اعطای تسهیلات 1000 میلیارد ریالی به زوج های دانشجوی دارای فرزند


به گزارش روابط عمومی بنیاد 15 خرداد، حمیدرضا علیان زادگان با بیان اینکه در مرحله اول این طرح ملی پنج هزار زوج دانشگاهی مشمول حمایت هستند، افزود: برنامه های ما به گونه ای است که با همکاری شرکای اجتماعی و خیرین عزیز در آینده تعداد آنها به 40 خواهد رسید. افزایش هزار جفت.
مدیرعامل بنیاد 15 خرداد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با اشاره به وام 1000 میلیارد ریالی در این مرحله از طرح، جزئیات حمایت از زوج های دانشجو را تشریح کرد و گفت: مبلغ 150 میلیون ریال. ریال برای زوج های دانشگاهی با اولویت فرزند سوم به بعد، اهدای کارت هدیه مادر با افتتاح دفتر پس انداز بلند مدت به نام فرزند به مبلغ 20 میلیون ریال و اهدای بسته لبخند مادر به دانشجو. زوجین با شرایط مندرج در توافقنامه برای متولدین 1401 به بعد از جمله مفاد طرح ملی «ایران جوان».
مدیرکل بنیاد 15 خرداد با بیان تهدید پیری جمعیت تصریح کرد: همه مردم ایران به فکر ایران جوان و جوانان ایران هستند و برای داشتن کشوری آباد و پیشرو در جهان نیازمند یک کشور مسئولیت پذیر هستیم. و نسلی مستعد و مجهز به علم روز و در این زمینه زوج های جوان دانشگاهی قطعا حق دارند چنین نسلی را تربیت کنند.
علیان زادگان در ادامه به فعالیت های اختصاصی بنیاد 15 خرداد ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در حوزه جمعیت اشاره کرد و گفت: طرح ملی ایران جوان، طرح ملی لبخند مادر، طرح ملی حمایت از چند قلو. (سه قلو و بیشتر)، رویداد طراحی ملی برای کودکان، ایجاد کلوپ های مثبت پنج، طراحی پلت فرم مادر و کودک، رویدادهای داستان سرایی جمعیت (TED) و رویدادهای حل مسئله جمعیت، سینما جمعیت. از جمله این رویدادها می توان به جشنواره، شرکت در ساخت مجموعه تلویزیونی پرمخاطب و نمایشگاه ملی «جمعیت» اشاره کرد.
مدیرکل بنیاد 15 خرداد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) افزود: راه اندازی مجمع خیرین جمعیت، راه اندازی شبکه ملی تسهیلگران جمعیت، حمایت از تولید پوشک پارچه ای، تهیه و توزیع. با تخفیف از جمله 20 تخصص دیگر صندوق در حوزه جمعیت، بسته های حمایتی مادران و کودکان، راه اندازی مرکز نوآوری جمعیت و خانواده، طرح های جمعیت پژوهی و تدوین اطلس ملی جمعیت است.
معاون فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها نیز با بیان اینکه همه ما در حوزه مسائل مهم جامعه که مربوط به آینده و سرنوشت کشور است وظایف خطیری داریم، گفت: یکی از مهم ترین کارهای ماست. وظیفه برنامه ریزی برای جوان نگه داشتن جمعیت است. زیرا اگر مانند برخی کشورهای اروپایی در یک حفره جمعیتی قرار بگیریم و تعداد افراد مسن افزایش یابد و نسل جدید نتواند جایگزین نسل سخت کوش امروزی شود، کشور با مشکلات بزرگی مواجه خواهد شد.
حجت الاسلام مهدی فاطمی پور از فعالیت های گسترده بنیاد 15 خرداد ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در حوزه جمعیتی تقدیر کرد و گفت: نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها نیز اقداماتی را در این زمینه انجام داده است. در این منطقه و طی 10 سال گذشته بیش از 400000 زوج دانشجو از برنامه های آموزشی و فرهنگی ما عمدتاً در قالب سفرهای زیارتی و تفریحی بهره مند شده اند.
وی افزود: برای استفاده از طرح ملی ایران جوان سامانه ای ایجاد شده است که زوج های دانشجو می توانند با ثبت نام در این سامانه از خدمات و حمایت های بنیاد 15 خرداد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) برخوردار شوند.