اضافه کردن توهین (مالی فاسد) به عفونت (همه‌گیری ویروس کرونا)


ما بارها و بارها شواهد قاطع را مورد بحث قرار داده‌ایم که نشان می‌دهد پرزیدنت ترامپ، خانواده و دوستانش تضاد منافع زیادی دارند و بیش از هر دولت دیگر ایالات متحده بر اساس دستورات فاسد عمل کرده‌اند (این خلاصه را ببینید). ممکن است این تضاد منافع و اعمال فساد به کشور و مردم آن آسیب جدی وارد کرده باشد.

اکنون یک داستان جدید نشان می‌دهد که انتشار گزینشی اطلاعات در مورد همه‌گیری کروناویروس ممکن است دولت را قادر به ثروتمند کردن حامیان خود کند و در عین حال سلامت عمومی را به خطر بیندازد. این ممکن است یک کم جدید باشد.

هشدار به خیرین و حامیان که مردم را فریب ندهند

در گزارش 15 اکتبر 2020 نیویورک تایمز اشاره شد که مقامات ارشد دولت ترامپ در همان ابتدا به اهداکنندگان و حامیان ترجیحی هشدار دادند که ویروس کرونا بسیار خطرناک‌تر از آن چیزی است که دولت علناً اذعان کرده است. این به گیرندگان اجازه می داد تا شخصاً سود ببرند:

در بعدازظهر 24 فوریه، رئیس جمهور ترامپ در توییتر تبلیغ کنید این که ویروس کرونا در ایالات متحده «تا حد زیادی تحت کنترل بود» یکی از بسیاری از اظهارات گلگون او و مشاورانش در آن زمان درباره شیوع این بیماری بود. او حتی یک یادداشت به سرمایه گذاران اضافه کرد: “بازار سهام دارد به نظر من بسیار خوب است!”

اما ساعاتی پیش اعضای ارشد تیم اقتصادی رئیس جمهور، به ویژه اعضای هیئت مدیره محافظه کار موسسه هوور، اعتماد کمتری داشتند.. توماس جی فیلیپسون، مشاور ارشد اقتصادی رئیس جمهور، به این گروه گفت که او هنوز نمی تواند اثرات این ویروس را بر اقتصاد ایالات متحده تخمین بزند. برای برخی در گروه، مفهوم این بود که شیوع می تواند بدتر از آن چیزی باشد که آقای فیلیپسون و دیگر مشاوران دولت ترامپ به طور علنی پیشنهاد کرده اند. به موقع.

روز بعد، اعضای هیئت مدیره –
بسیاری از آنها اهداکنندگان جمهوری خواه هستند او طعم دیگری از بلاتکلیفی دولت را از لری کودلو، مدیر شورای اقتصاد ملی چشید. آقای کودلو چند ساعت پس از اینکه او در CNBC لاف زد که ویروس در ایالات متحده مهار شده است و “خیلی به هوا نزدیک است”، آقای کودلو یک پیام خصوصی مرموزتر فرستاد. وی تاکید کرد که این ویروس «تاکنون در ایالات متحده مهار شده است، اما حالا ما فقط نمی دانیمبر اساس سندی که در توصیف جلسات به دست آمده توسط نیویورک تایمز.

سندی که توسط مشاور صندوق تامینی که در جلسه سه روزه هیات مدیره هوور شرکت کرده بود، نوشته شده بود. این مشاور نوشت: «آنچه من را شگفت زده کرد این بود که تقریباً هر مقامی که در مورد آن شنیده بود، ویروس را به عنوان یک نقطه نگرانی مطرح می کرد، کاملاً غیرموجه.

ارزیابی مشاور به سرعت در بخش‌هایی از جهان سرمایه‌گذاری گسترش یافته است. سهام ایالات متحده قبلاً بر اساس هشدار یک مقام بهداشت عمومی فدرال مبنی بر شیوع ویروس در حال افزایش بودند، اما معامله گران اهمیت فوری را کشف کردند: به نظر می‌رسد که دستیاران رئیس‌جمهور در زمانی که آقای ترامپ علنا ​​بر عدم وجود این تهدید تاکید می‌کرد، به کمک‌کنندگان احزاب ثروتمند درباره یک سرایت احتمالی هشدار می‌دادند.

کسانی که این اطلاعات را دریافت کردند، حامیان و حامیان ترامپ بودند

توجه داشته باشید که کسانی که بیشتر در مورد انتظارات واقعی تر، خشن تر، اما دست کم گرفته شده خودی های ترامپ می شنوند، افرادی هستند که حامیان و اهداکنندگان ترامپ بوده اند و سایرین در موسسه هوور که هیئت مدیره آن بود.

شامل غول رسانه ای است روپرت مرداک و ونچر کپیتال مری میکر که هیچکدام در جلسات فوریه شرکت نکردند

همچنین،

موسسه هوور دارد روابط نزدیک با دولت ترامپو کاخ سفید او از رتبه خود کناره گیری کرد تا پست های ارشد را پر کند. جاشوا دی برگشته است. رائو، اقتصاددان کاخ سفید که در 24 فوریه در جمع جمعیت هوور سخنرانی کرد، به مؤسسه ای که قبلاً در آنجا کار می کرد، بازگشت. کوین هاست که مدیریت جلسه را بر عهده داشت و به عنوان رئیس شورای مشاوران اقتصادی کاخ سفید خدمت می کرد، اکنون یکی از همکاران موسسه هوور است.

دریافت اطلاعات سود شخصی را فعال کنید

کسانی که در مورد نگرانی‌های غیرعمومی از داخل دولت ترامپ شنیدند، سریعاً به آنها عمل کردند و بنابراین از دانش افزایش یافته آنها در مورد همه‌گیری آینده سود بردند:

این سرمایه گذار با “همه چیز کوتاه” واکنش نشان داد و از اصطلاح وال استریت برای شرط بندی روی این ایده که قیمت سهام شرکت به زودی سقوط خواهد کرد استفاده کرد.

آن سرمایه‌گذار، و دومین سرمایه‌گذار که در جریان جلسات هوور قرار گرفت، گفت که جنبه‌های قرائت از واشنگتن در یک مورد، معاملات آن‌ها را در آن هفته اطلاع داد. علاوه بر موقعیت های فروش فعلی به گونه ای که سود آن را افزایش می دهد.

فساد سلامت عمومی را تهدید می کند

توجه داشته باشید که مقاله تایمز ذکر شده است

مشخص نیست که هر یک از ارتباطات در مورد جلسات توجیهی هوور قوانین اوراق بهادار را نقض کرده باشد. وزارت دادگستری و کمیسیون بورس و اوراق بهادار قبل از اینکه نشان دهند آپالوسا یا سایر صندوق‌هایی که بینش‌هایی از آقای کالانان دریافت کرده‌اند، چه به‌طور مستقیم یا از طریق واسطه‌ها، نادرست عمل کرده‌اند، موانع متعددی برای رفع آنها خواهند داشت.

با این حال، این را در نظر بگیرید: دولت ترامپ وظیفه داشت تا همه گیری رو به رشد کروناویروس را برای محافظت از جان و سلامت مردم آمریکا مدیریت کند. دولت به اطلاعات قابل توجهی در مورد همه گیری دسترسی داشت که به طور گسترده در دسترس نبود. ما از گزارش‌های باب وودوارد می‌دانیم که پرزیدنت ترامپ می‌دانست که این همه‌گیری احتمالا چقدر خطرناک است، اما این اطلاعات را برای جلوگیری از «هراس» پنهان کرد. به طور خاص، با توجه به رویترز، 9 سپتامبر 2020:

ترامپ در 19 مارس، چند روز پس از اعلام وضعیت اضطراری ملی، به نویسنده باب وودوارد گفت: «همیشه می‌خواستم آن را کم اهمیت جلوه دهم. من هنوز هم دوست دارم آن را کم اهمیت جلوه دهم، زیرا نمی خواهم وحشت ایجاد کنم.”

با این حال، دولت ترامپ به اطلاعاتی که در اختیار داشت عمل نکرد. بسیاری از کارشناسان بهداشت عمومی بر این باورند که انفعال آن منجر به از دست دادن جان هزاران نفر شد و منجر به موارد بسیاری از کووید-19 شد که برخی از آنها آنقدر بد بودند که می‌توانست با اقدامات تهاجمی‌تر از آن جلوگیری کرد. ترامپ از اقدام فعال خودداری کرد در حالی که دائماً به مردم اطمینان می داد. در همین حال، منصوبان او به حامیان و اهداکنندگان ترامپ دلیلی می‌دادند که باور کنند این همه‌گیری در واقع بسیار خطرناک خواهد بود. برخی از آنها از این اطلاعات برای انجام تراکنش های مالی، مانند سهام فروش کوتاه، استفاده کردند و آنها را قادر به کسب سود شخصی کردند.

سازمان شفافیت بین الملل فساد را اینگونه تعریف می کند

سوء استفاده از قدرت اعطا شده برای منافع شخصی

قانونی یا غیر قانونی، اقدامات فوق توسط ترامپ و منصوبان سیاسی به نظر می رسد که از مشتریان برای منافع خصوصی حامیان و اهداکنندگان آنها سوء استفاده کرده است.

ما اخیراً در مورد تضاد منافع فراوانی که بر اقدامات فاسد ترامپ، خانواده و نزدیکانش تأثیر می گذارد، بسیار بحث کرده ایم. این مورد بالا به آن لیست اضافه می کند.

ما یک راه را می دانیم که تضاد منافع ناشی از تداوم مالکیت ترامپ بر سازمان ترامپ ممکن است سوءمدیریت او را در همه گیری ویروس کرونا ممکن کرده باشد. ما اینجا و اینجا بحث کردیم که چگونه نگرانی‌ها در مورد ضررهای مالی متحمل شده توسط سازمان ترامپ به دلیل تعطیلی و سایر محدودیت‌های اعمال شده توسط مقامات بهداشت عمومی ایالتی و محلی برای مدیریت همه‌گیری ممکن است بر آقای ترامپ تأثیر بگذارد تا او را ترغیب کند که اقتصاد را زودتر باز کند. بنابراین او ممکن است امور مالی شخصی خود را بر سلامت عمومی اولویت داده باشد.

با این حال، خطر فساد آشکاری که توسط پرونده جدید آشکار شد، مستقیم تر به نظر می رسد. انتشار محدود اطلاعات ترامپ و هم‌پیمانانش در مورد همه‌گیری به حامیان آنها این امکان را می‌دهد که ثروتمند شوند و در عین حال جمعیت را به خطر بیندازند. با این حال، یک بار دیگر، سود خصوصی بر سلامت عمومی غلبه کرد.

اما تاکنون، اعتراضات بر سر تضاد منافع و فساد خاموش شده است، در حالی که توجه کشور با هر غافلگیری جدید از ریاست جمهوری که مانند یک برنامه تلویزیونی واقعی پخش می شود، منحرف شده است. یک کشور به دلیل عدم تمرکز ما بر اینکه چگونه ما را تهدید کنیم چقدر می تواند زنده بماند؟رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/
رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر