اولین آمریکایی که واکسن کووید دریافت کرد ، به تازگی یک تقویت کننده دریافت کرده است. در اینجا نحوه دریافت یکی وجود دارد.


دسامبر گذشته ، پرستار ساندرا لیندسی اولین نیویورکی و آمریکایی بود که دوز واکسن Covid-19 را در یک آزمایش بالینی دریافت کرد. در حدود 300 روز ، او به 216 میلیون نفر در ایالات متحده در مبارزه خود با اپیدمی می پیوندد.

او به عنوان مدیر پرستاری مراقبت های ویژه در مرکز پزشکی یهودیان لورت آیلند هورث هلث هلث ، پیشگام هر رشد کووید ، از جمله رشد اخیر الهام گرفته از نوع دلتا بوده است.

و روز چهارشنبه ، لیندسی – که دارای مدرک دکترا است – و دو دریافت کننده اولیه واکسن دیگر ، تزریق تقویت کننده خود را انجام دادند.

دکتر می گوید: “من احساس فوق العاده ای دارم. من جلو و بیرون هستم. همانطور که به دو عکس اول پاسخ دادم.” گفت لیندسی.

در حال حاضر ، مردم در سراسر کشور در حال دریافت واکسن مکمل واکسن Pfizer-Biontech هستند ، تنها تزریقی که واجد شرایط دوز سوم است. جانسون و جانسون و دریافت کنندگان واکسن مدرن باید فعلا منتظر بمانند.

این یکی از دستورالعمل های زیادی است که نیویورکی ها باید قبل از رفتن به داروخانه برای انجام تزریق اضافی بدانند. در اینجا چند مورد دیگر وجود دارد.

چرا به تقویت کننده نیاز دارم؟

واکسن های کووید برای جلوگیری از بیماری های جدی ، بستری شدن در بیمارستان و مرگ بسیار عالی هستند. و همچنین خطر ابتلا به عفونت را کاهش می دهند. (یادآوری: واکسن های فایزر و مدرن در ابتدا مجاز به دو بار تزریق بودند ، در حالی که جانسون و جانسون یک دوز ارائه کردند.)

اما مطالعات نشان می دهد که ایمنی واکسن Pfizer – در برابر عفونت و بستری شدن در بیمارستان – ممکن است با گذشت زمان کاهش یابد. با وجود واکسن MRNA ، به نظر می رسد عکس های مدرن در حال حاضر بهتر از داروی Pfizer هستند.

دکتر سلین گوندار ، متخصص بیماریهای عفونی و اپیدمیولوژیست در دانشگاه نیویورک و بیمارستان بلوو ، امروز جمعه به ساینس گفت: به

به نظر می رسد ضعف در افراد مسن ، افراد دارای نقص ایمنی و کارکنان مراقبت های بهداشتی شایع تر است.

کارگران خط مقدم نیز با کاهش اثر واکسن در برابر شش ماه ابتلا به این ویروس روبرو هستند.

نوع دلتا عامل کاهش بهره وری است ، اگرچه ممکن است به دلیل بازگشایی اقتصاد و افزایش مواجهه روزانه باشد.

“ما نگران افزایش احتمالی در زمستان هستیم. من و پرستاران خسته ایم. “دکتر لیندسی گفت. ما از این که چند نفر را از دست داده ایم ناراحت هستیم. آنها دوستان ما ، همسایگان ما ، متحدان ما ، آمریکایی ها هستند. ”

با کاهش طبیعی همدلی در طول زمان ، این بدان معناست که برخی از ما می توانیم از هیجان استفاده کنیم.

خوب ، پس چه کسی به تقویت کننده نیاز دارد؟

در حال حاضر ، مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ، تزریق واکسن تقویت کننده وضعیت سلامتی را برای افراد بالای 65 سال ، افراد بالای 50 سال که در معرض بیماری جدی و امکانات مراقبت طولانی مدت هستند ، توصیه می کند.

افراد جوان با برخی شرایط قبلی نیز واجد شرایط هستند ، اگرچه اصطلاح رسمی CDC این است که افراد این گروه ها باید بر اساس تماس شخصی خود و خطر بیماری جدی تصمیم گیری کنند.

دکتر دیوید بوخولز ، متخصص مراقبت های اولیه در دانشگاه کلمبیا می گوید: “این گروه علامت سوال است.” “اما اگر سوالی دارید ، می توانید با ارائه دهنده مراقبت های اولیه خود صحبت کنید.”

کارگران خط مقدم در شرایط پرخطر-مانند زندانها ، مدارس و بیمارستانها-و افرادی که در محیطهای مشابه زندگی می کنند نیز واجد شرایط اخطار مشابه هستند.

چه زمانی تقویت کننده ها برای تزریق مجدد آماده می شوند؟

جانسون و جانسون و دریافت کنندگان واکسن مدرن در حال حاضر تنگ هستند ، حتی اگر واجد شرایط باشند. CDC می گوید به محض دریافت آژانس های فدرال اطلاعات مورد نیاز ، راهنمایی هایی در مورد تقویت کننده ها برای گروه به اشتراک می گذارد.

جانسون اند جانسون اوایل هفته جاری اعلام کرد که در حال به اشتراک گذاشتن این اطلاعات با سازمان غذا و دارو است. شرکت مستقر در نیوجرسی اعلام کرد که متوجه شده است که واکسن دوم می تواند اثر واکسن خود را از 79 درصد به بیش از 90 درصد برساند و آن را با رقبای رسمی خود سازگار کند.

کمیته مشورتی FDA قرار است در 14 و 15 اکتبر برای بررسی عکس های تقویت کننده برای Moderna و Johnson & Johnson دیدار کند. در حال حاضر ، مشخص نیست که آیا گیرندگان Pfizer مجاز به گرفتن عکس های تقویت کننده از مارک دیگر هستند یا برعکس – اما سازمان های ملی بهداشت در حال تحقیق هستند.

دکتر گوندار به Science Friday گفت: “NIH در حال حاضر در حال مطالعه هر ترکیب احتمالی Pfizer ، Modern و J&J است تا ببیند کدام را اول و کدام را به عنوان تقویت کننده دریافت می کنید. کدام ترکیب بهتر است؟” “ما باید تا اواسط اکتبر اطلاعاتی در مورد همه ترکیبات و قوانین بازی داشته باشیم.”

با وجود این ، این افراد هنوز از مزایای اولین دوره کامل واکسیناسیون خود استفاده می کنند.

وی گفت: “اثربخشی واکسن ها همچنان بالاست.” مردم باید حتی بدون تقویت کننده احساس امنیت کنند. “

فرض کنید من واجد شرایط هستم. چه زمانی باید تقویت کننده دریافت کنم؟

اگر از دومین عکسبرداری Pfizer خود شش ماه یا بیشتر می گذرد ، طبق CDC ، خوب است. به خاطر سادگی ، دکتر

یک استثنا این است که هنگام دریافت دوز اول خود دچار نقص ایمنی شده اید – به دلایلی مانند شیمی درمانی یا داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی. در این صورت ، شما واجد شرایط دریافت دوز اضافی تزریق کووید 28 روز پس از تزریق دوم هستید. این از نظر فنی تقویت کننده نیست – به عنوان مکمل افراد دارای نقص ایمنی برابر با بقیه افراد واکسیناسیون.

همچنین ایده خوبی است که بلافاصله با واکسن آنفولانزا از تقویت کننده خود استفاده کنید.

خوب ، من واجد شرایط هستم شش ماه می گذرد. آیا باید برای یک عکس به مرکز جاویتس برگردم یا نه؟

برخی از سایتهای واکسیناسیون عمومی نیویورک ، از جمله مرکز جاویتس ، تعطیل شده و برخی دیگر کاهش یافته است. بنابراین بهترین گزینه داروخانه محلی شما ، پزشک مراقبت های اولیه شما یا کلینیک جامعه است. شهر نیویورک ، ایالت ها و دولت های فدرال همگی ابزارهای تحقیقاتی واکسن را ارائه می دهند که به شما امکان می دهد تولید کننده را فیلتر کنید ، بنابراین می توانید مطمئن شوید که از سایت واکسن Pfizer دیدن می کنید. این شهر همچنین دارای یک شیدلر آنلاین راحت آنلاین است ، که در آن می توانید برای ملاقات در یکی از مراکز واکسیناسیون شهر ثبت نام کنید.

این شهر حمل و نقل رایگان برای بازدید از واکسن معلولان و افراد مسن در نیویورک را ارائه می دهد. می توانید با شماره گیری 877-VAX-4NYC (879-829-4692) سواری خود را ترتیب دهید. کووید -19 و واکسن یاب آنفلوآنزا به کاربران اجازه می دهد تا سایتهای واکسیناسیون قابل دسترس را انتخاب کنند. و می توانید با مراجعه حضوری به صورت آنلاین یا تماس با خط تلفن بالا در خانه ، برای تعیین وقت واکسن در خانه خود ثبت نام کنید.

در همین حال ، ساکنان نیوجرسی می توانند از برنامه ملاقات واکسیناسیون ایالت خود استفاده کنند یا با شماره تلفن 1-855-568-0545 1-85 تماس بگیرند تا یک واکسن تقویتی انجام دهند.

از نظر عوارض جانبی چه انتظاری می توان داشت؟

شاید درباره آنچه بعد از دوز دوم Pfizer خود تجربه کرده اید ، دکتر. بوکولز می گوید. بعد از ضربه دوم و شوت تقویت کننده ، درد در بازو و کمی خستگی وجود داشت. دکتر. لیندسی همچنین برخی از درد را در محل تزریق گزارش کرد.

من هنوز به اطلاعات بیشتری نیاز دارم.

وزارت بهداشت ایالت نیویورک یک صفحه وب تقویت کننده کامل با اطلاعات و منابع زیادی در مورد عکس های بعدی ایجاد کرده است. CDC همچنین در مورد واجد شرایط بودن جزئیات بیشتری ارائه می دهد و اسلایدها و صورتجلسات کمیته مشورتی آن در مورد اقدامات ایمن سازی به صورت آنلاین در دسترس است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *