آیا نوشیدن آب از شیر سالم است؟ در اینجا چیزی است که باید بدانید


آیا نوشیدن آب لوله کشی ایمن است؟ آیا باید از فیلتر آب استفاده کنم؟ تحقیقات توسط Gabi Vaka-Flores ، RDN ، CLE در حال انجام است.

دسترسی به آب آشامیدنی تمیز برای سلامتی ضروری است. بسیاری از مردم برای تامین نیازهای آب رسانی خود به آب لوله کشی متکی هستند – و به دلایل زیست محیطی این بهترین راه برای مقایسه آن با بطری های پلاستیکی یکبار مصرف است. اما میزان ایمنی آب لوله کشی شما چقدر است؟

قبل از اینکه حقیقت آب شیر را کشف کنیم ، مهم است که برخی موارد را در نظر داشته باشیم. اگرچه اکثر آمریکایی ها به آب آشامیدنی تمیز دسترسی دارند ، اما بیش از 2 میلیون آمریکایی بدون دسترسی اولیه به آب آشامیدنی سالم و بهداشت زندگی می کنند. علاوه بر این ، 44 میلیون آمریکایی تحت سیستم های تامین آب قرار می گیرند که قانون آب آشامیدنی ایمن را نقض می کنند. اگرچه کار زیادی برای اطمینان از دسترسی همه افراد به آب آشامیدنی تمیز لازم است ، اما مرکز کنترل بیماری (CDC) بر این عقیده است که ایالات متحده هنوز یکی از امن ترین سیستم های آب آشامیدنی را ارائه می دهد.

متأسفانه بسیاری از نقاط جهان از اقبال کمتری برخوردارند. بیش از 884 میلیون نفر در سال 2019 از آب آشامیدنی سالم کافی برخوردار نبودند. بنابراین ، اگرچه مهم است که بدانیم چگونه آب تصفیه شده جمع می شود ، اما بسیاری از آمریکایی ها از داشتن آب لوله کشی بسیار خوش شانس هستند.

با گفتن این ، بیایید به بحث برگردیم: آیا آب لوله کشی شما سالم است؟

آب لوله کشی از کجا می آید؟

آب شیر از شیر (که به آب شهر نیز معروف است) از شیر تامین آب به نام شیر استفاده می شود. این آب به طور معمول از تعدادی از سیستم های آب عمومی ، از جمله چاه ها ، دریاچه ها ، قنات ها و مخازن تامین می شود.

منبع آن تا حد زیادی به موقعیت مکانی شما بستگی دارد. به عنوان مثال ، شهرهایی مانند شیکاگو آب دریاچه میشیگان را جمع آوری می کنند. از سوی دیگر ، مناطقی مانند سان فرانسیسکو 100 درصد آب آشامیدنی خود را از مخازن دریافت می کنند.

تصویری از چاهی که وارد آب لوله کشی خانه ها می شود

آیا نوشیدن آب از شیر سالم است؟

قبل از اینکه آب شیر به شیر شما برسد ، برای بازیافت و بهداشت از منبع به تصفیه خانه می رود.

تصفیه آب دارای چهار مرحله است:

 1. انعقاد و لخته شدن: مواد شیمیایی مانند نمک های آلومینیوم و کربن فعال به آب اضافه می شوند تا به تجمع ذرات ناخواسته کمک کنند.
 2. رسوب گذاری: رسوب زمانی اتفاق می افتد که ذرات ناخواسته ، به نام گله ، در نهایت تجمع یافته و در نهایت در ته مخزن ته نشین می شوند.
 3. تصفیه: پس از ته نشینی ، رسوب از منبع آب فیلتر می شود. گله معمولاً از ذرات ناخواسته مانند باکتری ، گرد و غبار ، مواد شیمیایی و میکروارگانیسم ها تشکیل شده است.
 4. بهداشت: در نهایت ، محل ضد آب با مواد شیمیایی مانند کلر ضد عفونی می شود. این فرآیند به جلوگیری از شیوع عفونت های منتقله از طریق آب کمک می کند. در این مرحله ، برخی از شهرها فلوراید ، ماده معدنی مورد استفاده برای جلوگیری از پوسیدگی دندان را نیز اضافه می کنند.

کل فرآیند تصفیه آب توسط آژانس حفاظت از محیط زیست (EPA) تنظیم می شود. قانون آب آشامیدنی ایمن (SDWA) از EPA می خواهد مسئولیت تشخیص و محدود کردن آلودگی های احتمالی در آب آشامیدنی را بر عهده بگیرد. بیش از 90 آلاینده از جمله سرب و سایر فلزات سنگین در آب آشامیدنی عمومی اندازه گیری می شود.

