اجرای حکم هستی امیری به یک سال حبس


کانال تلگرامی دانشجویان متحد گزارش داد که صبح دیروز ۱۸ مرداد ۱۳۰۱ هستی امیری دانشجوی کارشناسی ارشد حقوق دانشگاه علامه طباطبایی برای تحمل یک سال حبس در منزل خود بازداشت شد.

در مطلب این کانال آمده است: «هستی امیری سه شنبه هفته گذشته پس از اعلام مهلت یک روزه برای ارائه خود برای اجرای احکام به دادسرا مراجعه و به دلیل عدم حضور قاضی اجرای احکام صادر شد. صدور حکم به زمان دیگری موکول شد. پس از آن در حالی که وی از پرونده های پزشکی خود به مأموران انتظامی خبر داد و اعلام کرد تا دو روز آینده برای اجرای احکام خود بازخواهد گشت، صبح روز یکشنبه با حضور ماموران که گفته بودند حکم جلب سیار دارند، در منزل وی حضور یافتند. دستگیر و برای تحمل یک سال حبس به زندان اوین منتقل شد. این در حالی بود که این طباطبایی دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه علامه در آستانه نگارش و دفاع از پایان نامه خود بود.

پرونده هستی امیری آذرماه گذشته پس از دستگیری آغاز شد. در ادامه جلسات دادگاه انقلاب، این فعال دانشجویی به دلیل شرکت در تجمع دانشجویی علامه طباطبایی به مناسبت 17 اسفند به یک سال حبس تعزیری و مواضعش در خصوص حمایت از حق حیات و الغا محکوم شد. مرگ در فضای مجازی به اتهام تبلیغ علیه نظام. تعزیری و محرومیت دو ساله از جلسات دانشجویی (غیر از تحصیل اجباری).

انتهای پیام