افزایش حقوق معلمان از شهریور ماه امسال


به گزارش ایرنا، بیست و پنجمین ماه جاری، صادق ستاری فرد، معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش در توییتی نوشت: دستورات اعضای کمیسیون های بازرسی برای اجرای نظام رتبه بندی معلمان از سوی سازمان سنجش صادر شد. وزیر آموزش و پرورش و فعالیت برای رتبه بندی توسط مرکز منابع انسانی انجام شد که این وزارتخانه اعطا کرد.

بر اساس سند تحول بنیادین نظام آموزش و پرورش، قانون رتبه بندی معلمان یکی از موارد مطرح شده در راستای ارتقای سطح زندگی و همچنین افزایش صلاحیت حرفه ای معلمان است که در حال انجام است. توسط پارلمان و دولت در سالهای اخیر

علیرضا منادی سفیدان رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات شورای اسلامی در پاسخ به ایرنا در خصوص آخرین وضعیت طرح رتبه بندی معلمان اظهار داشت: تمامی موضوعات طرح رتبه بندی از جمله قوانین آن در دست بررسی است. در حال نهایی شدن است و دولت طی چند روز آینده آن را نهایی کرده و به مرحله اجرا خواهد رفت.

افزایش حقوق معلمان از 1700000 تومان به 5000000 تومان از شهریور ماه سال جاری

وی در خصوص اینکه چقدر به حقوق معلمان اضافه می شود، گفت: برداشت ما از قانون این است که بر اساس بودجه 38 هزار میلیارد تومانی که برای یک سال طرح رتبه بندی در نظر گرفته شده، از یک میلیون به 700 هزار تومان می رسد. چهار یا پنج میلیون تومان باید بسته به رتبه معلمان به حقوق اضافه شود. البته بستگی به نظر دولت دارد.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در عین حال گفت: طرح رتبه بندی باید از 10 شهریور 1401 اجرا شود و برای امسال 38 هزار میلیارد تومان بودجه پیش بینی شده است. علاوه بر این، بودجه سال گذشته نیز توسط دولت از طریق فروش اموال مربوطه تامین شده است.

افزایش حقوق معلمان از 1700000 تومان به 5000000 تومان از شهریور ماه سال جاری

یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش روز سه شنبه 13 مردادماه در حاشیه بازدید از نمایشگاه هم افزایی مدیریت ایران از تلاش برای نهایی شدن قوانین رتبه بندی معلمان در هفته جاری خبر داد و از اجرای این رتبه بندی از سی و یکم شهریور ماه خبر داد. مکان در این سال (1401). .

وی با تاکید بر اینکه معلمان نگران نباشند و این طرح اجرا می شود، گفت: معلمان خواستار وضع قانون رتبه بندی معلمان هستند و انتظار دارند زودتر اجرا شود، اما این موضوع مهمی است و قانونی وجود دارد. رویه هایی که باید رعایت شوند کمیسیون تلفیق قوانین و آیین نامه های مجلس ایراداتی به این مصوبه داشت که در چند روز اخیر به ما ابلاغ کرده است. در کمیسیون مشخصات ایرادات برطرف شد و در این کمیسیون با نهایی شدن آیین نامه در اولین جلسه هیات دولت موافقت کردند.

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: بنابراین تلاش می کنیم این مصوبه را که رئیس جمهور بر تسریع در اجرای آن تاکید دارند در جلسه هفته جاری هیات وزیران نهایی کنیم.