اوکراین روابط خود را با سوریه قطع کرد


به گزارش مهر به نقل از روسیا الیوم، رئیس جمهور اوکراین از قطع تمامی روابط این کشور با سوریه خبر داد.

بر اساس این گزارش، ولودیمیر زلنسکی اعلام کرد که کیف پس از به رسمیت شناختن استقلال جمهوری‌های دونتسک و لوگانسک در شرق اوکراین از سوی دمشق، تمامی روابط خود را با سوریه قطع کرده است.

زلنسکی با این استدلال که در مواجهه با افزایش فشار بر تحریم‌ها علیه سوریه، دیگر رابطه‌ای با سوریه وجود نخواهد داشت، در این صورت گفت.

لازم به ذکر است که وزارت امور خارجه سوریه پیش از این با صدور بیانیه ای مبنی بر تصمیم دمشق برای به رسمیت شناختن استقلال لوگانسک و دونتسک خبر داده بود.

وزارت خارجه سوریه در بیانیه ای اعلام کرد: بر اساس اراده و تمایل مشترک برای بهبود روابط در همه زمینه ها، جمهوری عربی سوریه تصمیم گرفته است استقلال و حاکمیت جمهوری های لوهانسک و دونتسک را به رسمیت بشناسد.

پیش از این فیصل المقداد وزیر امور خارجه سوریه در کنفرانسی با والدین در مسکو گفته بود که سوریه از تصمیم ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه برای به رسمیت شناختن استقلال دونتسک و لوهانسک حمایت می کند، کاری که او اکنون علیه روسیه انجام می دهد، مشابه کاری است که در دوران انجام داد. جنگ تروریستی علیه سوریه

اخیرا مقامات سوری اعلام کردند که بشار اسد رئیس جمهور سوریه با فرمان خود رسماً به مقامات مربوطه دستور داد تا روند شناسایی لوگانسک و دونتسک را آغاز کنند.