختر و غرش سگ هار و مداخله مردی اطرافشان را شنیدند، با دیدن قربانی شدن مردی و پایان خوش ماجرا، سلام کردند. مرد فداکار پلیس به صحنه می‌آید، دست مردی فداکار را برای پیروزی بر سگار بالا می‌برد و به او می‌گوید: «هی، تو واقعاً یک قهرمان و نماد بشردوستی و شجاعت نیویورکی‌ها هستی». مرد می گوید متشکرم؛ اما من اهل نیویورک نیستم و پلیس می گوید؛
فرقی نمی‌کند فردا روزنامه‌ها می‌نویسند که یک قهرمان آمریکایی یک دختر کوچولوی درمانده را از چنگ یک سگ هار و درنده نجات داد. شما یک قهرمان و مایه افتخار برای کل مردم آمریکا هستید و فردا رسانه های آمریکایی با تیترهای بزرگ و کلیپ های تلویزیونی ماجرای قربانی شما را در راس اخبار خود قرار می دهند.” مرد سرش را تکان می دهد و می گوید: پلیس می پرسد: «اما من آمریکایی نیستم.
“پس کجایی؟!” و آن مرد پاسخ می دهد: “من ايراني هستم.”
فردای آن روز، همه روزنامه ها، رادیو و تلویزیون آمریکا آغاز خبر خود را اعلام می کنند.
«مسلمان تندرو ایرانی یک سگ بی گناه آمریکایی را کشت»!
حالا به برخی از اخبار منتشر شده از سوی آمریکا و متحدانش در رسانه های فارسی نگاهی بیندازید و ببینید که چگونه همان اخبار توسط رسانه های داخلی آنها منتشر می شود!

2- شبکه تلویزیونی تحت کنترل مستقیم دستگاه دیپلماسی سازمان اطلاعاتی انگلیس MI6 و تحت مدیریت گروهک بهائی، ده ها خبر کذب از ایران منتشر می کند، 1700 قلاده سگ را در دماوند بریدند!
و سپس همین گزارش از سفر پاپ به کانادا خبر می دهد و می گوید: «پاپ در این سفر از رفتار نادرست رهبران کلیسا با بومیان کانادا ابراز تأسف کرد»! اما، داستان اصلی؛

3. رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دماوند با تکذیب این خبر که توسط یکی از پادوهای درونی آنها به شبکه بهاییان مطرح شده است، می گوید اصلا نمی توان این همه سگ را کشت. سگ های ولگرد عقیم شده و پس از واکسیناسیون در پناهگاه گندک نگهداری می شوند و هر خبرنگاری می تواند از این پناهگاه بازدید کند.
اکنون به تاریخچه سفر پاپ توجه کنید. رسانه های غربی گزارش می دهند که «سفر پاپ فرانسیس از کانادا تقریبا یک سال پس از اولین کشف بزرگ گور دسته جمعی کودکان بومی در کانادا انجام می شود. برای اولین بار، اجساد حداقل 215 کودک ملل اول، که برخی از آنها سه سال سن دارند، در محوطه یک مدرسه شبانه روزی سابق در بریتیش کلمبیا پیدا شد. سپس، در 26 ژوئن، جسد 751 کودک بومی دیگر در نزدیکی مدرسه شبانه روزی هندی مریوال در ساسکاچوان پیدا شد. همین گزارش می افزاید: «هیچ کس باور نمی کرد که کلیسای کاتولیک همراه با دولت کانادا چنین فاجعه ای را به بار آورده باشد. یک هفته بعد، گور دسته جمعی دیگری، این بار با 182 جسد، در نزدیکی کرانبروک، بریتیش کلمبیا، کشف شد.
و آخرین بار، دقیقا در پایان سال 2021، پس از ماجرای هولناک کشف گورهای دسته جمعی کودکان بومی در کانادا، بومیان این کشور از کشف 54 گور بی نشان دیگر در محل دو شبانه روزی سابق خبر دادند. مدارس در استان ساسکاچوان

4- شبکه فارسی زبان MI6 انگلیس در گزارش دروغین خود از کشتن 1700 قلاده سگ تحت عنوان “قتل عام”! به یاد داشته باشید، و در عین حال، کشتار هزاران کودک کانادایی “رفتار ظالمانه” است! داره زنگ میزنه
لازم به ذکر است که پاپ فرانسیس در بازگشت از سفر خود به کانادا در جمع خبرنگاران کشتار کودکان بومی در کانادا را “نسل کشی” دانست و عذرخواهی کرد که در زمانی که در کانادا بود، آن را فراموش کرده بود!
این گونه تحریف ها و تهمت ها در بسیاری از پیام ها و اخبار رسانه های فارسی زبان خارجی و برخی روزنامه های اینترنتی و شبکه های اینترنتی اصلاح طلبان به وضوح قابل مشاهده است. این مصادیق بیش از آن است که بتوان آن را «اشتباه» تلقی کرد و باید جنبه جنایتکارانه و خائنانه این گونه اقدامات را نادیده گرفت.