آیا مقررات واردات خودرو محرمانه شده است؟


به گزارش خبرگزاری تسنیم ، روح الله عباسپور در خصوص آخرین برنامه های کمیسیون صنایع شورای اسلامی برای خودروها، اظهار داشت: از شرایط و وضعیت بازار خودرو مطلع هستیم و می دانیم که مردم نگران کیفیت و قیمت خودرو هستند. .

وی افزود: مجلس به این نتیجه رسید که خودروسازان باید رقبا را جلوتر از خود ببینند. برای این کار واردات را با شرایطی تصویب کردیم و در بودجه سال 1401 لحاظ کردیم.

سخنگوی کمیسیون صنعت و معدن مجلس با اشاره به مصوبه هیات امنا و موافقت دولت با واردات خودرو، تصریح کرد: آیین نامه اجرایی در هیئت دولت تنظیم شده و محرمانه است، مجلس اطلاعی ندارد. آی تی. قوانینی دارد و نمی داند چگونه نوشته می شوند.

عباسپور افزود: کار باید طبق قانون و مصوبه مجلس پیش برود. اما وزیر صامت اعلام کرد که بر اساس کیفیت و قیمت برنامه دارند.

این نماینده مجلس گفت: تا زمانی که خودرو کم ارزش باشد و ارزش پول ملی اینگونه باشد، وضعیت فعلی بازار خودرو ادامه خواهد داشت، هرچند می گویند وضعیت فعلی جوابگوی بازار نیست. ، اما موضوع اصلی اختلاف قیمت بازار و کارخانه است و افراد با اختلاف قیمت زیاد خودرو را ثبت نام کرده و در بازار می فروشند.

به گفته عباسپور خودروهای مدرن با هر کیفیتی به دست مردم می رسد و آن ها می خرند. اما بازار واردات نباید در انحصار دو خودروساز باشد زیرا در این صورت توقعات بازار توجیه نخواهد شد.