احتمال آلودگی

با وجود درمان ، آب لوله کشی به طور کامل عاری از آلودگی نیست. چندین راه برای ورود آلاینده ها به آب آشامیدنی وجود دارد ، از جمله:

 • جریان فاضلاب
 • رواناب طبیعی شیمیایی و معدنی
 • اقدامات کشاورزی (دام ، سموم دفع آفات ، کود)
 • روش تولید (فلزات سنگین ، سیانور)
 • نقص در تصفیه فاضلاب (سیستم های سپتیک)
 • دفع ضعیف داروها (ضایعات پزشکی ، داروها)

قرار گرفتن در معرض آب آلوده می تواند انواع مختلفی از مشکلات سلامتی را ایجاد کند ، از جمله:

خبر خوب؟ بیش از 92 درصد از منابع آب ایالات متحده از سیستم های آب جامعه تامین می شود که از تمام استانداردهای بهداشتی تعیین شده توسط SDWA برخوردار است. بنابراین ، برای اکثر آمریکایی ها بعید است آب لوله کشی آنها تحت تأثیر سطوح خطرناک آلاینده ها قرار گیرد.

با این حال ، شما همچنان می توانید از اقدامات اضافی برای تصفیه آب آشامیدنی خود استفاده کنید.

در یک لیوان آب تصفیه شده از شیر بریزید

آیا به فیلتر آب نیاز دارید؟

فیلترهای تصفیه آب خانگی می توانند بیمه بیشتری در برابر آلودگی احتمالی ارائه دهند. اگرچه فیلتر آب برای اکثر مردم یک ضرورت مطلق نیست ، اما حفاظت اضافی می تواند مزایای بیشتر و آرامش خاطر را ایجاد کند.

برای تعیین نیاز به فیلتر آب لوله کشی ، ملاحظات زیر را در نظر بگیرید.

موقعیت جغرافیایی

برخی از مناطق جغرافیایی – مانند جوامعی که به آب های زیرزمینی متکی هستند – در برابر آلاینده ها آسیب پذیرتر هستند.

آبهای زیرزمینی به راحتی می توانند با ناخالصی های طبیعی و دست انسان آلوده شوند. شورای حفاظت از منابع ملی (NRDC) گزارش می دهد که وقتی آبخوان آلوده شود ، می تواند برای چندین دهه غیرقابل استفاده شود و حتی به سایر منابع آب مجاور مانند نهرها ، دریاچه ها و اقیانوس ها سرایت کند. متأسفانه بسیاری از مناطق روستایی فقط آب زیرزمینی می نوشند.

علاوه بر این ، SDWA فقط سیستم های آب عمومی را که به بیش از 10 هزار نفر خدمات رسانی می کند ، تنظیم می کند. سیستمهای تأمین آب که خدمات کمتری دارند فقط هر پنج سال یکبار تنظیم می شوند و فقط 30 آلاینده مورد بررسی قرار می گیرند. بنابراین ، سیستم های تامین آب در جوامع روستایی کوچک ممکن است در معرض خطر افزایش آلودگی قرار گیرند.

البته این بدان معنا نیست که همه جوامع کوچکی که به آب های زیرزمینی تکیه می کنند ، آب لوله کشی را آلوده کرده اند. اگر نگران کیفیت آب هستید ، با بخش بهداشت شهرستان تماس بگیرید تا به شما کمک کند آب لوله کشی خود را برای رایج ترین آلودگی ها بررسی کنید. از طرف دیگر ، می توانید با خط تلفن آب آشامیدنی سالم تماس بگیرید.

لوله کشی قدیمی

سیستم لوله کشی خانه یا آپارتمان شما نیز می تواند بر کیفیت آب لوله کشی شما تأثیر بگذارد.

لوله ها زیستگاه عالی برای نفوذ میکروبهای آبزی از طریق رطوبت هستند. شایع ترین لوله میکروبی یک ماده لغزنده به نام بیوفیلم است ، مخلوطی چسبناک از باکتری ها ، قارچ ها و آمیب ها. بیوفیلم یک مانع در اطراف لوله ایجاد می کند و از انجام کار شیمیایی تصفیه آب جلوگیری می کند. علاوه بر این ، به شما امکان تولید مثل و تماس مستقیم با آب آشامیدنی را می دهد. در مقادیر زیاد ، میکروب های منتقل شده در آب می تواند منجر به تعدادی از بیماری ها شود.

علیرغم عملکرد سیستم تامین آب ، میکروب های منتقل شده از طریق آب می توانند در داخل خطوط لوله وجود داشته باشند. آنها معمولاً در خانوارهایی رخ می دهند که شیرها به مدت طولانی باز نمی شوند یا بد طراحی شده اند ، که باعث می شود آب ثابت بماند.

