انواع آکنه (معرفی بصری و درمان هر نوع)


مهم نیست که چگونه از پوست خود مراقبت می کنیم ، باز هم می توانیم جوش و جوش هایی را تجربه کنیم که اغلب از کنترل خارج می شوند. تقریباً 9.4 درصد از جمعیت جهان از این جوش و آکنه رنج می برند ، که شایع ترین مشکل پوستی است و کودکان ، نوجوانان و جوانان را درگیر می کند.

آکنه و جوش ها انواع و دسته های مختلفی دارند و از خفیف تا معمولی و شدید طبقه بندی می شوند. درمان آنها نیز بستگی به شدت آن دارد. با دیگری فرق دارد. در این قسمت از سایت ما در مورد انواع مختلف آکنه ، علت آنها و گزینه های درمانی مختلف و در دسترس با شما صحبت می کنیم تا بتوانید ظاهر آنها را کنترل کنید.

انواع آکنه

انواع مختلفی از آکنه وجود دارد. نوع جوش هایی که با آنها سر و کار دارید ممکن است نشان دهد که آیا جوش شما خفیف ، طبیعی یا شدید است. انواع مختلف آکنه شامل موارد زیر است:

1. کومدون

این جوش ها ؛ جوش های سیاه و سفید وجود دارد که روی پوست شما باز یا بسته می شوند و دو سخت ترین و پایدارترین جوش هستند. حضور آنها مطمئناً آزاردهنده است. جوش های سر سیاه زمانی ایجاد می شوند که فولیکول های مو و غدد چربی در منافذ پوست توسط چربی مسدود می شوند.
جوش های سر سیاه باز هستند و رنگدانه ملانین وارد آنها می شود ، با اکسیژن ترکیب شده و ظاهر تیره ایجاد می کند و برخلاف تصور رایج ، آنها از خاک و کثیفی تشکیل نمی شوند.

جوش سر سفید نتیجه انسداد منافذ با چربی و سلول های پوست است. اینها جوش های بسته ای هستند که با اکسیژن واکنش می دهند و روی جوش ها سفید یا زرد باقی می مانند. این جوش ها نوعی آکنه خفیف هستند و فقط تعداد کمی از آنها روی صورت ظاهر می شوند.

2-نامه

این جوش ها پر از ترشحات هستند. مرکز داخلی آنها سفید یا زرد است و معمولاً یک نوع آکنه التهابی هستند. اگر با این جوش ها در صورت خود مواجه شده اید ، بدانید که با انواع معمول جوش ها از نظر شدت مواجه شده اید و تعداد آنها معمولاً قابل توجه است.

3-پاپیلا

این جوش ها ، مانند مورد قبلی ، نتیجه التهاب آکنه هستند. بر خلاف جوش ها ، هیچ رازی در داخل آنها وجود ندارد و آنها یک جوش ساده هستند ، اما بسیار بد می شکنند و پس از پارگی تکثیر و پخش می شوند و از انواع رایج جوش و جوش محسوب می شوند.

4. کیست


کیست ها نوعی شدید از آکنه هستند. این برآمدگی ها در نتیجه تجمع پاپول ها ایجاد می شود و در اثر تجمع بیش از حد چربی ، سلول های مرده پوست و باکتری ها ایجاد می شود که باعث التهاب می شود.
این التهاب به عمق پوست نفوذ کرده و کیسه های پر از ترشحات ایجاد می کند. ترشحات باعث می شود کیست ها در لمس نرم به نظر برسند ، اما باید به خاطر داشت که کیست ها بسیار دردناک هستند و می توانند زخم ایجاد کنند.

5. گره ها

این جوش ها زمانی رخ می دهند که سلول های مرده پوست ، روغن ها و باکتری ها به عمق پوست نفوذ کرده و باعث التهاب می شوند. انواع شدید آکنه و جوش در لمس دردناک و تحریک کننده هستند و هیچ ترشحی در داخل آن وجود ندارد. اینها انواع شدید آکنه هستند که می توانند در طول بهبودی به زخم تبدیل شوند.

نحوه استفاده از سرکه سیب برای آکنه (5 روش موثر)

شدت آکنه

متخصص پوست می تواند چندین نوع آکنه را تشخیص داده و درمان کند. آکنه ها به انواع غیر التهابی ، التهابی و ترکیبی طبقه بندی می شوند و پزشک باید بسته به شدت مرحله و درجه آکنه را از 1 تا 4 تعیین کند.

نور می جوشد جوش های خفیف معمولاً جوش های التهابی نیستند و خاصیت کومدون دارند. جوش های متوسط ​​معمولاً با چند جوش کوچک ظاهر می شوند.

جوش های معمولی افرادی که جوش های معمولی دارند از نظر شدت جوش های بیشتری را تجربه می کنند و معمولاً التهاب را مشاهده می کنند.

جوش قوی جوش های شدید شامل انواع پاپول ها ، جوش ها و ندول ها هستند که دردناک هستند و می توانند زخم ایجاد کنند.

چگونه آکنه را درمان کنیم؟

در صورت داشتن چند جوش یا کیست و ندول روی صورت خود و حتی ممکن است آنها را در پشت و شانه خود احساس کنید ، نگران نباشید.

اولین قدم در درمان آکنه ، تعیین نوع آکنه ای است که با آن روبرو هستید و آیا التهابی است یا خیر. سپس از روش های زیر استفاده کنید.

1. رتینوئیدهای موضعی

یکی از موثرترین درمان ها برای آکنه خفیف یا معمولی ، استفاده از رتینوئیدهای موضعی است که می تواند برای جوش های سر سفید ، آکنه ، جوش ها و پاپول ها مثر باشد. رتینوئیدها از نفوذ چربی اضافی به داخل منافذ پوست جلوگیری می کنند ، جوش ها و آکنه را پاک می کنند و دارای خواص ضد التهابی هستند که به شکل کرم ، ژل یا فوم موجود است. نمونه ای از چنین کرم هایی در اینجا آورده شده است

2. آزلائیک اسید

این ترکیب با التهاب مبارزه می کند ، دارای خواص ضد التهابی است که دارای خواص ضد میکروبی نیز می باشد. این نه تنها آکنه را متوقف می کند ، بلکه در مبارزه با باکتری های ایجاد کننده آکنه و ایجاد التهاب نیز مثر است.

آزلائیک اسید برای درمان زخم پس از جوشکاری عالی است و خاصیت روشن کنندگی دارد. اگر پوست حساس و آکنه روی پوست دارید ، هنگام استفاده از این محصول بسیار مراقب باشید ، زیرا می تواند باعث قرمزی ، سوزش و حساسیت شود. نمونه ای از این پمادهای گران قیمت در اینجا آمده است

3. آنتی بیوتیک

آنتی بیوتیک های موضعی (مانند یک مبل سه نفره) یا آنتی بیوتیک های خوراکی (مانند داکسی سایکلین) انواع مختلفی از درمان ها هستند که می توانند جوش التهابی را بهبود بخشند. زمانی استفاده می شود که درمان موضعی نتواند این بیماری را درمان کند. این آنتی بیوتیک ها دارای خواص ضد التهابی قوی هستند که آکنه را از بین می برد. آنتی بیوتیک ها با آکنه و جوش ها مبارزه می کنند. البته باید مراقب باشید که در مصرف آن زیاده روی نکنید. محدود کردن آنتی بیوتیک ها در طول زمان و با تجویز پزشک یکی از بهترین راه ها برای مقابله با آن است.

4. پیشگیری از بارداری خوراکی

قرص های ضد بارداری نه تنها برای جلوگیری از بارداری مفید هستند ، بلکه برای درمان آکنه و جوش نیز مفید هستند و می توانند اشکال شدید را بهبود بخشند زیرا حاوی استروژن هستند که با آندروژن های ایجاد کننده آکنه مبارزه می کند و یک دارو است. این ماده ضد حساسیت است که آکنه را کنترل می کند.

5. لایه برداری شیمیایی یا نور درمانی

لایه برداری شیمیایی مصنوعی یکی دیگر از درمان های توصیه شده برای آکنه است که حاوی اسید سالیسیلیک و اسید تری کلرواستیک است که از ایجاد کومدون جلوگیری می کند. LED قرمز یا آبی در نور درمانی در این دوره همچنین می تواند یکی از موثرترین روش ها برای درمان آکنه التهابی باشد.

حتما بخوانید: علت آکنه چیست؟ 7 درمان خانگی مثر

درمان جایگزین برای آکنه

برای درمان های جایگزین ، می توانید از جوش های کیستیک تخلیه کننده استفاده کنید که توسط یک متخصص پوست مجرب انجام می شود. همچنین تغذیه سالم ، تزریق کورتیکواستروئید برای آکنه های دردناک مناسب است. کرم های آکنه و کرم های آکنه که توسط پزشک تجویز شده است می تواند یک روش مثر باشد.

منبع 1 منبع 2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *