اردوغان و رئیسی در مورد موضوعات مهم منطقه و جهان گفتگو کردند


به گزارش فارس، دفتر رئیس جمهور ترکیه شامگاه یکشنبه به وقت تهران اعلام کرد که رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه روز دوشنبه برای یک سفر رسمی دو روزه به تهران سفر می کند تا با آیت الله سید ابراهیم رئیسی همتای ایرانی خود درباره مسائل دوجانبه گفت و گو و دیدار و گفتگو کند. ملاقات. گفتگوی جهانی

به گزارش دیلی صباح، اردوغان با اشاره به رفتار رئیس جمهور ترکیه روز دوشنبه به ایران سفر می کند و در این دیدارها شرکت می کند. وی قرار است 29 خرداد (سه شنبه 8 تیر) در هفتمین نشست شورای عالی همکاری ترکیه و ایران با حضور آیت الله رئیسی شرکت کند.

اردوغان همچنین در نشستی سه جانبه با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و رئیس جمهور ایران به عنوان بخشی از روند آستانه شرکت خواهد کرد.

قرار است رؤسای جمهور سه کشور در مورد آخرین تحولات سوریه و مبارزه با تروریسم از جمله علیه داعش و پ.ک.ک و همچنین بازگشت داوطلبانه آوارگان سوری به سوریه گفتگو کنند.

وزارت امور خارجه ترکیه روز شنبه اعلام کرد وزرای امور خارجه ایران و ترکیه روز شنبه در گفت وگوی تلفنی درباره آمادگی ها برای نشست آتی در سطح عالی (روند آستانه) گفتگو کردند.

وزارت امور خارجه ترکیه گزارش داد که مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه و حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران پس از سفر رسمی وزیر امور خارجه ایران به آنکارا در 27 ژوئن (دوشنبه، 6 ژوئیه) این گفتگو را انجام دادند.

کرملین نیز سه شنبه گذشته اعلام کرد که پوتین برای شرکت در نشستی درباره سوریه با اردوغان و رئیسی به تهران می رود.

در سال‌های اخیر، روسیه، ترکیه و ایران به عنوان بخشی از «فرایند صلح آستانه» برای پایان دادن به بیش از 11 سال درگیری در این کشور خاورمیانه، درباره سوریه گفت‌وگو کرده‌اند.