اهمیت افزایش وزن مناسب در زنان باردار مبتلا به اضافه وزن و چاقی


زنان باردار باردار و دارای اضافه وزن در دوران بارداری و زایمان با مشکلات زیادی مانند دیابت ، فشار خون بالا و زایمان زودرس روبرو می شوند. افزایش وزن در دوران بارداری یکی از مشکلاتی است که باعث اضافه وزن زنان باردار می شود. اگرچه زنان باردار دارای اضافه وزن برای مادر و جنین خطری محسوب می شوند. اما بارداری زمان مناسبی برای کاهش وزن نیست و این زنان نیز باید مقداری وزن اضافه کنند. توصیه می شود از رژیم غذایی مناسب برای زنان دارای اضافه وزن و چاق استفاده کنید. زیرا در این دوره نباید رژیم غذایی خود را برای کاهش وزن رعایت کنند. بنابراین ، تأکید بر انتخاب محصولات با کیفیت و ارزش غذایی مطلوب و پرهیز از غذاهای پرکالری است. برای ارائه توصیه های غذایی برای زنان باردار دارای اضافه وزن و چاق ، باید به منابع غذایی موجود خانواده ، عادات و رفتار تغذیه ای آنها و شیوه زندگی آنها توجه کرد.

زنان باردار در هر شرایطی (لاغر ، معمولی ، دارای اضافه وزن یا چاق) باید با توجه به شرایط خود وزن اضافه کنند. بنابراین ، استفاده از رژیم غذایی محدود برای کاهش وزن برای زنان باردار چاق توصیه نمی شود و باید با توصیه های مناسب برای تغذیه ، میزان کالری دریافتی و در نهایت وزن آنها تحت نظر قرار گیرند. زنان باردار چاق نیز باید وزن دلخواه خود را افزایش دهند.

برخی از دلایل اصلی افزایش وزن بیش از حد عبارتند از:

  • عادات و رفتارهای غذایی نادرست ، از جمله مصرف زیاد غذاهای نشاسته ای (نان ، برنج ، ماکارونی) ، غذاهای چرب و سرخ شده ، چیپس ، سیب زمینی سرخ شده ، فست فود ، نوشیدنی های شیرین (ک. لاخا ، آب میوه های صنعتی) ، که حاوی مقدار زیادی شکر است. ) ، شیرینی و شکلات
  • کم تحرک و بدون ورزش
  • تورم و احتباس مایعات یا در موارد پره اکلامپسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *