بارش باران در نقاط مختلف کشور / دمای 50 درجه را در اهواز تجربه کنید


صادق ضیائیان در گفت وگو با ایسنا، افزود: روز یکشنبه (۹ خرداد) در دامنه های شمالی البرز واقع در گیلان، مازندران، در ارتفاعات خراسان شمالی و خراسان شمالی، ابر، رگبار پراکنده و وزش باد مشاهده می شود. مخصوصا ظهر.” روز دوشنبه (۳۰ خرداد) در دامنه‌های البرز واقع در مازندران، شرق تهران و غرب سمنان، استان خراسان رضوی رگبار و رعد و برق و در نقاطی وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

وی همچنین گفت: روز سه شنبه (31 خرداد) در ارتفاعات البرز مرکزی واقع در مازندران و شرق تهران و همچنین در ارتفاعات جنوب سیستان و بلوچستان، کرمان و شمال هرمزگان رگبار باران موقتی پیش بینی می شود. روز چهارشنبه (اول تیرماه) در شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی در کوهستان های جنوب کرمان رگبار و رعد و برق کوتاه مدت گاهی وزش باد پیش بینی می شود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی هوا و مدیریت بحران کشور افزود: روز پنجشنبه (دوم تیرماه) در شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل و در غرب گیلان با وزش باد شدید موقتی در مناطقی از غرب رگبار و رعد و برق رخ داد. کشور وزش باد شدید و گرد و خاک پیش بینی می شود.

زیان در خاتمه اظهار داشت: امروز (29 خرداد) در پهنه شرق به ویژه در منطقه زابل وزش باد شدید گاهی همراه با گرد و خاک ادامه خواهد داشت. این وضعیت در نیمه شرقی کشور روز دوشنبه (9 خرداد) رخ خواهد داد.

وی افزود: در روزهای سه شنبه و چهارشنبه وزش باد در استان های ایلام خوزستان و بوشهر افزایش می یابد و احتمال گرد و خاک در این استان ها دور از انتظار نیست. همچنین در استان‌های ساحلی دریای خزر و اردبیل در این مدت افزایش نسبی دما رخ خواهد داد.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران خطرات هواشناسی با اعلام وضعیت هوای تهران در دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (9 خرداد) صاف و وزش باد، در روز نیمه ابری، وزش باد شدید با حداقل دما. در مکانهایی. 25 و بیشینه دمای 36 درجه سانتیگراد و روز سه شنبه (31 خرداد) صاف و وزش باد با کمینه دمای 23 و حداکثر 35 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

زیان در خاتمه گفت: امروز و فردا (29 و 30 خرداد) اهواز با دمای 50 درجه سانتیگراد و اردبیل با دمای 11 درجه سانتیگراد سردترین مراکز استانی کشور هستند.