این گیاه خون را تصفیه می کند و سرفه را درمان می کند.


به گزارش بهداشت نیوز، دانه خرفه خون را تصفیه می کند، تشنگی را رفع می کند و ممکن است برای سرفه مفید باشد. در طب عامیانه از آن به عنوان تب بر، ضد عفونی کننده، ضد التهاب ناشی از کمبود ویتامین C، ضد اسپاسم، مدر و ضد کرم استفاده می شود.

به گفته متخصصان طب سنتی، خرفه ذاتاً بسیار سرد، مرطوب و قابض است. در درمان بیماری ها و التهاب مجاری ادرار موثر است. این گیاه در داخل برای بند آوردن و بند آوردن خونریزی استفاده می شود و عصاره ساقه و برگ آن در درمان بیماری های کبدی مفید است.

از جوشانده خرفه که آب آن گرفته می شود، برای درمان اسهال و رفع سرفه، تسکین درد سینه، سوزش مجاری ادرار و مثانه، رفع تب و سوزش رحم استفاده می شود.

خوردن خرفه به صورت خام و پخته همراه با پیاز و روغن برای تقویت روده و رفع اسهال و تب است و خوردن برگ و ساقه آن به صورت خام در سالاد و همراه با سرکه برای درمان درد کلیه مفید است. جویدن مقدار کمی برگ خرفه باعث از بین رفتن پوسیدگی دندان های ناشی از خوردن میوه های ترش یا علل دیگر می شود.

البته جویدن زیاد باعث پوسیدگی دندان نیز می شود. از ضماد ریشه خرفه برای رفع زگیل های پوستی استفاده می شود. ضماد خرفه روی پیشانی به از بین رفتن سردرد و درد میگرنی کمک می کند.

لازم به ذکر است که گیاه خرفه در دامپزشکی برای درمان بیماری های تب دار و همچنین خنک کننده بدن، دفع سموم و تصفیه خون به صورت پودر و جوشانده استفاده می شود. خرفه باعث گشاد شدن مجاری هوایی در بیماران مبتلا به آسم می شود. همچنین خاصیت تقویت عضله قلب و ضد تومور را پیدا کرد.

عصاره خرفه برای تسکین التهاب داغ چشم با مالیدن به ناحیه ملتهب استفاده می شود. افراد سرد مزاج خرفه را با نعنا و کرفس بخورند.

نام علمی خرفه Portulaca oleraceae است که از خانواده Portulaceae است.