آیا کرفس سفت واقعا آنطور که به نظر می رسد سالم است؟


آیا کرفس سفت برای شما مضر است یا واقعاً کمی سالم است؟ ما از دو متخصص تغذیه ثبت شده نظرات تخصصی آنها را پرسیدیم.

نوشیدنی ، شراب ، آبجو و مشروبات الکلی: مصرف کنندگان دائماً در حال استراحت با یک نوع جدید و تازه الکل هستند که روابط عمومی خوبی دارد.

بر اساس گزارش صنعت تحقیقات Grand View ، انتظار می رود بازار سخت کرفس با نرخ رشد سالانه دشواری رشد کند. 16.2 درصد با امید به استفاده از این روند ، هم تیتانهای صنعت نوشیدنی و هم برندهای جدید در حال آماده شدن هستند تا به پول خود یک پنجه سفید بدهند.

یکی از بزرگترین نقاط فروش این مشروبات الکلی ، مشخصات غذای بدون چربی آنها است. اما آیا آنها همانطور که بازاریان می گویند سالم هستند یا کرفس جامد برای شما مضر است؟

در زیر ، دو متخصص تغذیه هر آنچه را که باید در مورد محتوای مواد مغذی در فروشنده (یا کمبود آن) بدانید ، به اشتراک می گذارند.

کرفس جامد چیست؟

کرفس جامد که به عنوان الکلی و خاردار نیز شناخته می شود ، حاوی آب گازدار ، الکل و طعم میوه است.

محتوای الکل ناشی از:

  • قند نیشکر
  • جو شیرین یا دانه های تخمیر شده بدون گلوتن

ویژگی های تغذیه ای

کرفس جامد اغلب به عنوان شکل سالم الکل نامیده می شود. امی شاپیرو ، MS ، RD ، CDN ، بنیانگذار و مدیر عامل Real Nutrition در نیویورک می گوید: “برخی از مارک های سخت کرفس حتی مردم را مجبور می کنند تا محصولات خود را با لباس ورزشی بنوشند.”

او گفت که اکثر کرفس های خاردار فاقد گلوتن هستند (به استثنای کسانی که جو شیرین دارند). به همین دلیل ، آنها هستند برای افرادی که عدم تحمل گلوتن یا حساسیت دارند جذاب است.

لورن اسلایتون ، MS ، RD ، بنیانگذار Foodtrainers در نیویورک می افزاید: “من مصرف کنندگان را درک می کنم که به دنبال کرفس جامد هستند زیرا قند و کربوهیدرات کمی دارد.”

با این حال ، این ویژگی ها لزوماً این نوشیدنی ها را با یک شیوه زندگی سالم سازگار نمی کند. هنوز الکل است.

محتوای الکل قوی Seltzer

میزان تأثیر الکل با حجم الکل (ABV) اندازه گیری می شود. اسلیتون می گوید: “بیشتر آبجوها حدود پنج درصد ، شراب 12 درصد و شربت ها 40 درصد متفاوت است.”

با این حال ، وقتی صحبت از کرفس جامد می شود ، او می گوید که ABV به مارک تجاری بستگی دارد ، که تعمیم محتوای الکل را دشوار می کند. برخی از آنها تنها به چهار درصد می رسند ، در حالی که برخی جدیدتر می توانند 12 درصد یا بیشتر باشند. “

قدرت نوشیدنی های الکلی و میزان مصرف آنها به طور طبیعی بر میزان مفید بودن مصرف شما تأثیر می گذارد.

دوستان یک نوشیدنی الکلی از کباب تا کباب به اشتراک می گذارند

آیا کرفس سفت از سایر انواع الکل سالم تر است؟

من تعجب می کنم که چگونه “پنجه” و سایر مواد غذایی کنسرو شده شما می توانند انواع دیگر الکل را تحمل کنند؟

به عنوان یادآوری ، در اینجا یک مرور مختصر از اندازه استاندارد هر یک از موارد زیر است:

  • کرفس جامد = 12 اونس (یک قوطی)
  • شراب = پنج اونس
  • آبجو = 12 اونس (یک قوطی)
  • مشروبات الکلی = 1.5 اونس (یک مورد)

Hard Seltzer در برابر شراب

شاپیرو می گوید قند کرفس سفت اغلب از بسیاری از شراب ها کمتر است. او همچنین تأکید می کند که میزان آنها در ABV کمتر است ، “معمولاً حدود چهار تا شش درصد” ، بدون احتساب انتشارات در انتهای بالاتر.

با این حال ، اسلایتون هشداری در مورد جبهه قند ذکر می کند ، که می تواند توسط دوستداران شراب مورد استقبال قرار گیرد.

او می گوید: “پنجه سفید کمتر از دو گرم شکر دارد ، اما در واقع کمی کمتر”. “اما اکثر مردم متوجه نیستند که شراب خشک – مانند فوم grigio – تقریباً به همان میزان است.”

Hard Selzer در برابر آبجو

در همان زمان در مورد محتوای قند ، اسلایتون این واقعیت را خواستار می شود که آبجو معمولاً به هیچ وجه حاوی قند نیست. (یعنی اگر آبجو ترش و دیگر انواع میوه ها را با شکر اضافه برای طعم انتخاب نکرده اید.)

با این حال ، “آبجو حاوی کربوهیدرات بیشتری است – 13 گرم در یک قوطی ،” او می افزاید. بنابراین ، اگر سعی می کنید میزان مصرف کربوهیدرات خود را کنترل کنید (یا رژیم کم کربوهیدرات مانند کتو را دنبال کنید) ، کرفس سفت ممکن است بهترین انتخاب باشد.

Hard Zeltzer در برابر ارواح

اسلایتون معتقد است که مانند بسیاری از آبجوها ، اکثر نوشیدنی های الکلی حاوی صفر گرم شکر هستند – مگر اینکه حاوی قند اضافه شده برای تهیه لیکور طعم دار باشند. همچنین ، هنگام نوشیدن الکل ، ممکن است مخلوط کن داشته باشید که ممکن است حاوی قند باشد.

کربوهیدرات ها چطور؟ او می گوید: “البته پنجه سفید حاوی کربوهیدرات کمی است ، هر گرم دو گرم ، اما یک قسمت از تکیلا حاوی صفر گرم کربوهیدرات است.” “ناگهان کرفس سفت چندان خاص به نظر نمی رسد!”

آیا کرفس سخت مرطوب کننده است؟

از آنجا که آب گازدار غیر الکلی می تواند به میزان آب رسانی روزانه شما کمک کند ، آیا می تواند در نوشیدنی شما نیز صدق کند؟

متاسفانه شاپیرو با “نه” سخت به این سال پاسخ می دهد. او می گوید: “الکل به هر حال فایده ای برای شما ندارد ، زیرا این ماده برای بدن سم محسوب می شود.” “همچنین باعث کم آبی شما می شود.”

به همین دلیل ، او توصیه می کند که بعد از هر وعده الکل یک لیوان آب بنوشید و همچنین “اگر در آن روز چند نوشیدنی خورده اید ، یک لیوان بزرگ قبل از خواب”.

یک مرد نی را در یک لیوان کرفس جامد با افزودن میوه برای فواید سلامتی قرار می دهد

چگونه سالم ترین فروشنده سخت فروش را انتخاب کنیم

هر دو متخصص تغذیه توصیه می کنند از نزدیک برچسب ها را بررسی کرده و از ادعاهای بازاریابی فراتر رفته و بهترین کرفس جامد را پیدا کنید که اهداف سلامتی شما را بدتر نکند.

در اینجا برخی از بهترین نکات آنها آمده است:

  • مصرف کننده آگاه باشید. شاپیرو خاطرنشان می کند که بسیاری از مارک ها دوست دارند “با نظافت عمل کنند” ، با استفاده از اصطلاحات مختلف ، می توانند استفاده از شیرین کننده های مصنوعی و سایر افزودنی های بسیار مفید را مخفی کنند. آموزش جهت گیری برچسب به شما کمک می کند سالم ترین کرفس را پیدا کنید و همچنین به شما این فرصت را می دهد که در زمینه های دیگر کار کنید.
  • به دنبال چیزهای خوب باشید. شاپیرو ادامه می دهد: “من می گویم که” ارگانیک “یا” بدون قند اضافی “بهترین گزینه برای تعجب است.” با کج کردن نوک بالا ، همچنین می توانید بررسی کنید که کرفس تیز به وضوح نشان می دهد که حاوی شیرین کننده ها و طعم دهنده های مصنوعی نیست. اسلایتون می افزاید که سالم ترین کرفس جامد حاوی میوه های واقعی به این شکل است که نباید خیلی شیرین باشد یا کربوهیدرات اضافی را در خود جای دهد.
  • اثرات BPA را به خاطر بسپارید. کرفس سفت اغلب در قوطی های آلومینیومی عرضه می شود که طبق گفته Slayton می توان آن را با BPA پوشاند. او هشدار می دهد: “BPA ها اختلالات غدد درون ریز هستند و الکل می تواند شستشوی این مواد شیمیایی را بیشتر کند.” اگرچه هنوز حدود 10 درصد از غذاهای کنسروی حاوی این ماده شیمیایی هستند ، اما منبع اصلی BPA باقی می مانند. اگر نگران عواقب منفی احتمالی آن هستید ، ممکن است بخواهید مستقیماً به مارک های سخت کرفس بروید تا در مورد بسته بندی آنها سوال کنید یا به جای آن به نوشیدنی های بطری شیشه ای بروید.

ذات

بنابراین آیا پاسخ روشنی برای این سوال وجود دارد که آیا کرفس سفت برای شما دشوار است؟ آیا آنها می توانند در رژیم غذایی سالم قرار بگیرند؟

اسلیتون گفت: “من در مورد دهقانان سخت گیر موضع سختی نمی گیرم.” “آنها در مقایسه با سایر انواع الکل انتخاب مناسبی هستند ، اما با وجود بازاریابی ، از غذای سالم دور هستند. و در حالی که ما می توانیم موها را با مقایسه الکل و آبجو با کرفس سفت جدا کنیم ، بهتر است تعداد نوشیدنی هایی که می نوشید را پیگیری کنیم. “

این لحظه برای سلامت کلی شما و همچنین اهداف خاص سلامتی شما مفید خواهد بود. به عنوان مثال ، اگر مسئله کنترل وزن نگران کننده است ، او پیشنهاد می کند مصرف الکل را محدود کنید (چهار نوشیدنی در هفته برای زنان ، هفت نوشیدنی در هفته برای مردان) تا متوجه نتایج مثبت شوید.

شاپیرو ، که همچنین باید برنامه کلی رژیم غذایی شما را در نظر بگیرد ، می افزاید: “کالری الکل غذا را تأمین نمی کند ، بنابراین خالی است.”

در نهایت ، هر دو محقق می گویند اگر شما به طور معمول الکل نمی نوشید ، جذابیت ظاهری افراد سالم با کرفس سفت نباید باعث شود که شروع کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *