اصلاح طلبان در دولت قبل کجا از اقتصاد نوشتند؟


حجت الاسلام احد آزادی نماینده مالایی در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با اشاره به نامه نگاری 61 فعال اقتصادی اصلاح طلب در خصوص وضعیت فعلی اقتصاد کشور، اظهار داشت: اگرچه وضعیت اقتصادی فعلی ایده آل نیست. برای ما، وضعیت اقتصادی کشور او را به اینجا رساند.

وی افزود: این توطئه ها و متغیرها برای سقوط اقتصاد کشور هم داخلی و هم خارجی است و تلاش او بر این است که با استفاده از این توطئه ها دولت فعلی را ناکارآمد کند.

یکی از اعضای فراکسیون روحانیون مجلس تصریح کرد: دولت اقداماتی را برای کنترل قیمت دلار انجام داده است و امروز چند ماه پیش شاهد بودیم که دولت چگونه تلاش کرد قیمت دلار را کنترل کند.

آزادیخا خاطرنشان کرد: ابراز نگرانی تعدادی از چهره های اقتصادی اصلاح طلب از وضعیت اقتصاد کشور از سر دلسوزی مردم نیست. زیرا اقدامات دولت قبل را در رابطه با اقتصاد کشور دیدیم و اقدامات دولت قبل در حوزه اقتصادی نوعی جنایت بود و وضعیت اقتصادی فعلی نتیجه این جنایات است.

وی افزود: در دولت قبل منابع طلا و بانک مرکزی ما از بین رفت، در کمتر از دو سال نرخ ارز چند برابر شد و ما در آن زمان شاهد خیلی چیزهای دیگر بودیم و طبیعتاً اقتصاددانان اصلاح طلب که امروز در این جلسه صحبت کردند. آن زمان حضور داشتند و می توانستند در آن زمان اظهار نظر و انتقاد کنند، اما نفس راحتی نکشیدند.

یکی از اعضای فراکسیون روحانیون مجلس گفت: اگر هدف این اقتصاددانان کنترل تورم و تورم و رسیدگی به معیشت مردم است، بهتر است در دولت قبل اعلام موضع کنند.

آزادی‌ها گفت: مهم‌ترین کاری که دولت در شرایط فعلی انجام داده این عملیات بزرگ اقتصادی است که دولت‌های گذشته جرأت آن را نداشتند. با این حال از آقای رئیسی انتظار داریم به عواقب و اتفاقات پشت پرده بپردازد.

وی افزود: مردمی کردن یارانه ها کار بسیار بزرگی بود که آیت الله رئیسی برای آقایان انجام داد و نشان از عزم جدی و شجاعت آقای رئیسی دارد و امیدوارم تا دو سه ماه آینده شاهد فضای آرام بازار باشیم.