امیر عبداللهیان به کویت می رود


به گزارش ایسنا، در پی اعلام وزیر امور خارجه ایران مبنی بر تعیین سفیر جدید کویت در تهران، سفیر ایران اعلام کرد که تهران با تعیین سفیر کویت موافقت کرده و سفیر جدید کویت در تهران به تهران سفر خواهد کرد. آینده نزدیک. چندین روز.

محمد ایرانی سفیر جمهوری اسلامی ایران در کویت در گفت و گو با روزنامه الرای گفت: بازگشت بدر عبدالله المنیح به عنوان سفیر کویت در ایران طبیعی است زیرا روابط دوجانبه بین دو کشور به ویژه قوی است. در سطح سیاسی بین مقامات ایران و کویت».

سفیر ایران تاکید کرد: روابط وزرای امور خارجه ایران و کویت خوب است و علاوه بر این روابط دو کشور نیز تاریخی است و انتظار می رود روابط دو کشور بهتر و گسترده تر باشد.

ایرانی گفت: حضور سفیر کویت در ایران فرصت بسیار خوبی برای گسترش سریع روابط دوجانبه در همه زمینه ها و به نفع دو کشور است. امیدواریم این یک شروع فرخنده باشد، ایران با تعیین سفیر کویت به مدت بیش از یک ماه موافقت کرده است و تهران آماده استقبال از وی به محض ورود و تقدیم استوارنامه است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به زودی و احتمالا ظرف چند هفته آینده به منظور رایزنی و رایزنی در خصوص روابط دوجانبه و توسعه منطقه به کویت سفر خواهد کرد.

سفیر ایران همچنین تاکید کرد که پس از سفر علی سلاجه معاون رئیس جمهور ایران به کویت، قرار است به زودی برخی از مقامات کویتی به تهران سفر کنند و ایران آماده ارائه تجربیات و نتایج تحقیقات خود در زمینه گرد و غبار و طوفان گرد و غبار است.کشورهای همسایه به ویژه کویت، تفاهم نامه ای در مورد طوفان های شن و گرد و غبار با کویت امضا کرده اند.