امسال قطعی برق نخواهیم داشت


روح الله عباسپور نماینده کمیسیون صنعت و معدن مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره جلسه امروز این کمیسیون گفت: وزیر نیرو در جلسه کمیسیون صنعت حضور یافت و شرایط مصرف برق در حوزه های مختلف را تشریح کرد. از جمله صنعت و کشاورزی.”

عباسپور افزود: با توجه به تصریح وزیر نیرو، مصرف‌کنندگان برق صنعتی که نسبت به الگوی مصرف قبلی خود کاهش مصرف داشته‌اند، قبض برق رایگان خواهند داشت.
وی افزود: در حوزه مصرف برق خانگی قطعی برق نخواهیم داشت و در این زمینه اگر مصرف کنندگان الگوی مصرف خود را کاهش دهند، تشویق می شوند که هزینه برق خود را رایگان نگه دارند.

سخنگوی کمیسیون بخشی مجلس گفت: همچنین به دلیل قطعی برق مناطق دارای افزایش مصرف بنگاه های فعال در شهرهای صنعتی، هفته ای یک بار از ساعت 11 تا 23 برق آنها قطع می شود. . البته قبل از شروع قطعی برق می توانند از ساعت 5 صبح تا 11 صبح کار کنند.

وی خاطرنشان کرد: در خصوص صنعت فولاد و سایر مواردی که مصرف آنها زیاد و سنگین است تا یک ماه برق آنها صفر می شود و باید در این ماه فعالیت خود را متوقف کنند که طبیعتاً بخش کار تعطیل می شود.

عباسپور گفت: مواردی بود که از سوی دولت و وزارت نیرو برای شرایط تامین برق کشور برنامه ریزی شد. سال گذشته در این موقع از سال چندین بار با قطعی برق خانگی مواجه شدیم. اما امسال اصلا قطعی برق نخواهیم داشت. در بخش کشاورزی نیز به گفته وزیر در هفته 4 ساعت قطعی برق خواهیم داشت که نسبت به سال گذشته کاهش داشته است.

وی درباره مصرف برق بخش اداری نیز توضیح داد: با توجه به حوزه اداری مقرر شد با کاهش ساعات کاری ادارات، مصرف برق در این بخش کاهش یابد. روز کاری را صبح زودتر شروع کنید و بعد از ظهر زودتر به پایان برسانید.

عباسپور در پایان خاطرنشان کرد: وزیر نیرو نیز از خرید برق از همسایگان استقبال می کند. نمایندگان از اقدامات وزارت نیرو و دولت در زمینه تامین برق و فعالیت در این حوزه رضایت داشتند.