احتمال باز شدن حریم هوایی عربستان به روی هواپیماهای اسرائیلی پس از سفر بایدن


به گزارش ایسنا به نقل از روسیه الیوم، وب سایت عبری Winenet تاکید کرد که این اقدام می تواند سرعت سفرهای هوایی به مقاصد جدید به ویژه استرالیا و ژاپن را افزایش دهد.

به گفته این وب سایت، شرکت هواپیمایی اسرائیلی ال ال قبلاً برنامه ریزی کرده بود تا در مارس 2020 یک پرواز سه هفته ای به توکیو راه اندازی کند و به همین دلیل هواپیمای دریم لاینر را خریداری کرد که قرار بود در این طرح گنجانده شود. شرکت هواپیمایی با توجه به اوج گیری همه گیری کرونا، این امر به تعویق افتاده است.

در این گزارش آمده است که در حال حاضر امکان افتتاح پرواز مستقیم بین اسرائیل و ژاپن وجود دارد.

وب سایت Waynet خاطرنشان می کند: در این مدت عربستان سعودی با یک پرواز ایندیا ایر برای عبور از حریم هوایی این کشور و رسیدن به اسرائیل که اولین پرواز در نوع خود محسوب می شود، موافقت کرد.

پس از امضای توافقنامه ابراهیم، ​​عربستان سعودی موافقت کرد که به تمام خطوط هوایی اسرائیل اجازه دهد از حریم هوایی پیمان ابراهیم خود پرواز کنند تا زمان سفر کاهش یابد.

در همین زمینه این سایت نوشت که در صورت عادی شدن روابط عربستان و اسرائیل در سفر جو بایدن رئیس جمهور آمریکا به عربستان، این احتمال وجود دارد که اولین گام در زمینه عادی سازی در حوزه هوانوردی برداشته شود. صنعت به خصوص در صنعت هوانوردی.