انتقاد وزیر کشور از عملکرد ضعیف نمایندگان غربی در مبارزه با مواد مخدر


به گزارش ایسنا، احمد وحیدی یکشنبه در مراسم روز جهانی مبارزه با مواد مخدر که به میزبانی ستاد مبارزه با مواد مخدر ایران برگزار شد، افزود: گسترش مواد مخدر نتیجه فرهنگ منحط است و امروز کشورهای غربی اولین پاسخگو هستند. در این حوادث

وزیر کشور با بیان اینکه مبارزه با مواد مخدر توسط کشورهای غربی اسمی است و هیچ گونه فعالیت و جدیتی ندارد، ادامه داد: از نماینده سازمان ملل که نقش و کارکرد مثبتی داشت، اما از کشورهایی که باعث این وضعیت می شوند تشکر می کنم. “، بدون جدیت.

وحیدی با تاکید بر اینکه اقتصاد افغانستان با تهاجم غرب نابود شده است، گفت: مقصر اصلی در شرایط کنونی افغانستان کشورهایی هستند که اقتصاد کشور را نابود کرده اند و به جای فعال سازی صنعت، معادن و کشاورزی، بمب می آورند. سوء قصد و قتل

وی خاطرنشان کرد: در این شرایط به جای اینکه بهترین معادن و صنایع کشاورزی افغانستان را درگیر کنند، متاسفانه به اقتصاد مواد مخدر روی آوردند. بر این اساس، موضوع اصلی کشت مواد مخدر است و باید کشت جایگزین را در افغانستان انجام دهند.

وزیر کشور تاکید کرد: چرا این کار را نمی کنند و چرا کشورهای غربی جلوی پول مردم افغانستان را گرفته اند؟ واحدی در ادامه سخنان خود گفت: یکی دیگر از مراحل مهم در داروهای امروزی تولید داروهای صنعتی است و این تولید در آزمایشگاه است. و صاحبان مواد مخدر با قاچاقچیان مواد مخدر متفاوت هستند، اقتصاد مواد مخدر در بانک های بین المللی چرخه ای است.» و بانک های بزرگ جهانی و کنترل نشده هستند. چرا این کار انجام نمی شود؟ رئیس شورای امنیت کشور افزود: یکی از راه های بحث قاچاق، کنترل جریان پول های کثیف است. بانک هایی که مدعی سلامت هستند به قراردادها و سازوکارهای مالی توجهی ندارند.

وحیدی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از ابعاد مهم اقتصاد مواد مخدر، عرضه است. امروز تنها جمهوری اسلامی ایران با عرضه و جابجایی این مواد دست ساز مخالف است و متاسفانه شاهد فضای منفی در رسانه های بین المللی نسبت به اقدام انسان دوستانه جمهوری اسلامی ایران هستیم. گسترش مصرف مواد مخدر بخشی از سرویس های اطلاعاتی، کشورهای غربی و سیاستمدارانی است که در این زمینه فعالیت می کنند، گفت: جمهوری اسلامی ایران هزینه های زیادی در مبارزه با قاچاق مواد مخدر پرداخت کرده است و بر اساس آخرین آمار 11 مورد درصد تولید ناخالص داخلی در مبارزه با قاچاق مواد مخدر نقش دارد.

وزیر کشور با یادآوری 3850 شهید و 12 هزار جانباز جمهوری اسلامی در مبارزه با مواد مخدر گفت: این نشان دهنده تلاش شبانه روزی جمهوری اسلامی ایران و جدیت در مبارزه با قاچاق مواد مخدر است اما در بازگشت، کمک ارائه می شود. «خیلی کوچک و محدود است.

ضرورت جوان‌سازی و حضور پررنگ‌تر اجتماعی در مبارزه با مواد مخدر از دیگر موضوعاتی بود که وزیر کشور به آن اشاره کرد و گفت: اعتیاد به مواد مخدر ریشه و منشأ بسیاری از آسیب‌های اجتماعی از جمله سرقت، طلاق و حتی خودکشی است. بنابراین باید به بهترین شکل ممکن انجام شود.» برای ورود به عرصه های مردمی و اجتماعی در این حوزه.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، در مراسمی با حضور رئیس جمهور، برخی وزرا، سفرا و نمایندگان خارجی، فعالان مدنی و هنرمندان، بخشی از مواد مخدر صنعتی کشف شده در سیستان و بلوچستان با دستور وزیر کشور معدوم شد. امور داخلی .