امروز آخرین مهلت انتخاب رشته کنکور 1401 است.


به گزارش ایسنا، مهلت انتخاب داوطلبان آزمون سراسری 1401 دانشگاه و مؤسسه آموزش عالی از روز دوشنبه 26 مردادماه آغاز شد و روز شنبه 31 مرداد ماه به پایان رسید. سازمان سنجش آموزش کشور انتخاب رشته را دو روز تمدید کرد، بنابراین داوطلبان می توانند تا قبل از پایان امروز نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

آزمون ورودی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی از 17 تیرماه آغاز شد و روند اجرای آن 4 روز به طول انجامید. در این مدت یک میلیون و 489 هزار و 220 داوطلب در بزرگترین رقابت های کشوری برای ورود به دانشگاه ها با یکدیگر رقابت کردند که از این تعداد 915 هزار و 41 داوطلب زن و مابقی مرد بودند.

بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، بیش از یک میلیون و 157 هزار داوطلب کنکور امسال در انتخاب رشته پذیرفته شدند که از این تعداد 530 هزار داوطلب در رشته های با آزمون و بدون آزمون دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی پذیرفته شدند. تحصیلات. بر اساس آخرین اطلاعات منتشر شده از سوی سازمان سنسه، 310 هزار داوطلب مجاز به انتخاب رشته در آزمون سراسری 1401 رشته خود را انتخاب کردند.

به گزارش ایسنا، متقاضیان می توانند 150 کد رشته محل را از راهنمای انتخاب رشته انتخاب و به ترتیب اولویت مرتب کنند.

پس از تایید نهایی کدهای انتخاب شده توسط متقاضی، یک عدد 15 رقمی توسط سامانه به عنوان تایید انتخاب رشته در اختیار متقاضی قرار می گیرد و دریافت کد 15 رقمی به معنای تایید انتخاب رشته می باشد. متقاضیان باید به خاطر داشته باشند که فرآیند انتخاب رشته آنها تا زمانی که این کد را دریافت نکنند کامل نمی شود. پس از انجام مراحل و ارسال اطلاعات، این رسید در صفحه ای جداگانه به داوطلب ارائه می شود.

اسامی پذیرفته شدگان نهایی کنکور شهریور 1401 اعلام می شود.

ولی