اجرای برنامه‌های فرهنگی متروی تهران به مناسبت سالگرد ارتحال امام(ره)


به گزارش ایسنا، سرپرست معاونت امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه ارتقای سطح آگاهی و شناخت شهروندان در خصوص سیره زندگی بنیان‌گذار انقلاب اسلامی و گرامی‌داشت یاد و خاطره امام راحل (ره) را هدف از اجرای این برنامه‌ها عنوان کرد و گفت: فضاسازی بصری متناسب با این ایام در ایستگاه‌های مترو به خصوص در نیمه جنوبی خط یک انجام می شود و طرح‌های گرافیکی و کتیبه‌های فرهنگی با محتوای مرتبط با این ایام در سکوها نصب و در معرض نگاه مسافران قرار می‌گیرد.

هم‌چنین نمایشگاه پوستر با عنوان “سبک زندگی روح‌الله” شامل تصاویری از حضرت امام(ره) و نوشته‌هایی مرتبط با سبک زندگی امام راحل (ره)  در ایستگاه‌های منتخب و نمایشگاه ویژه در ایستگاه حرم مطهر به نمایش گذاشته می‌شود.

سید محمد نقیب به اجرای برنامه‌های هنری اشاره کرد و گفت: گروه دانش‌آموزی آوای رضوان در روزهای ۱۳ و ۱۴ خرداد ماه در دو ایستگاه امام خمینی(ره) و حرم مطهر امام خمینی )ره) به اجرای برنامه هم‌خوانی می‌پردازند.

وی لزوم ارائه خدمات رسانی به مسافران و زائران حاضر در مراسم را یادآور شد و تأکید کرد: بخشی از زائران مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام(ره) از شهرهای اطراف هستند و به همین منظور و جهت رفاه حال ایشان به خصوص بانوان و مادران محترم، اتاق‌ مادر و کودک در ایستگاه‌ حرم مطهر به صورت تمام وقت آماده خدمت‌رسانی و فعالیت است. هم‌چنین در روز اجرای مراسم با برپایی ایستگاه صلواتی از زائران در مراسم پذیرایی به عمل می‌آید.

بر اساس گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه، سید محمد نقیب در پایان به پخش زنده مراسم در ایستگاه‌های مترو اشاره کرد و گفت: مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) از طریق نمایشگرهای ایستگاه‌های مترو به صورت زنده و محتوای رادیویی به مناسبت ارتحال حضرت امام(ره) نیز در قالب پادکست از طریق رادیو مترو برای مسافران شهر زیرزمینی پخش می‌شود.