آن ویتامین C که مصرف می کنید؟ ویتامین C نیست

آنچه می خواهم به شما بگویم چشم باز است. اگر شما یکی از میلیون‌ها نفری هستید که مکمل‌های ویتامین C را خریداری می‌کنند، باید حتماً بخوانید.

چون این کار را نمی کنند.

زیرا مکمل های ویتامین C حاوی ویتامین C نیستند.

برای درک اینکه چرا مکملی که می‌خرید ویتامین نیست، بیایید ببینیم چه چیزی یک ویتامین است. ویتامین ها ترکیبات مولکولی منفرد نیستند. ویتامین‌ها مجتمع‌های بیولوژیکی هستند – فعل و انفعالات بیوشیمیایی که تنها زمانی فعال می‌شوند که تمام اجزای مجموعه ویتامین وجود داشته باشند و با هم کار کنند.

هنگامی که مکمل ویتامین C را خریداری می کنید، اسید اسکوربیک را خریداری می کنید، عنصر اصلی در تمام مکمل های ویتامین C مصنوعی. اسید اسکوربیک تنها یک جزء در یک زنجیره پیچیده است که برای ساختن ویتامین C لازم است.

این یک ویتامین نیست و شرکت های ویتامینی مسئولیتی ندارند که به آن برچسب بزنند.

اما آنها انجام می دهند.

چرا دانستن این موضوع برای شما مهم است؟ زیرا ویتامین C با فروش سالانه 250 میلیون دلار، پرفروش ترین ویتامین در ایالات متحده است. میلیون‌ها نفر آنها را مصرف می‌کنند و معتقدند که سرماخوردگی را از بین می‌برند، سلول‌های سرطانی را از بین می‌برند و از هر تعداد بیماری و بیماری جلوگیری می‌کنند.

و این درست نیست.

تکان دهنده، فکر نمی کنید؟ اما واقعاً جای تعجب نیست وقتی متوجه می‌شوید که 95 درصد از پزشکان سلامت، از جمله سازمان‌های معتبری مانند مؤسسه ملی بهداشت و پزشکان مشهور و تأثیرگذار مانند دکتر اندرو ویل، در ادبیات خود بیان می‌کنند که اسید اسکوربیک و ویتامین C یکی هستند. .

این درست نیست. آنها نیستند. اصلا.

آنچه حقیقت دارد این است که ویتامین C برای سلامتی شما حیاتی است و فواید زیادی برای بدن شما دارد. اگر آن معامله واقعی است.

ویتامین C واقعی در سیب زمینی، فلفل، سبزیجات با برگ تیره، بروکلی، پاپایا، گل کلم، کلم بروکسل، آناناس، کیوی، پرتقال، انبه و سایر میوه ها و سبزیجات یافت می شود.

برای اینکه ویتامین C ویتامین C شود، باید علاوه بر اسید آسکوربیک، روتین، بیوفلاونوئیدها، فاکتور K، فاکتور J، فاکتور P، آسکوربینوژن، بیوفلاونوئیدهای آسکوربینوژن و تیروزیناز باشد. علاوه بر این، کوفاکتورهای معدنی باید وجود داشته باشند و به مقدار مناسب باشند. اگر هر از این اجزاء وجود ندارد، ویتامین C وجود ندارد – هیچ فعالیت ویتامینی وجود ندارد.

بیش از 90 درصد شرکت های ویتامین در ایالات متحده اسید اسکوربیک را از همان مرکز خریداری می کنند – DSM Nutritional، در اصل هافمن-لاروش، یکی از بزرگترین تولید کنندگان دارو در جهان.

هر شرکت از زرادخانه تاکتیک های بازاریابی خود برای رقابت در یک بازار رقابتی استفاده می کند. هر یک ادعا می کند که فرمول آن برتر است، حتی اگر هیچ تفاوتی وجود نداشته باشد. اسید اسکوربیک … اسید اسکوربیک است.

از آنجایی که طبق تعریف، یک ویتامین یک مجموعه بیوشیمیایی است و فعالیت ویتامین تغییر بیولوژیکی و سلولی واقعی است که در مجموعه ویتامین اتفاق می افتد، اسید اسکوربیک که خریداری می کنید صرفاً بخشی از مجموعه است که ویتامین C را می سازد.

