اگر واقعاً نمی توانید منتظر بمانید ، چگونه موهای خود را افزایش دهید


این اتفاق افتاد – بدترین کابوس موهای شما به واقعیت تبدیل شد. پس از گذشت سالها صبر و حوصله برای رسیدن به طول موهای دلخواه ، یک پایان بد برای شما به ارمغان آورده است زیاد قفل های کوتاه تر از آنچه پیش از جلسه پیش بینی می کردید. یا شاید یک رویداد مهم در انتظار شما باشد ، و * هنوز * به آن اندازه ای که امیدوار بودید برسید به چنین ظاهری شایسته Pinterest نرسیده است. شما باید بدانید که چگونه موهای خود را سریعتر رشد دهید ، و اکنون به آن احتیاج دارید.

اما قبل از وحشت کامل ، این یک خبر خوب است: چند مرحله ساده وجود دارد که به سرعت رشد موها کمک می کند. نکته ، نکته: حتی می توانید برخی از محصولات رشد مو را در یخچال خود پیدا کنید.

به گفته سه متخصص ، برای مشاهده بهترین روش ها برای رشد سریع مو ادامه مطلب را مطالعه کنید. شما مانند راپونزل در مسیر عبور خواهید بود.

آشنایی با چرخه طبیعی رشد مو

قبل از وارد شدن به راهنمای شتاب رشد مو ، درک نحوه عملکرد چرخه رشد مو بسیار مهم است. برای شروع ، به گفته پنی جیمز ، متخصص trichologist ، IAT ، مو فقط 1/2 اینچ در ماه رشد می کند. “موهای ما در یک چرخه ثابت است ، از مرحله رشد شروع می شود ، [known as the] مرحله آناژن ، [and] حدود 85 درصد از کل موهای سر ما در این مرحله است. “جیمز می گوید که حدود 1 درصد از کل موها در مرحله کاتژن یا خفته هستند. 14 درصد موهای باقی مانده در مرحله نهایی ، تلوژن ( همچنین به عنوان پرولاپس شناخته می شود).

هنگامی که موهای جدید رشد می کنند ، از درم یا وسط سه لایه اصلی پوست شروع می شود. جیمز خاطرنشان می کند که در اینجا فولیکول مو شروع می شود و در نهایت مو از فولیکول روی پوست سر ظاهر می شود. اما فولیکول خود آناتومی دارد: پایه فولیکول فولیکول مو نامیده می شود و بالای آن برآمدگی نشسته است. هر دو نقش اساسی در رشد دارند.

سلولها و سلولهای بنیادی وجود دارند که سلولهای مویی را در ناحیه پیاز ایجاد می کنند. سلولهای بنیادی در حالت تحدب فولیکول مو قرار دارند. جیمز می گوید که فولیکول مو روزانه 0.35 میلی متر مو تولید می کند. “مهمترین آن پاپیلای پوست ما است ، که خوشه ای از سلول ها است که با رگ های خونی ارتباط برقرار می کند و تحت هرگونه عدم تعادل در بدن قرار می گیرد.”

چه کسی می دانست که یک تار مو می تواند آناتومی پیچیده ای داشته باشد که در نهایت به شما کمک می کند اینطور به نظر برسید؟ بنابراین برای ادامه این چرخه ، چه کاری می توانید انجام دهید؟ در واقع ، بسیار. در اینجا باید از کجا شروع کرد.

از این محصولات استفاده کنید که باعث افزایش سرعت موهای شما می شود

همانطور که پیروی از این غذاهای سالم می تواند برای داشتن رنگ روشن شگفت انگیز باشد (نگاه کنید به: بلوبری ، برگ سبز ، ماهی چرب) ، رشد مجدد مو نیز همینطور است. همانطور که قبلاً اشاره کردیم ، تغذیه نقش کلیدی در رشد مو دارد. Gabi Waka-Flores ، RDN ، CLE ، HUM ، متخصص آموزش ، محصولاتی مانند:

  • دانه
  • تخم مرغ
  • گوشت قرمز
  • لوبیا
  • جوجه
  • ماهی چرب
  • اسفناج

لیست غذاهای جیمز نیز شامل توفو ، قارچ ، صدف ، آجیل ، دانه ها ، کلم بروکلی ، موز و آووکادو است. “همه [of the] در بالا – گروه های شگفت انگیز از محصولات با محتوای بالای اسیدهای آمینه و پروتئین ، [which is] همه اینها برای حفظ سلامت مو و پوست بسیار مهم است. ”

مارتین لنگسام ، IAT ، WTS می گوید مطمئن شوید که انواع غذاها را نیز دریافت می کنید. با خوردن مخلوطی از گروه های غذایی و تمرکز بر رنگ های مختلف سبزیجات و میوه ها ، تعادل کامل مواد مغذی و مواد معدنی را بدست خواهید آورد. و به نوبه خود ، او می افزاید ، “فرآیندهای متابولیک شما بسیار بهتر و کارآمدتر عمل می کند و رشد مو را افزایش می دهید.”

برای رشد سریع موها به مکمل (یا دو) دست پیدا کنید

مکمل رشد مو

جای تعجب نیست که مکمل ها عامل اصلی رشد سریع مو هستند. “برای تغذیه صحیح موهای خود ، باید خود را تغذیه کنید.” با این کار ، جیمز می گوید این کار به موهای شما کمک می کند تا بدون وقفه در چرخه موی مناسب بمانند. موهای ما یک اندام است ، در واقع کوچکترین اندام بدن ما است ، بنابراین وقتی از تغذیه مناسب بدن خود غفلت می کنیم به راحتی متعادل می شود. ”

جیمز می گوید بهترین ویتامین ها برای رشد مو شامل ویتامین های C ، D ، روی ، کلسیم و ویتامین های گروه B مانند B12 ، اسید فولیک (B9) و بیوتین (B7) است. او توضیح می دهد: “این ویتامین ها برای سیستم عصبی ، انرژی و سلامت موهای ما بسیار مفید هستند.”

