ایران از رژیم صهیونیستی به شورای امنیت شکایت کرده است


به گزارش فارس، رسانه های صهیونیستی از شکایت ایران از رژیم صهیونیستی در رابطه با اظهارات اخیر نماینده رسمی این رژیم در شورای امنیت سازمان ملل خبر دادند.

شبکه 13 تلویزیون رژیم صهیونیستی موضوع شکایت ایران را اظهارات اخیر «ایوال هلات» مشاور امنیت داخلی رژیم صهیونیستی اعلام کرد که در مصاحبه ای گفته است: «اسرائیل طی یک سال گذشته اقدامات زیادی در ایران انجام داده است. “

بر اساس گزارش شبکه 13، نماینده ایران در سازمان ملل از اینکه هولاتا در آن مصاحبه “اظهارات تحریک آمیزی را بیان کرده و مسئولیت اسرائیل را در انجام حملات تروریستی و خرابکارانه در خاک ایران” اعتراف کرده است.

بر اساس این گزارش، نماینده ایران در سازمان ملل همچنین تاکید کرد که «رژیم اسرائیل باید پاسخگوی چنین اقداماتی باشد و با عواقب آن مواجه شود».

رژیم صهیونیستی در سال‌های اخیر تلاش کرده تا با توسل به اقدامات تروریستی و عملیات خرابکارانه، شکست راهبردی خود در برابر ایران را جبران کند. این رژیم در سال 1399 محسن فخری زاده، یکی از دانشمندان برجسته هسته ای ایران را ترور کرد.

سازمان های اطلاعاتی ایران شبکه های مرتبط با عوامل جاسوسی رژیم صهیونیستی را شناسایی و از بین برده اند. به عنوان مثال، اول مردادماه سال جاری، وزارت اطلاعات اعلام کرد که شبکه عوامل سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) شناسایی و تمامی عناصر عملیاتی دستگیر شده اند.

در این بیانیه آمده است: اعضای این شبکه که از طریق یکی از کشورهای همسایه با عوامل سازمان اطلاعاتی و تروریستی موساد در ارتباط بوده و از کردستان وارد کشور شده اند، با استفاده از مدرن ترین – مدرن ترین وسایل عملیاتی و ارتباطی و بیشترین استفاده مواد منفجره قوی برای انجام عملیات خرابکارانه و تروریستی بی سابقه در تعدادی از مناطق به ویژه مهم و دارای اهداف از پیش تعیین شده بود که با عنایت الهی و اقدامات چند مرحله ای و پیشگیرانه مجاهدان گمنام ایران اسلامی همه آنها به دام افتادند. به عنوان اتصالات سلاح ها، مواد منفجره، وسایل فنی و وسایل آنها. کاملاً تصرف شد.»