اخراج یک نماینده منتقد تل آویو از کمیته کنگره آمریکا


به گزارش فارس، کوین مک کارتی، رهبر جمهوری خواه مجلس نمایندگان که در پارلمان آینده ریاست آن را برعهده خواهد گرفت، خط و نشانی را بر ایلهان عمر، نماینده مسلمان کنگره کشید و اعلام کرد که به عضویت خود پایان می دهد. در کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا.

منابع رسانه ای رژیم صهیونیستی اعلام کردند که ایهان عمر، نماینده مینه سوتا در مجلس نمایندگان آمریکا دیگر عضوی از کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان نخواهد بود.

به نوشته اسرائیل تایمز، کوین مک کارتی که در آستانه انتصاب به عنوان رئیس این مجلس قانونگذاری در مجلس نمایندگان بعدی آمریکا قرار دارد، از برنامه خود برای برکناری ایلهان عمر از کمیته روابط خارجی خبر داد.

بر اساس این گزارش، مک کارتی به دلایلی مانند انتقاد شدید از اسرائیل، قول داده است که ایلهان عمر دموکرات را از کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان برکنار کند.

کوین مک کارتی همچنین خاطرنشان کرد که انتقاد شخصی ایلهان عمر از وی در سال گذشته دلیل دیگری برای تصمیم وی برای حذف این نماینده مسلمان کنگره از کمیته روابط خارجی است.

رهبر جمهوری خواه مجلس نمایندگان آمریکا روز شنبه (دیروز) در «کنفرانس ائتلاف یهودیان جمهوری خواه» در لاس وگاس وعده اخراج ایلهان عمر را داد و گفت: به یاد دارم که او در مورد من چه گفت.

این جمهوری خواه ارشد کالیفرنیا و حزبش در مجلس نمایندگان آمریکا بیشترین کرسی های مورد نیاز را در انتخابات اخیر به دست آوردند و نانسی پلوسی دموکرات دیگر نمی تواند در مجلس بعدی رئیس آن مجلس باشد.


نتانیاهو و کوین مک کارتی

کوین مک کارتی به تاریخچه انتقاد ایلهان عمر از این رژیم در لاس وگاس اشاره کرد و گفت: «به یاد دارم که او در مورد اسرائیل چه گفت. به یاد دارم که او در مورد روابط (واشنگتن و تل آویو) صحبت می کرد. من اینها را خوب به یاد دارم. من سال گذشته به شما قول دادم که دیگر عضو کمیته روابط خارجی نخواهد بود و به قولم عمل می کنم.

ایلهان عمر که اصالتا سومالیایی دارد، طی دو سال گذشته بارها علیه خشونت نظامیان صهیونیست علیه فلسطینیان سخن گفته و این حملات را وحشیانه و خشن توصیف کرده است.

این نماینده مسلمان پیش از این نیز ضمن تقبیح مواضع لابی های پروتل آویو در آمریکا، خواستار افزایش کنترل کنگره بر روابط آمریکا و رژیم صهیونیستی شده بود.

این درخواست با انتقاد شدید حامیان رژیم صهیونیستی در آمریکا مواجه شد و کوین مک کارتی، رهبر جمهوری خواه مجلس نمایندگان، ایلهان عمر را به «یهود ستیزی» متهم کرد و از نانسی پلوسی و دموکرات ها خواست تا او را از مجلس برکنار کنند. کمیته روابط خارجی

یکی از اقدامات ایلهان عمر که کوین مک کارتی آن را دوست نداشت، توئیت او علیه حمایت همه جانبه قانونگذار جمهوری خواه از کمک های مالی به رژیم صهیونیستی بود. ایلهان عمر در این توییت از بنیامین نتانیاهو یاد کرد و نوشت: همه چیز درباره بنیامین هاست. افزایش فشار جمهوری خواهان و دموکرات های حامی رژیم صهیونیستی باعث شد که ایلهان عمر مجبور به عذرخواهی بابت این توییت شود.

مشاجرات این دو نماینده مجلس نمایندگان علیه یکدیگر در دو سال گذشته و پس از انفعال کوین مک کارتی در محکومیت توهین نژادپرستانه و ضداسلامی یکی از نمایندگان جمهوری خواه مجلس نمایندگان علیه ایلهان عمر سابقه طولانی دارد. ، او مک کارتی را “دروغگو و ترسو” نامید.

وعده رئیس جمهوری‌خواه آینده مجلس برای برکناری ایلهان عمر از کمیته روابط خارجی در حالی محقق خواهد شد که دموکرات‌ها از حضور مارجری تیلور گرین، یکی از حامیان سرسخت دونالد ترامپ، در کمیته‌ها جلوگیری می‌کنند. این خانه در سال 2021

پس از اقدام سال گذشته دموکرات ها علیه گرین، کوین مک کارتی قول داد پس از کنترل مجلس نمایندگان جمهوری خواهان، تلافی جویانه انجام دهد.