باران های سیل آسا جان قربانیان را در سئول گرفت


به گزارش رسانه‌های محلی به نقل از اداره هواشناسی کره جنوبی، در اواخر شب گذشته (دوشنبه) در یک ساعت بیش از 100 میلی‌متر باران بارید و بخش‌هایی از این شهر نیز 141.5 میلی‌متر در یک ساعت بارید. در 80 سال گذشته

همچنین طی ساعات آینده بارش های بیشتری در این شهرستان و اطراف آن پیش بینی می شود.

بارش شدید باران همچنین باعث آبگرفتگی خیابان ها و ایستگاه های مترو شد.

عکس‌ها و ویدئوهای به اشتراک گذاشته شده در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که خیابان‌ها پر از آب شده‌اند که در نتیجه تمام مراکز شهر بسته شده و حمل‌ونقل عمومی به حالت تعلیق درآمده است.

مقامات کره جنوبی اعلام کردند که تا امروز صبح امروز حداقل پنج نفر در اثر سیل در سئول و دو نفر دیگر در استان گیونگگی این کشور جان خود را از دست داده اند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، در پی بارش شدید باران در این مناطق حداقل 9 نفر دیگر زخمی شدند و شش نفر همچنان مفقود هستند.

این گزارش ها همچنین حاکی از آن است که نیمه شب گذشته پیامی عمومی برای ساکنان سئول ارسال شده است که در آن نسبت به احتمال رانش زمین هشدار داده شده است.

عکس‌ها و فیلم‌هایی که در رسانه‌های اجتماعی در حال پخش است، خیابان‌های سیل‌زده، مسافرانی که بارندگی را تحمل می‌کنند و آب از پله‌ها به ایستگاه‌های زیرزمینی مترو می‌ریزد را نشان می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری یونهاپ، روز دوشنبه کل منطقه مرکزی کشور و پایتخت ۱۷۰ میلی‌متر بارندگی داشت که گفته می‌شود شدیدترین باران در چند دهه اخیر بوده است.

کره هرالد نوشت: بارش شدید باران باعث ایجاد ترافیک در شهر به ویژه در منطقه گانگنام شد.
تا نیمه شب هیچ تلفات جانی نداشت.
سئول در حال تماشا. دولت قبلاً به مردم هشدار داده است که از مکان های نزدیک به آب دوری کنند.
علاوه بر سئول و اشراف گانگنام، شهر بندری اینچئون نیز از بارش شدید باران و سیل رنج برده است. قطعی های گسترده برق نیز گزارش شده است.

لازم به ذکر است که منطقه گانگنام در جنوب سئول و نزدیک به رودخانه هان واقع شده است.

در عکس‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شوند، مردم تا کمر در آب غوطه‌ور هستند، ماشین‌ها در آب رها می‌شوند و حتی درخت‌ها واژگون می‌شوند.

هواشناسی کره اعلام کرد که بارندگی روز دوشنبه در پشت جبهه ای بین دو توده هوای راکد در مرز بین هوای سرد و گرم که پیشروی یا عقب نشینی نمی کند، انباشته شده است.

به نظر می رسد این جبهه هوایی راکد تا روز چهارشنبه بر منطقه مرکزی کره جنوبی تأثیر بگذارد. بنابراین طوفان شدید، باران و رعد و برق پیش بینی می شود.

آخرین سیل در سئول در سال 2011 بود که در آن 49 نفر جان باختند و در مجموع 77 نفر کشته یا مفقود شدند.

پس از بارش شدید باران، خیابان‌های سئول آب گرفت

پس از بارش شدید باران، خیابان‌های سئول آب گرفت