اضطراب در ارکان رژیم صهیونیستی؛ نظام آموزشی در حال فروپاشی است


به گزارش فارس، همزمان با آشکار شدن کمبود معلم در فلسطین اشغالی به دلیل مشکلات ناشی از پایین بودن دستمزدها، اتحادیه معلمان رژیم صهیونیستی از فروپاشی احتمالی نظام آموزشی خبر داد.

به گزارش جروزالم پست، اتحادیه معلمان رژیم اسرائیل یکشنبه در واکنش به انتشار داده های جدید گفت: «سیستم آموزشی اسرائیل در حال فروپاشی است. ما سال‌هاست که کمبود شدیدی را تجربه کرده‌ایم.»

این اتحادیه افزود: مبارزه برای افزایش حقوق معلمان به نفع مشترک است.

یافا بن دیوید، رئیس اتحادیه نیز گفت: کمبود معلم در سیستم آموزشی وجود دارد. آنها به دلیل دستمزدها و شرایط وحشتناک از زمین بازی فرار می کنند.

بن داوید از دولت حاکم خواست تا اقدام فوری انجام دهد. وی گفت: اگر قرارداد حقوق و دستمزد به زودی امضا نشود، سال تحصیلی از اول شهریور (پنجشنبه 19 شهریور) آغاز نمی شود و والدین به خوبی می دانند که چه کسی در این زمینه مسئولیت دارد.

وزارت آموزش و پرورش رژیم موقت صهیونیستی روز یکشنبه و تنها 6 هفته مانده به آغاز سال تحصیلی اعلام کرد که سیستم آموزشی در حال حاضر با کمبود معلم در مقاطع مختلف تحصیلی مواجه است که تعداد آنها به حدود 6000 نفر می رسد.

وزیر آموزش رژیم اسرائیل همچنین اظهار داشت: ما در اوج کمبود نیروی انسانی هستیم که طی چند سال گذشته بدتر شده و آینده سیستم آموزشی اسرائیل را به طور جدی تهدید می کند.

چندی پیش معلمان معترض در مقابل اقامتگاه نخست وزیر این رژیم تجمع کردند. ده ها معلم معترض مقابل محل سکونت یایر لاپید، نخست وزیر رژیم موقت اسرائیل تجمع کردند و خواستار تغییر شرایط کاری خود شدند.

در ادامه بحران فلسطین اشغالی، روزنامه معاریو اخیرا نوشت که تعداد فقرا در میان شهرک نشینان صهیونیست افزایش یافته است که نشان از شکست سیاست رژیم غاصب اسرائیل دارد.

به نوشته این روزنامه عبری، بر اساس تعریف بیمه (رژیم) اسرائیل زیر خط فقر، یک میلیون و 920 هزار صهیونیست (معادل 20 درصد کل صهیونیست ها) فقیر هستند که حدود 860 هزار کودک و 160 هزار سالمند هستند. بازنشستگی نیز امکان پذیر است.