امیدوارم این جام جهانی برای ما متفاوت باشد.


حمید سجادی که صبح امروز به همراه کاروان خبرنگاران و دیگر مقامات به دوحه قطر سفر کرده است، در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: بسیار خوشحالم که نمایندگان رسانه ها نیز در این پرواز حضور دارند، جایی برای همه چیز خوب نیست. . مردم، ورزشکاران و پیشکسوتان. امیدوارم نمایندگان خوبی باشیم و مطالب مورد احترام باشد. برای شما آرزوی موفقیت و عشق به تیم دارم. مراسم افتتاحیه بعدازظهر امروز برگزار می شود و بعد از افتتاحیه روز دوشنبه بازی ایران و انگلیس برگزار می شود و امیدوارم بهترین اتفاق بیفتد. برای تیم آرزو و دعا می کنیم. امیدوارم تمام تلاش های فدراسیون، کادر فنی و تک تک بازیکنان مثمر ثمر باشد و انشاالله کار تیمی خوب و ارزشمندی ارائه شود و همه از عملکرد تیم ملی خوشحال و راضی باشند و بهترین ها نتایجی حاصل خواهد شد تا این جام قهرمانی با سایر جام های جهانی متفاوت باشد و تفاوت آن در ارتقای تیم است.

وی گفت: همانطور که می دانید 6 بار به جام جهانی رفتیم، یک بار قبل از انقلاب و 5 بار بعد از انقلاب. یکی از تمایزات جام جهانی سرعت صعود ما بود، ما سریع ترین ملت آسیا بودیم که صعود کردیم و امسال برای سومین بار متوالی صعود کردیم. بیست و دومین دوره جام جهانی 2022 به گونه ای برنامه ریزی شده است که در طول فصل رقابتی بازیکنان اکثر تیم های شرکت کننده در اختیار باشگاه ها و نقاط مختلف جهان به ویژه اروپا باشند و ایران نیز از این قاعده مستثنی نیست. این قانون، و در بیشتر آنها شامل تیم های باشگاهی از تیم ملی است. دو تیم عربستان و قطر با توجه به اینکه بازیکنان خود را در اختیار داشتند شرایط بهتری داشتند. آنها ماه ها تمرین و اردو را هماهنگ کرده بودند و بازیکنان در اختیار کادر فنی بودند، البته مشکلی نیست، چون بهترین تیم های دنیا از جمله برزیل، اسپانیا و آرژانتین هم بازیکنان خود را در باشگاه های مختلف داشتند.

سجادی تصریح کرد: تیم بزرگی مثل ایران هم این شرایط را داشت. امیدوارم با تلاش کادر فنی اطلاعات دقیقی داشته باشم که کادر فنی تا ساعت 2-3 بامداد بازی های بچه ها را بررسی کردند. از بازی هایی که در باشگاه های مختلف انجام دادند، چون فرصت کمی برای حضور در تیم ملی داشتند، در فیلم ها به طور موثری استفاده کردند. آنالیز کردند و فیلم را دیدند، همه زحمت کشیدند، مخصوصا تاج رئیس فدراسیون فوتبال، نبی دبیر کل فدراسیون هر کاری از دستشان بر می آمد انجام دادند. خدا را شکر تا این لحظه هیچ حادثه یا گزارش خاصی وجود نداشته است، تا این که یکی دو ساعت پیش که به من پیغام رسید ما یک منبع ویژه داریم و همه چیز خوب پیش می رود، امیدوارم این یکی دو روز قبل از مسابقه نیز خوب پیش خواهد رفت

وزیر ورزش خاطرنشان کرد: امیر قطر در این سفر از رئیس جمهور دعوت کرد، اما به دلیل مشغله کاری و مشغله کاری، رئیس جمهور موفق به حضور نشد و طی مکاتباتی که وزارت امور خارجه انجام داد، افتخار می کنم که نماینده هستم. جمهوری اسلامی ایران و از طرف رئیس جمهور به عنوان وزیر ورزش و جوانان کشور به قطر می روم. از زحمات آقای رئیسی و تک تک اعضای دولت برای حمایت از تیم ملی صمیمانه تشکر می کنم. امیدوارم این حمایت ها نتیجه خوبی داشته باشد، ما هم قدردان این همه لطف در کشور هستیم و تقدیم کادر فنی و اعضای تیم ملی برای این همه تلاش و برنامه ریزی که وظیفه ماست و با جان و دل و برای شادی مردم و تیم ملی. پرچم کشور را ساختیم، این نتیجه می دهد. وقتی عملکرد خوبی داشته باشیم و کارها را طبق استانداردهای دنیا و به خصوص جام جهانی انجام دهیم، مردم هم همین انتظار را دارند و مردم از نتایج عملکرد بازیکنان راضی و راضی خواهند بود.

وی در پایان در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا که چه توصیه ای به بازیکنان تیم ملی دارید؟ گفت: بچه های ما همه حرفه ای هستند. آنها تجربه بسیار خوبی دارند و می دانند که می توانند کار بهتری انجام دهند، مطمئنم با هدایت کادر فنی تمام تلاش خود را می کنند و دوباره حماسه خلق می کنند و مردم را خوشحال می کنند. مطمئنم با عملکرد ما در این مسابقات جهانی دیگر اتفاقات و نتایج دیگری رخ خواهد داد، به امید خدا و برای کادر فنی و بازیکنان دعا می کنیم و منتظریم. خیلی دوست ندارم به بچه ها بگویم چه کار کنند چون می دانند هر چه دارند در اخلاص می گذارند، امیدوارم آنچه بیرون می آید اسمش حماسه جدید باشد.