اصول تهیه غذا: خوشمزه ساختن مرغ


نویسنده: اوینا دل پیزو

به شورش دیگری در دوشنبه شب خوش آمدید. شما به یخچال می روید – و موادی که در قسمت ارگانیک مواد غذایی مورد علاقه خود انتخاب می کنید – به این امید که برای تهیه یک غذای سالم و خوشمزه که اهداف تناسب اندام شما را برآورده می کند انرژی جمع آوری کنید. به خاطر دارید که مرغ خریدید و تصور کنید یک مرغ بریان زیبا ، یک لعاب کره ای زیبا و یک تزیین رزماری بپاشید. یک گزینه جذاب – اما دقیقاً همان چیزی نیست که هنگام شروع رژیم غذایی و درخواست افزایش کره در ذهن داشتید. همچنین ، آنهایی که خریداری کردید سینه مرغ بدون پوست بودند. شما به عقب نگاه می کنید و چشم های امیدوار شوهر ، همسر ، فرزندان ، سگ ها و / یا ماهی قرمز خود را می بینید و فکر می کنید ، “چرا مرغ طعم بیکن بی افرای عسلی را ندارد؟ من با آن چه کنم؟”

این شما را به این س bringsال می رساند ، “چگونه می توانم این منبع اولیه و خشک پروتئین را به یک هنر آشپزی تبدیل کنم؟”

آشپزی بعد از یک روز طولانی می تواند خسته کننده باشد و تهیه غذا می تواند ترسناک باشد ، به ویژه وقتی از خوردن یک مرغ خسته کننده دائما خسته شده اید ، اما با گزینه های آب پز و آب پز می توانید یک غذای سالم و خوشمزه بخورید. زمان. کمی آماده سازی اولیه طول می کشد ، اما ارزش تهیه یک مرحله اضافی آسان برای تهیه غذای مورد نیاز را دارد.


زیبایی آب نمک زدن

بسیاری از فرهنگ های مختلف از Braining برای نگهداری ، فصل بندی و نرم کردن گوشت استفاده می کنند که دیگر امکان پذیر نیست. در اینجا چند روش برای نمک زدن مرغ وجود دارد. اولین روش و شاید رایج ترین آن نمک مرطوب است که از شما می خواهد مرغ را در حمام نمک فرو ببرید. دستور غذا دستور غذا به نسبت 3/4 فنجان نمک در یک گالن آب نیاز دارد و می توانید برای طعم بیشتر شکر ، گیاهان و ادویه جات ترشی جات اضافه کنید. به عنوان مثال ، برگ بو و گیاهان پروونس.

اجازه دهید مرغ حداقل 4 ساعت در دمای اتاق در نمک بماند یا یک شب آن را در یخچال بگذارید. اگر از سینه مرغ استفاده می کنید ، ایده خوبی است که آنها را برای پخش بهتر طعم پروانه بزنید. آنها را حداقل 15 دقیقه قبل از پرواز پروانه ها و حداکثر 6 ساعت بپزید. در واقع ، اگر مرغ قبلاً نازک شده است ، نمی خواهید نمک زیادی تهیه کنید زیرا بافت آن را از بین می برد.

کارهای آبجو مرطوب با اسمز ، آب و نمک به داخل پروتئین کشیده می شود ، جایی که نمک به مرغ کمک می کند آب را حفظ کرده و مرطوب بماند.

یکی دیگر از مواد خشک نمک خشک است که در آن مرغ را با نمک و دیگر گیاهان خشک و ادویه جات مالیده و سپس قبل از پخت در کیسه ای به مدت یک یا دو روز بسته می کنند.

غذای مورد علاقه من این است که مرغ را داخل آب و طعم خود در حین پخت قرار دهید. بیشتر طول می کشد ، اما مرغ خوشمزه می شود و چند روز در یخچال مرطوب می ماند.


مرغ بریان مورد علاقه اوینا

برای این روش من دوست دارم از مرغ کامل استفاده کنم ، اما می توانید تکه های مرغ را نیز تفت دهید.

فر را با دمای 350 درجه فارنهایت گرم کنید. از تابه مرغ پسند مانند ظرف 200 هتل استفاده کنید و مرغ را در تابه نگه دارید ، اگر یک پرنده کامل باشد. دو فنجان آب در تابه بریزید. نمک را به مرغ اضافه کنید و آن را برای طعم دادن آماده کنید. آن را در دمای 350 درجه به مدت 30 دقیقه بپزید و سپس مرغ را از فر خارج کرده و داخل آب تابه ای که از آن می پزد قرار دهید.

بسته به اندازه مرغ ، درجه حرارت را به 450 درجه فارنهایت برسانید و هر 10 دقیقه ، 2 یا 3 بار مزه کنید.

حرارت را به 350 درجه فارنهایت برگردانید و هر 5 دقیقه مزه کنید تا مرغ طلایی شود. برای پوست آسیب دیده ، فر را روشن کنید تا بجوشد و بجوشد تا ترد شود. من این روش را بهترین می دانم زیرا آب ، نمک و ادویه جات برخی از چربی های طبیعی را از سینه و پوست مرغ خارج می کند. شما باید سینه مرغ – و بقیه پرنده – را در یک دسته گل طبیعی گاز بگیرید. زمان بیشتری طول می کشد ، اما طعم آن خوشمزه است و ارزش تلاش را دارد زیرا مرغ شما در روزهای آینده مرطوب می ماند.

دم کردن یک ابزار مهم در پخت مرغ شور است چه آن را بپزید و چه آن را سرخ کنید ، و همچنین می تواند در کنار سایر گوشت های بدون چربی استفاده شود.

مارینینگ تغییرات بی پایان را ارائه می دهد

ترشی یک روش پیچیده تر برای آماده سازی اولیه است و شما را دعوت می کند تا هنگام تهیه ماریناد برای مرغ خود خلاق باشید. مهم این نیست که رطوبت را حفظ کنید بلکه طعم مرغ را بهتر کنید. ماریناد معمولاً از ترکیبی از روغن ها ، اسیدها ، ادویه جات و گیاهان ریز خرد شده تهیه می شود. می توانید مرکبات و دیگر میوه ها و برخی سبزیجات را به ماریناد اضافه کنید تا طعم و بافت بیشتری به آن بدهد.

یک ماریناد باید مشخصات طعم خاصی را دنبال کند. به عنوان مثال ، شما ممکن است یک پروفایل با طعم آسیایی مانند زنجبیل و لیمو یا یک نیمرخ جنوب غربی با سس چیپوتل شیرین و تند و سس عسل را ترجیح دهید. امکانات بی پایان است. اگر در آشپزخانه آزمایش نمی کنید ، در اینجا چند دستور العمل برای بهترین مارینادها آورده شده است. مانند نمک مرطوب ، مرغ نباید زیاد در ماریناد ترش بنشیند ، در این مورد بیش از 4 ساعت ، زیرا می تواند باعث پژمردگی و خرد شدن گوشت شود.

گذاشتن طولانی مدت مرغ در ماریناد حاوی لیمو یا سرکه باعث نرم شدن آن نمی شود. از طرف دیگر ، چون مارینادها فقط طعم سطحی می دهند ، تا زمانی که آن را ترشی کنید ، مرغ طعم ماریناد را حفظ می کند – و این برای همه انواع گوشت صدق می کند ، نه فقط مرغ. بر اساس آنچه در ماریناد وجود دارد تعادل پیدا کنید.

ماریناد چیپوتل عسلی آوینا

یکی از مارینادهای مورد علاقه من برای سینه مرغ ، مخلوط چیپوتل عسل است.

1 1/2 پوند سینه مرغ

4 قاشق چایخوری عسل

4 قاشق غذاخوری آب مرغ

1 قاشق غذا خوری روغن زیتون

1 قاشق غذاخوری خمیر چیپوتل

آب لیمو 11/2 قاشق چایخوری

نمک واسه مزه، نمک برای طعم دادن

سینه های مرغ را در کیسه فریزر قرار دهید. همه مواد را مخلوط کرده و مخلوط را روی مرغ بریزید. برای بهترین نتیجه ، در صورت امکان بیش از 4 ساعت یا یک شب ترشی کنید. با این حال ، سینه مرغ بدون پوست و استخوان پس از 30 دقیقه آماده پخت یا کباب شدن می شود.

اگر سینه مرغ می پزید ، فر را با دمای 400 درجه فارنهایت گرم کنید و به مدت 25-30 دقیقه بپزید. آنها را از فر خارج کرده و قبل از سرو اجازه دهید 5 دقیقه استراحت کنند. با خیال راحت خلاق باشید و کم و بیش هر طعمی را به آن اضافه کنید.


زمان استفاده از برینجال و ماریناد

دو روش مختلف برای تهیه مرغ از قبل وجود دارد و آنها در نحوه بیرون آمدن مرغ شما تفاوت ایجاد می کنند. مغز مغز یک روش مبتنی بر نمک است که در درجه اول برای نرم و مرطوب کردن مرغ استفاده می شود. این می تواند طعم مرغ شما را عالی کند ، اما طعم آن به همان اندازه قوی نیست که از طعم دادن استفاده می کنید. آوردن مرغ برای پختن و سرخ کردن مرغ عالی است ، اما اگر مرغ خود را کباب می کنید گزینه مناسبی نیست.

ترشی یک روش عالی برای افزودن طعم است ، اما از آنجا که اکثر مارینادها نمک ندارند ، گوشت آنقدر مرطوب نیست ، به ویژه مارینادهایی که بر اساس شکر و عسل هستند. با این حال ، اگر علاقه بیشتری به پخت مرغ دارید ، روش ترشی آن طعم و بافت بهتری برای شما به ارمغان می آورد.

هر دو روش مرغ شما را زنده نگه می دارد و هر شام را لذت بخش تر می کند.

مزایای سلامتی Brining در مقابل Marinades

به طور کلی ، من معتقدم که آب نمک گزینه بهتری است زیرا می توانید رطوبت بیشتری را در مرغ حفظ کرده و در عین حال مزه آن را پر کنید. اگر مرغ در آب نمک باشد روز بعد از مرغ لذت می برید ، در حالی که مرغ ترشی برای غذایی که بعد از پخت می خورید بهتر است.

شاید از تمام نمکی که در آب نمک استفاده می شود شگفت زده شوید. آیا نمک زیاد آن را سالم نمی کند؟ هنگامی که فکر می کنید تمام مرغ ها را یکجا نمی خورید ، متوجه خواهید شد که از مصرف بیش از حد سدیم در امان هستید. برای اکثر مردم ، یک وعده معمولی پروتئین 4-6 سس ، تقریباً به اندازه یک مشت است. یک قسمت 4 اونسی مرغ که قبل از پخت پخته می شود ، متوسط ​​سینه 300-400 میلی گرم سدیم دارد. به گفته سازمان غذا و دارو ، فرد باید حداقل 180 میلی گرم سدیم و حداکثر 2300 میلی گرم در روز مصرف کند. در واقع ، طبق اعلام انجمن قلب آمریکا ، آمریکایی ها بیش از 3400 میلی گرم سدیم در روز مصرف می کنند.

بنابراین ، حتی اگر در مصرف نمک خود احتیاط کنید ، 400 میلی گرم در وعده غذایی مرغ واقعاً چندان زیاد نیست. بقیه بشقاب شما نباید بیش از 100 میلی گرم سدیم داشته باشد و این تنها در صورتی اتفاق می افتد که نمک زیادی به غذای خود اضافه کنید. یک بشقاب شام معمولی برای افرادی که به سلامت غذا می خورند ممکن است شامل مرغ ، نصف فنجان بروکلی و یک فنجان برنج قهوه ای باشد که تقریباً 430 میلی گرم سدیم به آن اضافه می کند. اگر این غذایی است که معمولاً برای خودتان تهیه می کنید ، سدیم موجود در مرغ چیز مهمی نیست.

اگر دستور تهیه مرغ دارید که مایل به اشتراک گذاری آن هستید ، لطفاً آن را در نظرات زیر ارسال کنید و این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *