اگر سندی مبنی بر استفاده از پهپادهای ایرانی در جنگ اوکراین وجود دارد، ارائه دهید


وزیر امور خارجه دولت سیزدهم در خصوص ادعای استفاده از پهپادهای ایرانی در جنگ اوکراین گفت: ما به شدت با جنگ و تسلیح هر یک از طرفین جنگ مخالف هستیم و هستیم و به مقامات اوکراینی اعلام کردیم. اگر سندی مبنی بر استفاده از پهپادهای ایرانی وجود دارد ارائه دهید.

به گزارش خبرگزاری مهر، در گفت و گوی تلفنی حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان با کاردان گرلیچ رادمن وزیر امور خارجه و اروپا کرواسی، طرفین در خصوص روابط دوجانبه، منطقه ای و بین المللی بحث و تبادل نظر کردند و تاکید کردند. اهمیت تعمیق همکاری

در این گفت‌وگوی تلفنی، طرفین ضمن بررسی وضعیت کنونی روابط دوجانبه، بر توسعه و تقویت آنها تاکید کردند.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به اتفاقات اخیر اوکراین و اظهارات برخی مقامات این کشور مبنی بر استفاده از پهپادهای ایرانی که سال ها پیش به روسیه تحویل داده شده، در جنگ با اوکراین استفاده شده است، گفت: قاطعانه مسلح شده و در حال تسلیح هستیم. هر یک از طرفین جنگ و ما از مقامات اوکراینی خواستیم سندی در مورد استفاده از پهپادهای ایرانی در جنگ اوکراین ارائه دهند.

رئیس دیپلماسی کشورمان خاطرنشان کرد: البته ما سال‌ها در حوزه دفاعی با روسیه همکاری کرده‌ایم، اما از جنگ با اوکراین حمایت نکردیم و هیچ سلاح ایرانی برای روسیه در اختیار روسیه قرار ندادیم تا در جنگ علیه او استفاده کند. اوکراین.

وزیر امور خارجه کشورمان در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به اقدام نادرست اخیر هیات وزیران اتحادیه اروپا در قبال ایران بر اساس مجموعه ای از اطلاعات نادرست، گفت: من قبلاً به آقای دکتر هشدار داده بودم. بورل و همکارانش در این باره من اکنون در حال بررسی پاسخی متناسب و متناسب با این اقدام اتحادیه اروپا هستم.

وزیر امور خارجه کرواسی نیز در این گفتگوی تلفنی بر روابط خوب حاکم بر روابط دو کشور تاکید و حمایت کرواسی از احیای برجام را اعلام کرد.

انتهای پیام