موهای شیرین HUM’s Hair حاوی بیوتین ، اسید فولیک و روی ، B12 ، foti و pub است ، ترکیبی که برای حمایت از رشد مو ، حفظ سلامت فولیکول مو و تقویت مو طراحی شده است. (در مورد ترکیب قدرتمند مواد موجود در اینجا بیشتر بدانید.) آدامس های خوشمزه توت گیاهی به تقویت کمربندهای سالم کمک می کند.

دکتر استفان شاپیرو ، MD ، همچنین پیشنهاد می کند که مشتریان خود با مولتی ویتامین های خوب شروع کنند تا هرگونه کمبود احتمالی تغذیه را پوشش دهند. کنترل اولیه با مواد مغذی لازم برای حمایت از زنان قبل از یائسگی و پر کردن هرگونه شکاف در تغذیه طراحی شده است.

جیمز پیشنهاد می کند که قبل از مصرف هر یک از این مکمل های ذکر شده در بالا ، با پزشک خود مشورت کنید تا مطمئن شوید که با هیچ دارویی تداخل ندارید.

برای سرعت بخشیدن به روند از موضوعات جاری استفاده کنید

از لحاظ موضوعی ، برخی از فرمول ها در بازار وجود دارد که سرعت رشد موها را افزایش می دهد. لنگسام توضیح می دهد: “به طور معمول ، موضوعات جاری حاوی مواد مغذی است.” او توضیح می دهد: “و آنها در واقع از طریق پوست سر به فولیکول نفوذ می کنند ، تا زمانی که مقدار زیادی روی پوست سر جمع شود.” “گاهی اوقات مسدود کننده های PHT در موضوعات حضور خواهند داشت ، و به ویژه برای افرادی که از ریزش مو در زنان یا مردان رنج می برند خوب است.”

علاوه بر این ، دکتر شاپیرو می گوید غذاهایی هستند که از ویتامین های موضعی برای رشد مو استفاده می کنند. “و هنگامی که ویتامین های موضعی دریافت می کنید ، باید در جلوی فولیکول مو قرار گیرد ، که در لایه چربی پوست قرار دارد.” هنگامی که از مواد مغذی موضعی استفاده می کنید ، دکتر شاپیرو هشدار می دهد که هیچ تضمینی وجود ندارد که برای تحریک موها وارد سلول ماتریس مو شود. اما موضوعات جاری قطعاً ارزش امتحان کردن را دارد. به گفته وب سایت آنها ، دکتر شاپیرو با مشتریان خود از سرم ماینوکسیدیل 2 درصد زنان از نام تجاری خود استفاده می کند که از نظر بالینی برای تقریبا 60 درصد زنان اثبات شده و م effectiveثر است. این فرمول برای بازسازی فولیکول های مو عمل می کند تا رشد مجدد مو را تحریک کند.

مانند ماینوکسیدیل ، احتمالاً نام Rogain را شنیده اید ، که دکتر شاپیرو می گوید گردش فولیکول مو را افزایش می دهد. برای بهترین نتیجه ، او استفاده از آن را دو بار در روز توصیه می کند و می گوید اگر از آن مسیر رفتید باید در استفاده از آن دقت کنید.

شامپوی مناسب با نوع موی خود را انتخاب کنید

مرد موهای خود را می شست

متأسفانه ، به گفته جیمز ، هیچ شامپوی جادویی در بازار وجود ندارد که باعث افزایش سرعت موهای شما شود. با این حال ، او می گوید که نکته اصلی این است که شامپوی مناسب برای نوع موهای خود را بیابید ، که می تواند به متخصص تریکولوژی کمک کند. او همچنین می گوید که بهترین راه برای اینکه یال خود را به بهترین نحو انجام دهید این است که روزانه یا یک روز در میان سر خود را با شامپو بشویید ، یا اگر موهای فر و مجعد دارید ، هفته ای یکبار شامپو بزنید. جیمز می افزاید: “از مارکی استفاده کنید که برای نوع موهای شما خوب مطالعه شده است.”

علاوه بر این ، لنگسام پیشنهاد می کند هنگام خرید محصولات مو ، چشم خود را از چندین ماده پاک کنید. او می گوید: “برخی از مواد خوب مخصوص ریزش مو آرنیکا ، رزماری ، اسطوخودوس ، روغن هسته انگور و روغن جوجوبا است.”

ذات

اگرچه لزوماً محصولی در بازار وجود ندارد که بلافاصله موهای شما را فوراً رشد کند ، اما برخی اقدامات را می توانید برای تشویق رشد موهای خود انجام دهید. با دنبال کردن این مراحل ساده هر روز ، به سرعت شانس قفل های طولانی تر را افزایش می دهید.

در همین حال ، جیمز چندین پیشنهاد در خانه دارد که درخشش فوق العاده ای به موهای شما در هر طول می دهد. اگرچه ممکن است باعث رشد یال نشود ، او پیشنهاد می کند که با سرکه سیب شستشو دهید. او توضیح می دهد: “شربت سیب در pH حدود 2-3 ترش است.” هنگامی که بعد از شامپو زدن استفاده می شود ، خاصیت اسیدی کوتیکول را می پوشاند و درخشش فوق العاده ای به موها می بخشد. ” او می گوید برای افزودن به آن ، می توانید جوش شیرین را نیز امتحان کنید ، که همان تأثیر را در افزایش درخشندگی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *