اطلاعیه جذب کادر پزشکی برای خدمت رسانی به زائران ایرانی در اربعین حسینی


به گزارش ایرنا، آخرین حضور میلیونی زائران ایرانی در عتبات عالیات در اربعین حسینی به سال 1377 برمی گردد که حدود 3.5 میلیون ایرانی به عراق رفتند. با شیوع کرونا در سال 1399، حتی یک زائر ایرانی برای زیارت اربعین به عراق سفر نکرد، اما در سال 1400 بر اساس اعلام ستاد اربعین حسینی، 60 هزار هیئت و موکب از مرز هوایی عبور کردند و تعدادی از هموطنان پیاده اربعین راهی این کشور شدند. عراق. در زمین خشک

بنابراین در صورت مذاکره و توافق بین ایران و عراق، اربعین حسینی امسال شاهد حضور میلیونی زائران ایرانی در کربلای معلی خواهد بود و در این میان، ارائه خدمات درمانی به زائران ایرانی موضوع بسیار مهمی است. مسئولیت مرکز پزشکی حج و جمعیت زیارتی هلال احمر.

دکتر حسین فضلی معاون مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر می گوید: اقدامات و برنامه ریزی های اولیه را براساس توانمندی ها، تجربیات سال های گذشته و توافقات با مسئولان عراقی انجام داده ایم تا زائران ایرانی در اربعین کمترین دغدغه بهداشتی را دارند.»

معاون مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر می گوید: با توجه به حضور میلیونی زائران ایرانی و در صورت تایید ستاد اربعین حسینی، درمانگاه های هلال احمر نجف، اشرف، کربلا، معلم و … ، کاظمین و کربلای نجف باز و آماده ارائه خدمات درمانی و پزشکی می باشد.

فضلی گفت: در سال های گذشته زائران ایرانی در دهه 40 از طریق مرزهای زمینی مهران، چزابه و شلمچه به عراق می رفتند اما امسال بر اساس توافق ایران و عراق، ایرانیان می توانند از عراق خارج و وارد عراق شوند. مرز خسروی و سومار».

معاون مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر گفت: تجویز دو نوبت واکسن کرونا شرط لازم برای ورود به عراق است و زائران ایرانی در صورت داشتن کارت واکسیناسیون به زبان لاتین (بین المللی) الزامی است. خروج از کشور (زمینی-هوایی).»

مدت اقامت تیم پزشکی در عراق حداقل 15 روز می باشد.

با توجه به لزوم استفاده از کادر پزشکی مجرب برای خدمت رسانی به زائران ایرانی در اربعین حسینی، مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر طبق سنوات گذشته فراخوانی برای دعوت از کادر پزشکی از طریق سایت این مرکز به نشانی www. hmc ir

معاون مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر گفت: کادر درمانی پس از تکمیل فرم فراخوان وارد مرحله معاینه و مصاحبه می شوند و در نهایت اسامی متقاضیان در تاریخ اعلام می شود. وب سایت مرکز پزشکی “

به گفته فضلی، مدت اقامت تیم پزشکی در عراق حداقل 15 روز خواهد بود و بنا به درخواست ستاد اربعین، خدمات درمانی به زائران ایرانی معمولا توسط مرکز پزشکی حج و جمعیت هلال احمر ارائه می شود. در عراق. از 10 تا 22 ماه

معاون مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر اضافه کرد: به کلیه پزشکان عمومی، داخلی، قلب، اورژانس، اطفال، زنان، ارتوپد، جراحان عمومی، روانپزشکان، تکنسین های فوریت های پزشکی، کمک آزمایشگاه، پرستاران، … کارشناسان بیماری‌ها، بهداشت عمومی و محیط‌زیست و مترجمان مسلط به زبان عربی، بازدید از مرکز پزشکی، بازدید از عراق و تکمیل فرم ویژه اربعین حسینی.

مرکز پزشکی هلال احمر پیش بینی کرد با توجه به تغییر فصل مراسم اربعین حسینی و لزوم توجه به مسائل بهداشتی زائران متناسب با شرایط آب و هوایی، مراکز آموزشی و تفریحی قبل، حین و بعد از سفر آماده و به صورت گسترده در نظر گرفته شود. مطلع.