اخذ مجوز کار صحرایی برای دو سایز جدید مته / تاسیس 4 شرکت دانش‌بر تا پایان سال


به گزارش ایسنا، دکتر سید علیرضا علوی در آستانه سالروز تاسیس جهاد دانشگاهی (25 مردادماه) گفت: با توجه به اتخاذ سیاست محصول محوری در کنار توسعه خدمات تخصصی در سازمان جهاد دانشگاهی خوزستان در سه سال گذشته با اجرای این سیاست و تکمیل فرآیند توسعه و تدوین دانش فنی، انجام آزمایشات میدانی، اخذ تاییدیه های نهایی و راه اندازی خط تولید انبوه چندین محصول استراتژیک و دانش بنیان، ایجاد چهار دانش شرکت های مستقر تا پایان سال جاری در دستور کار این سازمان قرار دارد.

وی افزود: تمرکز همکار جهاددانشگاهی خوزستان بر تحقیق و توسعه پروژه های فناوری فناوری، دو بخش اصلی صنعت و بهداشت و درمان است. خوشبختانه در سایه الطاف الهی و تلاش جهادی محققان و پژوهشگران این سازمان در ماه های اخیر دستاوردهای ارزنده ای در پژوهشکده فناوری ساخت و ساز حاصل شده است.

دکتر علوی بیان کرد: اخذ مجوز کار صحرایی برای دو سایز مته جدید، اخذ مجوز تولید ماده ایزوتون Sysmax از IMED وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و اخذ تاییدیه کار آزمایشگاهی و آزمایشات صحرایی. 6 مدل فیلتر صنعتی تجهیزات کاترپیلار از جمله این دستاوردها است.

وی خاطرنشان کرد: طراحی و تولید چهار مدل جدید مته، طراحی و ساخت پنج مدل فیلتر جدید برای خودروهای ردگیر و تولید مواد ضد خوردگی محلول در آب و روغن از جمله فعالیت‌های این شرکت است. پژوهشکده در نیمه اول سال. امسال که مراحل پایانی خود را طی می کنند.

دکتر علوی با اشاره به اینکه جهادگران این سازمان دانش طراحی و ساخت انواع فیلترهای صنعتی مورد نیاز وزارت نفت و نیرو را کسب کرده اند، گفت: راه اندازی مرکز تخصصی جدید طراحی و ساخت فیلترهای صنعتی. در شهرک صنعتی شماره یک اهواز از اردیبهشت ماه سال جاری آغاز به کار کرد. این پروژه 85 درصد پیشرفت داشته و در نیمه اول سال جاری به بهره برداری می رسد.

وی دو طرح دیگر جهاددانشگاهی استان خوزستان را در حوزه صنایع شیمیایی معرفی کرد و اظهار داشت: مرکز تخصصی تحقیقات، فناوری و مهندسی تولید مواد شیمیایی و راه اندازی خط تولید انبوه محلول در آب و روغن محلول در آب. مواد ضد خوردگی دو پروژه دیگر هستند که تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسند.

رئیس جهاددانشگاهی خوزستان تاکید کرد: توجه به برنامه‌ها و شاخص‌های توسعه هر استان در بخش‌های فرهنگی، اجتماعی، درمانی، آموزشی، صنعتی و اقتصادی در تدوین برنامه‌های توسعه برای هر واحد استانی جهاد دانشگاهی حائز اهمیت است. ” در خوزستان با توجه به این اهمیت، تلاش جهاد دانشگاهی ایفای نقش موثر در پاسخگویی به سوالات و دغدغه های استان بوده است.

لزوم توجه بیشتر به سرمایه گذاری در حوزه پزشکی، صنعت و آموزش در خوزستان

وی گفت: به عنوان مثال شاخص های توسعه استان خوزستان در سال های اخیر نشان داده است که خوزستان در سال های اخیر نیازمند توجه بیشتر به سرمایه گذاری در حوزه های پزشکی، صنعتی و آموزشی است.

دکتر علوی ادامه داد: بر این اساس معاونت پژوهش و فناوری سازمان جهاد دانشگاهی خوزستان پس از تکمیل زیرساخت های خود موفق به اخذ مجوز فعالیت مرکز جراحی محدود و اخذ مجوز فعالیت آزمایشگاه ژنتیک در 1400. . همچنین مرکز درمان سرطان سینه و کلینیک تخصصی دندانپزشکی کودکان 1401 برای تکمیل زنجیره خدمات تخصصی فعالیت می کند که عملیات ساخت و ساز مرتبط با این طرح ها مراحل پایانی خود را طی می کند و این دو بخش به مجموعه این سازمان اضافه خواهند شد. خدمات تخصصی پزشکی در سال جاری

تولد 2500 نوزاد در مرکز باروری جهاد دانشگاهی خوزستان

وی تصریح کرد: تا امروز 2500 نوزاد در مرکز باروری جهاددانشگاهی خوزستان متولد شده اند و طرح توسعه این مرکز در مراحل پایانی توسعه قرار دارد و تا پایان سال به بهره برداری می رسد.

دکتر علوی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به دولتی بودن اقتصاد خوزستان اظهار داشت: بر اساس آمار، خوزستان تقریباً 1.5 برابر سایر استان ها دولتی است. به عبارت دیگر سهم ایالت از اقتصاد استان بیشتر از سایر استان ها است. این موضوع پیامدهای فرهنگی قابل توجهی برای کارآفرینی و توسعه فعالیت های دانش بنیان داشته است.

وی گفت: مرکز رشد فناوری های نوین پزشکی جهاددانشگاهی خوزستان برای ایفای نقش جدی تر در چنین فضایی دو تفاهم نامه مهم با پارک علم و فناوری خوزستان و دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز امضا کرد. در ماه های اخیر تسهیل فعالیت هشت شرکت مستقر در مرکز و گسترش تعداد شرکت ها. ارائه امکانات آزمایشگاهی برای واحدهای فناور نیازمند فضای کاری آزمایشگاهی و همکاری در تجاری سازی محصولات واحدها با توجه به سابقه سازمان در اخذ مجوز ساخت محصول از سازمان غذا و دارو از آخرین خدمات این مرکز می باشد. .

رئیس جهاددانشگاهی خوزستان خاطرنشان کرد: با توجه به تعریف مقام معظم رهبری از سال جاری «مولد، دانش بنیان و اشتغالزا»، شورای کل فرهنگی استان خوزستان توجه جدی به موضوع فرهنگ سازی در این حوزه و جهاد دانشگاهی خوزستان علاوه بر عضویت در هیئت مدیره، سه کارگروه «نوآوری و توسعه فعالیت‌های فرهنگی بنیاد» و کارگروه «نخبگان» و «ارتقای فرهنگ کار، کارآفرینی و تعاون» را تحت این عنوان تشکیل می‌دهند. شورا حضور فعالی برای ایفای نقش در این منطقه داشته باشد. به عنوان مثال، ایسنا و ایکنا از خوزستان به عنوان دو معاونت رسانه ای، برای ترویج فرهنگ تولید و اجرای اقدامات موفق در این حوزه، پیوسته همکاری دارند. معاونت آموزشی سازمان علاوه بر حوزه فرهنگی سازمان، به ترویج فرهنگ کارآفرینی در مناطق مختلف استان نیز توجه جدی داشت.

دکتر علوی افزود: ایجاد شبکه رانندگان بومی استانی در طرح مشاغل خانگی یکی از این اقدامات است. از دیگر اقدامات ذکر شده می توان به برگزاری کارگاه های ترویجی در مناطق فقیرنشین استان و شناسایی استعدادها در این مناطق برای رسیدگی به موضوع اشتغال خانگی در راستای اولویت های توسعه مشاغل خانگی در استان اشاره کرد. اجرای موفق طرح آموزش سربازان در پادگان های ولایت از دیگر اقدامات این اداره کل است.

رئیس جهاددانشگاهی استان خوزستان به فعالیت های این سازمان در حوزه آموزش عالی اشاره و با بیان لزوم گسترش رویکرد فناورانه در آموزش عالی، تاکید کرد: در سال تحصیلی 1400-1401 موسسه مرکز عالی معاونت آموزشی و علمی کاربردی جهاددانشگاهی خوزستان با جدیت بیشتری به موضوع فناوری، آموزش مبتنی بر پژوهش و فناوری پرداخت. ارتقای فعالیت‌های فناوری برای معلمان و دانش‌آموزان با امضای تفاهم‌نامه پروژه معاونت فنی با پارک علم و فناوری خوزستان و اخذ مجوز استفاده از پروژه دستیار فنی برای دانشجویان مؤسسه از معاونت فنی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یکی از جدیدترین موارد است. معیارهای.

وی ادامه داد: بررسی و تصویب اساسنامه حمایت از طرح های پژوهشی و فناوری در سال 1400 از دیگر اقدامات تشویقی دانشمندان به حضور در این حوزه است. مشارکت در سامانه ایده ها و نیازها (طرح نان) وزارت علوم از دیگر این فعالیت هاست.

توسعه بیش از 20 رشته جدید در موسسه خوزستان و مرکز علمی کاربردی

دکتر علوی افزود: توسعه تحصیلات تکمیلی از طریق اخذ دو رشته جدید در مقطع کارشناسی ارشد و توسعه بیش از 20 رشته جدید در سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد در مؤسسه و مرکز علمی کاربردی تا مهر 1401 از جمله مواردی است که اقدامات انجام شده در این بخش

اجرای طرح منطقه ای «اندازه گیری رضایت از زندگی» در گروه پژوهشی روانشناسی

رئیس سازمان جهاددانشگاهی خوزستان به فعالیت گروه های پژوهشی این سازمان اشاره کرد و گفت: گروه پژوهشی روان شناسی این سازمان به تازگی طرح استانی سنجش رضایت از زندگی را به اتمام رسانده و مرحله اول طرح ملی خود را انجام داده است. تکمیل شد. همچنین تکمیل شده است توجه به نتایج این طرح می تواند مدیران مربوطه را در تصمیم گیری های مدیریتی یاری کند همچنین کارگروه آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری استان خوزستان این گروه را مامور بررسی دلایل افزایش سن ازدواج جوانان در سال 1401 این مجموعه همچنین پروژه های مشترکی را با اداره کل ورزش و جوانان و بهزیستی استان انجام می دهد.

وی ادامه داد: گروه آموزش سلامت سازمان نیز اخیرا نتایج طرح مطالعاتی چارچوب پیام سلامت را منتشر کرد.

رئیس سازمان جهاد دانشگاهی خوزستان با بیان اینکه بزرگترین کار فرهنگی در جهاد دانشگاهی تقویت روحیه ایمان به خود و ایمان به شعار «ما می توانیم» است، تاکید کرد: هر فعالیتی که به این هدف ختم شود فرهنگی است. فعالیت. به عنوان مثال در یکی از بازدیدهای اخیر دانشجویان از دستاوردهای پزشکی جهاددانشگاهی خوزستان احساس غرور و افتخار در بازدیدکنندگان مشاهده شد و جوانان حاضر بر نقش مواجهه با دستاوردها در ایجاد امید به آینده تاکید کردند. اعتماد به نفس.