اگر ایمنی خودرو تایید نشود، آن را شماره گذاری نمی کنیم


به گزارش ایسنا، سردار هادیان فر در حاشیه اولین نشست هم اندیشی مرکز ملی مدیریت و کاهش سوانح جاده ای اظهار کرد: تصادفات یکی از معضلات بزرگ کشور است و متاسفانه سالانه بالغ بر 17 هزار کشته و 300 هزار مجروح داریم. علاوه بر خسارت مادی به خانواده ها، آسیب های معنوی نیز وارد می شود و 20 درصد مجروحان دچار قطع نخاع می شوند.

وی با بیان اینکه ایران تجربه خوبی در زمینه ترافیک دارد، گفت: به تعبیری همه ساکنان کشور کاربر ترافیک هستند. از سال 85 توانستیم تعداد فوتی ها را از 28 هزار نفر به 16 هزار نفر برسانیم، می توان گفت هرجا اراده دولت برای کاهش تصادفات را دیدیم، حتما شاهد کاهش تصادفات بودیم. اکنون به عنوان یک برنامه اولویت دار، دولت باید نسبت به کاهش آمار تصادفات اقدام کند.

رئیس پلیس راهور فراها با تاکید بر اینکه 32 خودرو در کاهش تصادفات نقش اساسی دارند، گفت: برخی از این خودروها توجهی ندارند و حتی نمی دانند که چنین وظایفی دارند. هفت دستگاه از جمله ما در تصادفات نقش مستقیم دارند و فکر می کنم با برگزاری چنین جلساتی و استفاده از موارد موفقی که در سایر نقاط دنیا رخ داده است، شاهد کاهش تصادفات رانندگی خواهیم بود و شاهد تاثیرگذاری خواهیم بود. برای از بین بردن آنها برنامه ریزی کنید. نوروز 1402. امیدواریم با حمایت دولت برنامه موثری داشته باشیم.

هادیان فر با بیان اینکه نزدیک به 51 درصد از جانباختگان بر اثر تصادف اولیه جان خود را از دست می دهند، گفت: 49 درصد نیز پس از تصادف جان خود را از دست می دهند. به همین دلیل نقش دستگاه های انجام اقدامات پیشگیرانه اجتناب ناپذیر است. با توجه به آنچه که من دیدم نقش هلال احمر در نجات و انتقال افراد باقی مانده در خودرو بسیار موثر است. هرچه دولت از هفت دستگاه اصلی برای حوادث جدی تر حمایت کند، خسارت کمتری خواهد داشت.

وی گفت: فکر می کنم امتیاز هلال احمر 20 باشد. چون درمان به موقع دارند. در برخی مواقع، معایبی برای آنها وجود دارد، اگر تجهیزات امداد و نجات اضطراری و هلیکوپترها را افزایش دهید، اگر توزیع بر اساس نقاط اورژانسی باشد، می توانید 50 درصد از مرگ و میرهای تصادفی و سپس بخش بیمارستان را کاهش دهید.

هادیانفر تصریح کرد: برای ارتقا و ایمنی خودروها به طور جدی به دنبال کیفیت خودرو هستیم و این تنها خواسته پلیس نیست.

وی افزود: این حکومت مردمی است و می خواهد برای مردم اقدام کند. چیزی که ما می گوییم و بعد شماره ماشین نقص قانونی است. لطفا این بند از قانون را اصلاح کنید. همچنین در حال حاضر از شخص رئیس جمهور مجوز داریم، اگر امنیتی تایید نشود شماره نمی گیریم.