ایران ممکن است به مرکز همکاری های چندجانبه جدید در جهان تبدیل شود


به گزارش خبرگزاری صداوسیما، وزیر اطلاعات در جلسه شورای امنیت و اعطای جایزه و اهدای جایزه مدیرکل اطلاع رسانی استانداری سمنان به دستاوردهای اخیر اجلاس تهران اشاره کرد و گفت: اجلاس تهران توانست نشان دادن هوشمندی ایران و اقتدار سیاست خارجی جمهوری اسلامی در منطقه و ایران می تواند به هسته اصلی همکاری های چندجانبه جدید در منطقه و جهان تبدیل شود.
حجت الاسلام والمسلمین سید اسماعیل خطیب، جهاد امید آفرینی و روشنگری را مهمترین حربه مقابله با دشمنان دانست و بر لزوم جهاد تبیینی با استفاده از توان نیروهای انقلابی و جهادی در فضای مجازی تاکید کرد.
وزیر اطلاعات در تشریح وظایف این وزارتخانه در مرحله دوم انقلاب اسلامی و کارزار جنگ های ترکیبی گفت: امید آفرینی وظیفه سرکوب خوب دشمن است.
وی افزود: باید بتوانیم با فساد، نفوذ و ناکارآمدی و آنچه دشمن امید دارد با بهره برداری از این آسیب، نظام را تضعیف کند، مبارزه کنیم.
حجت الاسلام والمسلمین سید اسماعیل خطیب به توطئه جدید آمریکا برای تقویت جبهه عربی و یهودی اشاره کرد و افزود: دشمنان تلاش کردند پس از خروج آمریکا از منطقه، رژیم صهیونیستی را مرکز رویارویی با ایران قرار دهند، رژیمی که در حال حاضر نه دولت دارد و نه مجلس. و نه تنها هر هفته، بلکه هر روز حادثه ای را می بیند.
حجت الاسلام والمسلمین خطیب با بیان توطئه دشمن برای مقابله با امیدواران، ابراز امیدواری کرد با حضور نیروهای انقلابی در میدان و اقدامات موثر، این توطئه دشمن خنثی شود.
خطیب با بیان اینکه مردم امروز احساس می کنند یک دولت انقلابی و جهادی روی کار آمده است، تصریح کرد: رئیس جمهور تلاش می کند خدمتگزار واقعی مردم باشد و در استان ها سفر کند و در میان مردم باشد.
وزیر اطلاعات در ادامه تصریح کرد: دشمنان با ارتباط با گروهک های ضد انقلاب سعی در ایجاد تهدید امنیتی در کشور داشتند که با هماهنگی و هم افزایی دستگاه های اطلاعاتی، نظامی، انتظامی و قضایی این توطئه ها خنثی شد.
وزیر اطلاعات نیز در این دیدار با برشمردن ویژگی های دانشمندان و دست اندرکاران استان، شهدا و ایثارگران مردم استان سمنان، از متولیان امنیت و آرامش در این استان قدردانی کرد. : استان سمنان با فعالیت‌های دفاعی و صنعتی خود از برکات خدادادی فرصت‌های مناسب برای توسعه برخوردار است.
حجت الاسلام و المسلمین خطیب همچنین بر وجود امنیت و آرامش در استان سمنان تاکید کرد و گفت: امروز شاهد آرامش، همدلی، هم افزایی، دوستی و امید در بین مردم استان هستیم و مسئولان توانسته اند. تبدیل این امر به امنیت پایدار در استان بسیار ارزشمند است.
استاندار سمنان با اشاره به وسعت این استان گفت: استان سمنان علیرغم گستره وسیع و پراکندگی جغرافیایی با تدابیر مطلوب و همدلی و موافقت همگانی از امنیت پایدار برخوردار است.
سید محمدرضا هاشمی در خصوص حمایت شهروندان در اجرای طرح ارتقاء و توزیع عادلانه یارانه ها گفت: ائمه جمعه، روحانیون گرانقدر و گرانقدر در استان سمنان حضور دارند و در جلسات و گفتگوهای متعدد، موارد در دست اقدام، سوالات و مشکلات در تمامی زمینه ها مد نظر قرار گرفته و تصمیمات لازم اتخاذ شده است.
در این مراسم مدیرکل جدید اطلاعات استان سمنان معرفی و از خدمات مدیرکل قبلی قدردانی شد.
وزیر اطلاعات همچنین با حضور در ستاد خبری اداره کل اطلاع رسانی استان سمنان ضمن پاسخگویی به تماس های مردم دستورات لازم را داد.
خجت الاسلام والمسلمین خطیب در سفر به سمنان ضمن ادای احترام به شهدای آرامگاه امامزاده یحیی (علیه السلام) سمنان به همراه آیت الله سید محمد شاهچراگی نماینده مردم سمنان. امام جمعه سمنان و استاندار سمنان دیدار و گفتگو کردند.