اسید اسکوربیک، مشتقی از نشاسته ذرت و اسید سولفوریک، پوشش آنتی اکسیدانی است که ویتامین را از اکسیداسیون یا تجزیه سریع محافظت می کند.

دروغ دیگری که توسط شرکت های ویتامین منتشر می شود این است که مصرف مقدار زیادی ویتامین C خوب است. در واقع، مصرف ویتامین فقط در مقادیر کم ضروری و موثر است.

بدن نمی تواند بیشتر ویتامین ها را بسازد. آنها باید به عنوان غذا خورده شوند. غذاهای کامل و طبیعی سرشار از ویتامین هستند. یا قبلا بوده اما خاک‌ها به‌طور فاجعه‌باری تهی‌شده و آغشته به آفت‌کش‌ها، آلودگی و فرسایش شده‌اند که غذاهایی که امروزه در خاک آمریکا رشد می‌کنند تنها کسری از ارزش غذایی پنجاه سال پیش را دارند.

اشتباه نکنید، تولید کنندگان ویتامین C مصنوعی یک انگیزه دارند – سود. و بنابراین میلیون ها مصرف کننده بی خبر، مشتاق حفظ سلامتی خود، پولی را که به سختی به دست آورده اند را صرف مکمل های ویتامین C می کنند که بی فایده هستند و می توانند مضر باشند.

به عنوان یک ماده شیمیایی مرده، تصفیه شده، ویتامین C مصنوعی (اسید اسکوربیک) سیستم ایمنی را تحت فشار قرار می دهد، زیرا تلاش می کند آنچه را که به عنوان یک ماده شیمیایی خارجی شناسایی می کند، تجزیه کرده و از بدن خارج کند.

پس آیا ویتامین C وجود دارد؟ آره. غذای کامل ویتامین C، که یک مجموعه غذایی کامل و طبیعی است که زنده است. ویتامین C مصنوعی مصنوعی مرده است. و برای بدن شما خوب نیست.

تنها در آمریکا بیش از صد شرکت وجود دارد که ویتامین C را می فروشند. کمتر از 5٪ مواد غذایی کامل ویتامین C را می فروشند.

چرا اینقدر کم؟ خوب، پول را دنبال کنید. تولید ویتامین های کل مواد غذایی گران است. آنها با مصرف یک گیاه غنی از ویتامین و در یک فرآیند خلاء سرد با حذف آب و فیبر و آزاد کردن آن از مواد شیمیایی ساخته می شوند، بنابراین مجموعه بیولوژیکی دست نخورده را می گیرند و یکپارچگی عملکردی و تغذیه ای آن را حفظ می کنند.

هنگامی که شما ویتامین C را از غذای کامل می خورید، بدن مجبور نیست از ذخایر خود استفاده کند تا هر عنصر از دست رفته از مجموعه ویتامین را تکمیل کند. مانند ویتامین C مصنوعی.

یکی از راه‌های فهمیدن اینکه ویتامین C دریافت نمی‌کنید، بلکه مصنوعی است، خواندن دوز توصیه شده است. ویتامین های مصنوعی مواد شیمیایی تصفیه شده و با قدرت بالا هستند. آنها درست مانند داروها بر حسب میلی گرم اندازه گیری می شوند. این اندازه گیری ها ربطی به فعالیت ویتامین یا تغذیه ندارند. بدن ما تنها می تواند حدود 200 میلی گرم ویتامین C را در یک زمان جذب کند. دوزهای بالاتر فقط از سیستم ما خارج می شود.

شرکت‌های دارویی و تولیدکنندگان مواد غذایی از ما می‌خواهند که باور کنیم به خوبی مطلع هستیم تا بتوانند به اطلاعات نادرست ما ادامه دهند. آنها در جهنم هستند که ما را بی‌آنکه بدانیم این کار را می‌کنند بی‌حس می‌کنند.

پس چیکار میکنی؟ خوب، حالا که می دانید مکمل ویتامین C شما ساختگی است، آن را دور بریزید. آن را با غذای کامل ویتامین C جایگزین کنید.

وقتی به دنبال ویتامین C هستید، به مواد تشکیل دهنده آن نگاه کنید. اگر می‌گوید اسید اسکوربیک، ویتامین C نیست، اگر می‌گوید ویتامین C غذای کامل، ویتامین C است.

پایان داستان.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر