اعتصاب معلمان در فلسطین اشغالی


به گزارش فارس، معلمان و مدارس فلسطین اشغالی روز چهارشنبه بار دیگر دست به اعتصاب زدند که به تعطیلی مدارس در سراسر کشور و اختلال در آموزش منجر شد.

به گزارش وب سایت Aroutes Shoa، معلمان مدارس پیش دبستانی، ابتدایی و عبری در فلسطین اشغالی روز چهارشنبه دست به اعتصاب زدند. امسال پایان دوره راهنمایی و دبیرستان است.

بن دیوید، دبیر کل اتحادیه موقت معلمان صهیونیست گفت: ما شش ماه است که با نمایندگان وزارت دارایی در حال مذاکره هستیم، اما هنوز پیشنهاد مشخصی دریافت نکرده ایم.

وی افزود: این یک وضعیت اضطراری و یک تهدید واقعی برای آینده اسرائیل است. تنها یک توافق نامه حقوق و دستمزد می تواند از اخراج کارکنانی که می تواند منجر به فروپاشی سیستم آموزشی شود، جلوگیری کند.

وزارت دارایی رژیم موقت صهیونیستی اعلام کرد که بر توافقی برای افزایش حقوق معلمان تاکید دارد.

منابع خبری صهیونیستی نیز روز یکشنبه از اعتصاب معلمان مدارس ابتدایی و متوسطه در فلسطین اشغالی خبر دادند.

رانندگان اتوبوس نیز در روزهای اخیر در شهرهای مختلف سرزمین های اشغالی دست به اعتصاب زده اند. رانندگان اتوبوس در شهرهای حیفا، عفولا و طبریه و همچنین در مسیرهای بین شهری به سمت قدس اشغالی و بئرشبع دست به اعتصاب زدند. این اعتصاب زندگی ساکنان منطقه را مختل کرد.

منابع خبری اخیرا از لغو سه پرواز خطوط هوایی رژیم به اروپا در یک روز به دلیل «اعتصاب» و نقص فنی هواپیما خبر دادند و همچنین از سه پرواز العال از فرودگاه بن گوریون به مقاصد مختلف خبر دادند. در اروپا در کمتر از 24 ساعت لغو شد. این شرکت علت حادثه را کمبود نیروی کار و نقص فنی هواپیما اعلام کرد.

اخیرا روزنامه معاریو نوشت که سطح فقر در میان شهرک نشینان صهیونیست افزایش یافته است که نشان دهنده شکست سیاست رژیم غاصب اسرائیل است.

به گفته معاریو، بر اساس تعریف اسرائیل از بیمه خط فقر، یک میلیون و 920 هزار صهیونیست (معادل 20 درصد کل صهیونیست ها) فقیر هستند که حدود 860 هزار کودک و 160 هزار نفر پس از سن بازنشستگی از جمله آنها هستند.