همچنین ، اگرچه لوله های سربی در سال 1986 در سراسر کشور ممنوع شد ، اما اگر در خانه ای قدیمی زندگی می کنید و آب آن ارتقاء نمی یابد ، خطر آلودگی به سرب وجود دارد.

EPA توصیه می کند که قبل از تصمیم گیری در مورد آزمایش آب عوامل متعددی در نظر گرفته شود. مسائل مربوطه عبارتند از:

 • نزدیکترین چاه آب به سیستم سپتیک خانه شما چقدر است؟
 • ترکیب لوله کشی در خانه شما چگونه است؟
 • آیا بعد از نوشیدن آب لوله کشی احساس بیماری می کنید؟

مجدداً ، اگر مشکوک هستید که آب لوله کشی شما به خطر افتاده است ، با بخش بهداشت شهرستان تماس بگیرید. همچنین می توانید با خط تلفن آب آشامیدنی ایمن تماس بگیرید. بسته به نتایج آزمایش ، ممکن است لازم باشد در فیلتر آب خانگی سرمایه گذاری کنید.

عوامل اضافی

برخی از افراد می توانند از سرمایه گذاری بر روی فیلتر آب صرف نظر از مکان یا لوله کشی آنها سود ببرند. معمولاً این افراد در برابر اثرات منفی آلاینده ها آسیب پذیرتر هستند.

نمونه ها عبارتند از:

علاوه بر این ، افرادی که آب را از منبع آب خصوصی مانند چاه خانگی جمع آوری می کنند ، باید فیلتر آب را در نظر بگیرند. صاحبان منابع آب خصوصی مسئول تمیز کردن و بررسی منبع آب خود هستند.

در نهایت ، افرادی که به سادگی از طعم آب لوله کشی لذت نمی برند و یا می خواهند استفاده از بطری های پلاستیکی یکبار مصرف را محدود کنند ، می توانند از فیلتر آب استفاده کنند. تصفیه کننده ها همچنین می توانند طعم کلر را در آب لوله کشی تسهیل کنند.

یک فرد آب فیلتر شده از شیر را می خورد تا هیدراته و سالم بماند

در فیلتر آب شیر به دنبال چه چیزی باشید

بر اساس گزارش EPA ، بیش از 40 درصد آمریکایی ها از تصفیه خانه های خانگی استفاده می کنند. با وجود گزینه های زیاد در بازار ، محدود کردن گزینه های شما می تواند مشکل باشد.

هنگام خرید فیلتر آب چند نکته را باید در نظر داشته باشید ، مانند عملکرد ، هزینه ، سرویس و گواهینامه ها. بسته به مدل ، فیلترهای آب می توانند از 20 تا صدها دلار هزینه داشته باشند. نصب حرفه ای و نگهداری سالانه نیز هزینه هایی است که باید در نظر گرفته شود.

نوع و هزینه

دستگاههای ساده تر ، مانند فیلترهای آب ، طوری طراحی شده اند که مستقیماً به شیر آب وصل شوند ، در زیر سینک ظرفشویی نصب شده یا درون یک کوزه نصب شوند. این گزینه مناسب برای کسانی است که می خواهند آب مورد استفاده برای آشامیدن و آشپزی را فیلتر کنند. در مقایسه با فیلترهای تصفیه آب مدرن تر ، نسبتاً ارزانتر هستند و از 20 تا 500 دلار قیمت دارند.

از طرف دیگر ، آب ورودی می تواند گرانتر باشد. این فیلترها کل سیستم تامین آب خانه را تمیز می کنند و به خط اصلی آب رسانی متصل می شوند. برای خانه هایی که بیش از یک خروجی آب دارند مناسب است. این فیلتر آب به عنوان یک مدل پیشرفته بسیار گرانتر است – از 500 تا 3000 دلار.

گواهینامه ها

حتماً به دنبال فیلتر آب لوله کشی باشید که دارای گواهینامه مطابقت با استانداردهای آب آشامیدنی EPA یا فراتر از آن باشد.

سه برنامه گواهینامه معتبر توسط موسسه استاندارد ملی آمریکا (ANSI) وجود دارد. حتماً به برچسب فیلتر توجه کنید:

 1. برنامه صدور گواهینامه دستگاه تصفیه آب NSF
 2. آزمایشگاه های پذیره نویسان
 3. انجمن کیفیت آب

ذات

به هر حال ، نوشیدن آب لوله کشی در بسیاری از مناطق ایالات متحده نسبتاً بی خطر تلقی می شود ، اما کیفیت آن بسته به جایی که شما هستید می تواند متفاوت باشد.

در حالی که این امر برای اکثر مردم ضروری نیست ، فیلترهای ضربه ای مزایای زیادی دارند. حفاظت بیشتر در برابر آلودگی و طعم بهتر H2O می تواند دلایل خوبی برای سرمایه گذاری در فیلتر آب لوله کشی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *