اتحادیه اروپا آخرین تلاش خود را برای حفظ برجام انجام می دهد


به گزارش ایسنا، نشریه پولیتیکو در گزارش خود نوشت دیپلمات هایی از کشورهای آمریکا، ایران، چین، روسیه، آلمان، انگلیس، فرانسه و اتحادیه اروپا در این مذاکرات در وین شرکت خواهند کرد.

منابع نزدیک به مذاکرات به پولیتیکو گفتند که انتظارات کم است و اشاره کردند که هنوز زود است که بگوییم آیا مذاکرات موفقیت آمیز خواهد بود یا خیر.

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: گروه مذاکره کننده کشورمان برای ادامه مذاکرات برای رفع تحریم ها علیه ایران به وین رفت.

در همین رابطه، نماینده رسمی وزارت امور خارجه امشب گفت: در چارچوب سیاست رفع تحریم های شدید علیه کشورمان، تیم مذاکره کننده جمهوری اسلامی ایران به ریاست علی باقری، مذاکره کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران ایران، تا ساعاتی دیگر عازم وین می شود.

به گفته کنعانی، در این دور از مذاکرات که مانند گذشته با هماهنگی اتحادیه اروپا انجام خواهد شد، در خصوص ایده های ارائه شده از سوی طرفین از جمله ایده های ارائه شده از سوی جمهوری اسلامی ایران که به اتحادیه اروپا ارائه شده است. طرف دیگر. این هفته بحث و گفتگو خواهد شد.

نماینده وزارت امور خارجه با تاکید بر عزم جمهوری اسلامی ایران برای دستیابی به توافقی با ثبات و تضمین کننده حقوق و منافع ملت ایران، ابراز امیدواری کرد که طرف های مقابل با اتخاذ تصمیمات لازم، وضعیت را حل کنند. و تمرکز جدی بر حل و فصل مسائل باقی مانده است. برای پیشرفت موثر دیالوگ ارائه دهید.

رویترز ساعاتی پیش گزارش داد که رابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، این هفته برای احیای توافق هسته ای ایران به وین سفر می کند.

یک “منبع ایرانی” که نامش فاش نشده است نیز به خبرگزاری رویترز گفته است که مذاکرات در وین در قالبی غیرمستقیم، مشابه فرمت “نشست دوحه” که در آن انریکه مورا پیام های باقری و رابرت مالی را مخابره می کند، انجام خواهد شد.

پایگاه خبری اکسیوس نیز به نقل از یک مقام آمریکایی گزارش داد که مذاکرات در وین برای احیای برجام از فردا (پنجشنبه) از سر گرفته می شود.

انریکه مورا، مذاکره‌کننده اتحادیه اروپا در وین نیز ساعاتی پیش به وین سفر کرد و در توئیتی نوشت: در مسیر وین برای مذاکره درباره اجرای کامل برجام بر اساس متن ارائه شده در جریان مذاکرات. هماهنگ کننده. [جوزپ بورل] 20 جولای. من از مقامات اتریش سپاسگزارم.