اسرائیل هم فضای مجازی را اشغال کرده است!


به گزارش الف، رژیم جعلی اسرائیل از همان ابتدا بر اساس ایدئولوژی نژادپرستانه صهیونیسم ایجاد شد و این امر در برخورد صهیونیست ها با اعراب و به ویژه فلسطینیان مشهود است. رسانه ها یکی از ابزارهای مهم و قدرتمند برای گسترش ایدئولوژی نژادپرستانه اسرائیل در سراسر جهان هستند. در حال حاضر بیشتر رسانه های جهان به عنوان سلاح تبلیغاتی خارجی برای رژیم صهیونیستی عمل می کنند.

این در حالی است که رسانه ها و فضای مجازی در دو دهه گذشته و به ویژه اخیرا به بستر اصلی برای ترویج ایدئولوژی نژادپرستانه صهیونیسم تبدیل شده اند. بسیاری از بنیانگذاران و تامین کنندگان مالی فضای مجازی صهیونیست بودند و با یهودیان ارتباط مستقیم داشتند، از جمله زاکربرگ (موسس فیس بوک)، لری پیج و سرگی برین (موسس گوگل) و کوین سیستروم و مایک کریگر (موسس اینستاگرام). گزارش های مختلف نشان می دهد که شبکه های اجتماعی غربی مانند فیسبوک، توییتر، اینستاگرام، واتس اپ و … به عنوان قدرتمندترین ابزار کنترل و مدیریت افکار عمومی در جهان، پیوند عمیقی با رژیم صهیونیستی دارند.

یکی از رسالت های اصلی رسانه ها و شبکه های اجتماعی در خدمت رژیم صهیونیستی، علاوه بر مشروعیت بخشیدن به تجاوزات صهیونیستی به اعراب، انجام تبلیغات نژادپرستانه علیه فلسطینیان است. مرکز توسعه رسانه های اجتماعی عربی در فلسطین که اقدامات نژادپرستانه و رفتارهای تحریک آمیز فعالان اسرائیلی را در شبکه های اجتماعی رصد می کند، نتایج یکی از مطالعات جدید خود را منتشر کرده است: تعداد اعراب و فلسطینی ها در رسانه ها و شبکه های اجتماعی به شدت افزایش یافته است.

این مطالعه نشان داد که حداقل 60000 کاربر اسرائیلی در فیس بوک پست هایی با خشونت علیه اعراب و فلسطینیان ارسال کرده اند. در سال 2016، حدود 675000 پیام نژادپرستانه و تحریک آمیز علیه اعراب و فلسطینی ها در شبکه های اجتماعی منتشر شد که هر چند ثانیه یک پست بود. در سال 2015، این تعداد حدود 280000 بود که بیشتر آنها در فیس بوک پست شده بودند.

نتایج تحقیقات این موسسه همچنین نشان می دهد که با افزایش اقدامات تحریک آمیز مقامات صهیونیستی علیه فلسطینی ها، نگرش نژادپرستانه نسبت به اعراب و فلسطینی ها در شبکه ها و شبکه های اجتماعی رو به افزایش است. همچنین گزارش ها حاکی از آن است که شهرک نشینان صهیونیست عمدتاً از رسانه های افراطی این رژیم اطلاعاتی درباره اعراب و فلسطینی ها دریافت می کنند که این امر رفتار نژادپرستانه آنها را با فلسطینیان تقویت می کند.

از سوی دیگر رسانه ها و شخصیت های عمومی اسرائیل در تحقیقات خود اطلاعات لازم را در مورد اعراب و فلسطینی ها عمدتاً از همین رسانه ها دریافت می کنند. نتایج تحقیقات نشان می دهد که محتوای تحقیقات این فعالان غالباً حاوی مطالب نژادپرستانه علیه سیاستمداران فلسطینی و ساکنان این سرزمین است. نکته قابل توجه این است که رژیم صهیونیستی در حال گسترش ایدئولوژی نژادپرستانه خود نه تنها در بین اسرائیلی ها، بلکه در بین مردم سراسر جهان است. به عنوان مثال، تیم فوتبال پسران فلسطین که تنها تیم فلسطینی حاضر در لیگ فوتبال اسرائیل است، اخیرا پس از کسب عنوان قهرمانی، بیش از 14 پست توهین آمیز از سوی کاربران دریافت کرده است.

اندیشکده‌های رسانه‌ای فلسطینی همچنین به این نتیجه رسیدند که رژیم صهیونیستی کمپین گسترده‌ای را در شبکه‌های اجتماعی علیه فعالان عرب و فلسطینی به راه انداخته و فیس‌بوک و گوگل را برای ارائه اطلاعات کاربران عرب و فلسطینی به اسرائیل تحت فشار قرار داده است. از این رو شبکه های اجتماعی جهان که تحت کنترل آمریکا و غرب است تا حد زیادی در خدمت سیاست و منافع اسرائیل بوده و از این رو اشغال سرزمین های فلسطین توسط رژیم صهیونیستی به شبکه های اجتماعی نیز کشیده شده است.

در نتیجه این اقدامات رژیم صهیونیستی بیش از 200 پرونده جنایی علیه فعالان عرب و فلسطینی در دادگاه های اسرائیل در فضای مجازی تشکیل شد. کاربران اسرائیلی هرگز به دلیل نقض قوانین فضای مجازی و انتشار مطالب نژادپرستانه و تحریک آمیز تحت پیگرد قانونی قرار نگرفته اند و در واقع برای ادامه فعالیت های تحریک آمیز و نژادپرستانه خود چراغ سبز نشان داده اند.

پست های نژادپرستانه علیه اعراب و فلسطینی ها در شبکه های اجتماعی، به ویژه در فیس بوک، حاوی بیش از 100 کلمه کلیدی توهین آمیز و تحریک آمیز علیه اعراب و فلسطینی ها است. محمد برکه، رئیس کمیته عالی کنترل امور فلسطین در سرزمین های اشغالی گفت: وضعیت سیاسی در داخل فلسطین به شدت وخیم است و صهیونیست ها سعی دارند رفتار نژادپرستانه خود را علیه فلسطینی ها در شبکه ها و شبکه های اجتماعی افزایش دهند. .

فلسطینیان بارها از مقامات رسانه های اجتماعی و احزاب مرتبط خواسته اند که از سیاست های مغرضانه و دوگانه خود خودداری کنند و فعالیت های نژادپرستانه در این شبکه ها را جدی بگیرند. زیرا انتشار مطالب نژادپرستانه علیه اعراب و فلسطینیان و خواستار ریختن خون آنها در تضاد کامل با قوانین اعلام شده توسط این شبکه ها است. به عنوان مثال، شبکه اجتماعی مانند فیس بوک دلیلی برای نگهداری 60000 صفحه تحریک آمیز علیه اعراب و فلسطینی ها ندارد.