امیدواریم نمایندگان قانع شوند که الان زمان استیضاح نیست


به گزارش ایسنا، سید محمد حسینی نایب رئیس مجلس در حاشیه جلسه دولت در جمع خبرنگاران گفت: دولت سیزدهم بیشترین تعامل را با نمایندگان شخص رئیس جمهور داشت که جلسات متعددی را هم در تهران و هم در سفرهای استانی با نمایندگان داشت. ” همانطور که در مورد سایر وزرا و معاونین آماری که داریم با گذشته قابل مقایسه نیست. مجلس هم به نوبه خود تاکنون تعامل خوبی داشته است، در دوره های قبل تا ده ماه اول حتی گاهی 7 کارت زرد داشتیم، مثلاً در دولت دوازدهم 7 کارت زرد داشتیم و الان این فقط یک کارت زرد است. مورد از 12 سوال فقط یک بار نمایندگان قانع نشدند اما در موارد دیگر مثلا دیروز از وزیر بهداشت سوال داشتیم و سوال کنندگان قانع شدند اما رای گیری نشد. ما همکاری لازم را داریم و انتظار داریم همان رهنمودهایی که مقام معظم رهبری فرموده اند مورد توجه قرار گیرد، مثلاً یکی از مواردی که مطرح شد اولویت لایحه در لایحه است که نمایندگان مجلس هم اعلام کرده اند که چه خواهند کرد. و ما امیدواریم که در انجام همان. یا گفتند ما در اجرا دخالت نمی کنیم و نمایندگان هم گفتند به دستور رهبری عمل می کنیم باید عملیاتی و اجرایی باشد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا این موضوع از سوی نمایندگان در رابطه با وزیر رفاه نیز مطرح شده است، گفت: نمایندگان پیشنهادات خود را مطرح می کنند و گزینه های آنها را با رئیس جمهور در میان می گذاریم اما به هر حال این موضوع با مشورت و بدون دخالت است. . در هر صورت رئیس جمهور باید در نهایت وزیر رفاه، تعاون و کار را تعیین کند که این کار نیز انجام خواهد شد.

سید محمد حسینی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آقای هندوزی گفته بود قبل از تصویب علنی لایحه مالیات مشاغل مسکن با مجلس تعامل داشته است، گفت: این موضوع در چه مرحله ای است؟ ? و جزییات خاص را خود آقای خاندوزی اعلام می کنند، اما هر لایحه ای که در دولت تصویب شود که با همکاری نمایندگان تصویب می شود، پیگیری می کنیم و همانطور که اشاره کردم اصل باید در لایحه و طرح های مختلف باشد که باید کار کارشناسی انجام شود.

معاون پارلمانی رئیس جمهور ادامه داد: امیدواریم انشالله هم لوایحی که از دولت قبل به جا مانده و هم لوایحی که اکنون تقدیم مجلس می کنیم اولویت داشته باشد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه تعدادی از نمایندگان در خصوص استیضاح وزیر صمت امضای خود را پس گرفتند، گفت: بله، 36 نام در برگه رای دیروز به ما آمده بود. طرفین امضای خود را پس گرفتند اما روز دوشنبه پس از اینکه اعلام شد موضوع استیضاح را به کمیسیون صنعتی ارجاع داده ایم، حدود 14 امضا داده شد. طبق خبری که الان دارم از 36 نفری که دیروز امضا کردند، 20 نفر دیروز رفتند یعنی با توضیحاتی که به آنها داده شد ابهامات آنها برطرف شد و امیدواریم کمیسیون صنعتی با بقیه نمایندگان تماس بگیرد. تا اول هفته آینده مطمئن شوند الان وقت استیضاح نیست، وزرا الان سخت کار می کنند و قابل مقایسه با گذشته نیستند و شرایط کشور به گونه ای نیست که به نوعی تلقی شود. تقابل البته ما این را حق نمایندگان می دانیم تاکید بر کار مشترک سه قوه است انتظار داریم به دلایلی که قابل چشم پوشی است استیضاح در مجلس صورت نگیرد.