آیا متفورمین یک داروی کاهش وزن است؟


علاوه بر این ، مصرف دارو بدون پیروی از سایر عادات سالم ممکن است منجر به کاهش وزن نشود. افرادی که از رژیم غذایی سالم و ورزش در حین مصرف متفورمین استفاده می کنند بیشترین کاهش وزن را دارند.

همچنین ، هرگونه کاهش وزن فقط تا زمانی که شما از دارو استفاده می کنید می تواند دوام داشته باشد. این بدان معناست که در صورت قطع مصرف متفورمین ، به احتمال زیاد به وزن اولیه خود برمی گردید. و حتی در حین مصرف دارو ، می توانید به تدریج وزن از دست رفته را بازیابی کنید.

در حقیقت ، هیچ نتیجه قطعی یا مشابهی برای متفورمین وجود ندارد. نشان داده شده است که برخی وزن کم می کنند ، اما برخی دیگر اینطور نیستند. یکی از فواید متفورمین این است که باعث افزایش وزن نمی شود ، حتی اگر باعث کاهش وزن نشود.

آیا پزشک متفورمین را برای کاهش وزن تجویز می کند؟

اگر شما مبتلا به دیابت نوع 2 هستید یا اضافه وزن دارید یا چاق هستید ، پزشک ممکن است متفورمین را برای کمک به شما در مقابله با دیابت یا کاهش خطر ابتلا به دیابت تجویز کند ، خواه متفورمین به کاهش وزن شما کمک کند یا نه. در برخی موارد ، پزشک ممکن است متفورمین را برای کاهش وزن تجویز کند ، حتی اگر دیابت یا پیش دیابت ندارید.

این نوع متفورمین توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده تأیید نشده است مگر اینکه شما دیابت یا پیش دیابت دارید. این یعنی FDA متفورمین به عنوان کمکی برای کاهش وزن تایید نکرده است. زیرا اطلاعات در مورد اثربخشی آن برای کاهش وزن کافی نیست.

بنابراین ، از مصرف خودسرانه متفورمین خودداری کنید ، زیرا عوارض جانبی یا مزایای آن هنوز به طور کامل مورد مطالعه قرار نگرفته است و این دارو برای کاهش وزن نیست.

مویده رحمانیان ، عضو انجمن غذای ایران

کلینیک زیبایی و کاهش وزن آرمونی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *