آیا لاک ناخن باعث زایمان زودرس می شود؟


به گزارش همشهری آنلاین، بر اساس یک تحلیل جدید، فتالات ها، مواد شیمیایی موجود در میلیون ها ماده غذایی که مردم هر روز از آن استفاده می کنند و معمولاً برای سفت شدن پلاستیک استفاده می شود، با افزایش خطر زایمان زودرس مرتبط است.

بر اساس این گزارش، بزرگترین مطالعه در این زمینه، داده های بیش از 6000 زن باردار در ایالات متحده برای درک بهتر ارتباط بین قرار گرفتن در معرض فتالات و بارداری مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت. این مطالعه نشان داد که زنانی که غلظت فتالات‌های بیشتری در ادرارشان دارند، بیشتر احتمال دارد که نوزادان نارس داشته باشند.

شایان ذکر است که نوزادان نارس سه هفته یا بیشتر قبل از موعد مقرر متولد می شوند.

محقق ارشد کلی فرگوسن، اپیدمیولوژیست در موسسه ملی علوم محیطی و بهداشت ایالات متحده (NIEHS)، می گوید: “زمان زودرس می تواند هم برای نوزاد و هم برای مادر خطرناک باشد، بنابراین شناسایی عوامل خطری که می توانند از آن جلوگیری کنند، مهم است. “

برای این مطالعه، محققان داده‌های 16 مطالعه انجام‌شده در ایالات متحده را که شامل داده‌های مربوط به سطوح فتالات فردی و همچنین زمان زایمان مادر بود، با داده‌های 1983 تا 2018 جمع‌آوری کردند. تقریباً 9 درصد (یا 539) از زنان نوزادان نارس به دنیا آوردند و بیش از 96 درصد نمونه ادرار آنها حاوی محصولات جانبی فتالات بود.

محققان 11 فتالات مختلف را در زنان باردار مورد بررسی قرار دادند و دریافتند که چهار مورد از آنها با افزایش 14 تا 16 درصدی احتمال تولد نوزاد نارس مرتبط است. ثابت ترین آن قرار گرفتن در معرض فتالات ها بود که معمولا در لاک ناخن و سایر لوازم آرایشی یافت می شود.

بارت ولش، محقق ارشد این مطالعه گفت: «مردم برای حذف کامل قرار گرفتن در معرض این مواد شیمیایی در زندگی روزمره خود دشوار است، اما نتایج ما نشان می دهد که حتی کاهش اندک در یک جمعیت بزرگ می تواند تأثیر مثبتی بر مادران و کودکان داشته باشد.» . ، فرزندان خود را داشته باشند.

محققان می گویند کاهش قرار گرفتن در معرض فتالات تا 50 درصد می تواند به طور متوسط ​​از 12 درصد از زایمان های زودرس جلوگیری کند. این مداخلات بر روی تغییرات خاص مانند انتخاب محصولات مراقبت شخصی بدون فتالات، کاهش میزان فتالات در محصولات خود توسط شرکت ها یا تغییر مقررات برای کاهش قرار گرفتن در معرض این مواد شیمیایی تمرکز دارد.

در این بین، محققان پیشنهاد کردند از غذاهای فرآوری شده یا غذاهای بسته بندی شده در پلاستیک اجتناب کنند و به جای آن از محصولات تازه و خانگی استفاده کنند.

آنها همچنین توصیه کردند که محصولات بدون عطری را انتخاب کنید که دارای فتالات کمتری هستند. محدود کردن مقدار محصول استفاده شده نیز می تواند قرار گرفتن در معرض را کاهش دهد.

نتایج این مطالعه به صورت آنلاین در JAMA Pediatrics منتشر شده است.