افتتاحیه و شروع به کار «مدرسه مجازی ایران» به زودی/ دانش آموزان بدون تحصیل را معرفی می کنیم.


به گزارش ایسنا، حمیدرضا خانمحمدی در نشست خبری با موضوع توزیع لوازم التحریر ایرانی-اسلامی و بازدید از روند توزیع استانی نوشت افزار در انبار تجاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، اظهار کرد: به توسعه ظرفیت های موجود اعتقاد داریم. در زمینه تولید مواد غذایی .نرم افزار ایرانی تنها در آموزش و پرورش قابل پیاده سازی است و تلاش این مرکز است، وی گفت: قطعا برای رسیدن به نقطه مطلوب حمایت خواهیم کرد.

وی افزود: این مهم باید به گونه ای انجام شود که تمامی لوازم التحریر و تمامی مطالب مورد استفاده دانشجویان ایرانی در ایران تولید شود. وقتی دانش آموزان ما از نرم افزارهای نوشتاری ساخته شده توسط متخصصان و تولیدکنندگان ایرانی استفاده می کنند، اعتماد به نفس آنها تقویت می شود.

مشاور وزیر آموزش و پرورش در امور عدالت آموزشی و آموزش برابر با اشاره به توزیع و عرضه مستقیم لوازم التحریر ایرانی در شهرهای مختلف که اخیراً از طریق سایت مرکز دیجی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان امکان پذیر شده است. ، تصریح کرد: این معضل چه زمانی فرهنگ سازی می شود، دانش آموزان دیگر به لوازم التحریر خارجی نگاه نمی کنند.

نرخ ترک تحصیل در دوران کرونا تفاوت چندانی با سطح قبل از ویروس کرونا نداشت.

حنمحمدی در پاسخ به سوالی درباره بقا از طریق آموزش گفت: میزان بقا در دوران کرونا با قبل از ویروس کرونا تفاوت چندانی نداشت و یکی از دلایل آن استفاده از ابزارهای تکنولوژیک برای ادامه تحصیل بود، اما آنچه که ما داشتیم. این چالشی است که اگر برای اکتبر و نوامبر به درستی برنامه ریزی نشود، ممکن است به وجود بیاید. باید ببینیم چند نفر از ثبت نام کنندگان در کلاس حضور ندارند.

توزیع یک میلیون بسته لوازم التحریر در قالب «نظرسنجی عمومی»

ارائه کتاب های درسی به بازماندگان و دانش آموزان نیازمند

وی با اشاره به اینکه قصد داریم در قالب کمپین همه حاضریم یک میلیون بسته لوازم التحریر با خیرین و گروه های جهادی توزیع کنیم، گفت: امکان اهدای بسته های لوازم التحریر از طریق تحویل مستقیم لوازم التحریر نیز وجود دارد. از طریق سایت دیجی کانن تا دانش آموز به دلیل گرانی لوازم التحریر ترک تحصیل نکند و تا حدودی از بار نیازمندان بکاهد.

مشاور وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: برای دانش آموزان بازمانده و نیازمند کتاب درسی تهیه می کنیم. در آموزش و پرورش با وجود همه مشکلات و سختی ها در ابتدای مهر همه دانش آموزان را می پذیریم. اگر گروه‌های غیردولتی و رسانه‌ها از دانش‌آموزان بازمانده اطلاع دارند، باید آن را به دفاتر بخش دانشگاه گزارش دهند تا بتوانیم آنها را به مدرسه برگردانیم.

خانم محمدی با بیان اینکه برای برنامه ریزی تحصیل 10 هزار دانش آموزی که به دلایل مختلف در سیستان و بلوچستان به آموزش و پرورش دسترسی ندارند، دو قرارداد خوب با دو موسسه خیریه منعقد کرده ایم، گفت: مدرسه مجازی ایرانیان نیز به زودی افتتاح می شود. به عنوان آموزش مجازی و دانش آموزانی که به مدرسه دسترسی ندارند باید دور هم جمع شوند تا این گروه نیز آموزش ببینند.