امنیت پایدار در منطقه حاکم است


به گزارش ایرنا، سردار سرلشکر محمد باقری روز یکشنبه پس از ورود به سنندج در جمع خبرنگاران اظهار داشت: وضعیت امنیتی هم در کردستان و هم در مرزهای آن به شدت مساعد است و مشکلی نداریم، هم سپاه و هم ارتش فعال هستند. از زمین و هوا، امنیت پایدار در منطقه حاکم است.

وی هدف از این سفر را نافرمانی نظامی، بررسی مسائل نظامی، امنیت منطقه و بویژه مرزهای کردستان و اقدامات نیروهای نظامی با همکاری دولت و کمک رسانی به مردمی، افزود: طی جلسات ماهانه، بررسی عناصر مختلف ستاد را تکمیل کنید. همه چیز در نیروهای مسلح کردستان انجام شده تا بتوانیم تصمیمات لازم را بگیریم.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران افزود: خدا را شاکرم که این فرصت نصیبم شد تا به دیار کردستان بیایم و احترام و سلام خود را به مردم دلسوز این استان اعلام کنم.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران روز یکشنبه از طریق فرودگاه سنندج وارد استان کردستان شد و مورد استقبال نماینده ولی فقیه در استان، استاندار کردستان و فرماندهی نظامی و انتظامی استان قرار گرفت. .

بازدید از نیروهای مسلح، بررسی میدانی امنیت مرزها و فعالیت های نیروهای مسلح از برنامه های سفر دو روزه سردار باقری به کردستان است.

بر اساس سرشماری سال 1394، یک میلیون و 603 هزار نفر در استان کردستان زندگی می کنند و این استان از شمال با استان آذربایجان غربی و بخشی از زنجان، از جنوب با کرمانشاه، از شرق با همدان و از شرق با کشور عراق همسایه است. غرب.

استان کردستان دارای 10 شهرستان، 29 شهر، 31 بخش، 86 دهستان، 1697 شهرستان و 187 شهرستان خالی از سکنه است.